Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108

Wątek: E-1 kontra M-42

  1. #101
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    nie, aż tak źle ze mną nie jest - nie zmieniam systemu. mówię o szkłach manualnych. właśnie zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem do portretów i makro.
    Podoba mi się ten raynox dcr-250 do makro, a do portretów coś przez adapter. musze się zorientować jak cenowo wypadają te pentaxy.

  2. #102

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tak myślałem 50/1.7 za 100-120zł albo 1.4 za ok 300zł powinna być IMHO idealna.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  3. #103

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    http://www.fotoaparat.cz/article/10160/4

    Sami zobaczcie efekty z minolcią dynax 7, ładne jak dla mnie...
    Chyba pod wpływem powyższego artykułu zakupiłem wspomnianego sonnara 300 f/4 (800 zł ) "król obiektywów przyrodniczych minionej epoki" jak go ktoś ładnie nazwał, czy ktoś używał tego sprzętu, a zresztą co mi tam :P jak do mnie przyjedzie podzielę się uwagami.
    Pozdrowionka

  4. #104
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    nex: koniecznie załóż tekturową maskę do adaptera przy stosowaniu tego Sonnara ---z pewnością poprawisz znacznie kontrast, bo maska przy tej ogniskowej jest oddalona (jak najcieńsze brzegi wycięcia--można dokleić paski z czarnej folii samoprzylepnej)...--pozdrawiam

  5. #105

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    irek50 dzięki za radę spróbuję... Doszedł do mnie ten sonnar, nie mam czasu na dłuższe próby w weekend się uda na pewno, pierwsze wrażenia... szczęka mi opadła jeżeli jeszcze troszkę podniesie się kontrast (irek50) lub użyje photoshopa efekt jest suu...ale lepiej jeżeli podam przykłady po niedzieli...
    Pozdrowionka

  6. #106
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    135
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Kontynuacja M42*1

    Czytam te wypowiedzi w temacie M42 do E-1 i pomimo tego ,że ostatnie są z 2005 roku, to uważam że temat nadal aktualny.Ja po długim odkładaniu kupiłem E-1 z 14-54, ala na resztę już kasy brak. Dlatego posiłkuję się sprzętem , który używałem z analogami.Na pierwszy ogień poszła lampa błyskowa,przy odrobinie pracy da się osiągnąć dobre wyniki, a teraz przyszła pora na stare obiektywy. Większość piszących mówi o dokupieniu obiektywów , zaś ja należę do tych, którzy kiedyś już taki sprzet kupili i marzeniem jest aby nadal on pracował z nowszym body. Zamówiłem już przejściówkę w Lublinie i czekam na odbiór. Jeżeli uda się uzyskać poprawne wyniki pracy choć z jednym z obiektywów z mojej kolekcji to już będę zadowolony bo rozszerzam możliwości za jedyne 80 zł.
    Dla takich osób jak ja argument, że szkła zuikko są lepsze od analogów jest bezprzedmiotowy, bo tak być powinno, natomiast to ,że można pracować na starym sprzęcie ,na który składało się w przeszłości grosz do grosza , a potem trzeba go było jeszcze zdobyć, np. 3,5/200 mm jest super alternatywą. w miejsce zakupu nowego szkła za kilka kub kilkanaście tysięcy zł.Pomyślcie normalny pierścień ustawiania ostrości z opisaną odległością i do tego opisany pierścień przesłony, co dodatkowo popmaga przy pracy z lampą błyskową w trybie manual. Super sprawa!
    stanisław
    E-3+14-54+50-200 swd, FL-50R, E-1+14-54, C5050, Pentacon 1,8/50, Jupiter 3,5/135, Telear 3,5/200 i dużo starego analogowego sprzętu

  7. #107
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ponawiam pytanie. Czy ktoś połączył Olka E z obiektywem OM 50 mm 1,4??? Jeśli jest ktoś taki, to proszę o spostrzeżenia. Nie chcę rozpoczynać nowego wątku na ten temat, żeby nie robić bałaganu na forum.
    sorki za spozniona odpowiedz. OMke podlaczalem na korpus u Pana ktory produkuje i sprzedaje te przelotki, zdjecie z reki, na szybko, ale ladnie wyszly (3-4 sztuki). Natomiast podlaczalem moj e300 przez przelotke OM do moich mikroskopow stereoskopowych marki Olympus i jestem zadowolony z pracy zestawu. Nie jest to co prawda zyleta, ale i tak zdjecia sa lepszej jakosci niz powiekszone do tych samych rozmiarow foty z 3MP cyfry dedykowanej przez Olka do w/w mikroskopow.

  8. #108
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria

    Odp: E-1 kontra M-42

    Ostatnio trochę szperałam po necie i dotrarłam do tego wątku. Polecam przeczytanie tego co miał do powiedzenia św. pamięci Irek50. Kopalnia wiedzy. Szkoda żeby ta wiedza została zapomniana.

Podobne wątki

  1. e510 kontra e600/620
    By wiktor19 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 18.01.11, 02:23
  2. ZD 14-45 kontra ZD 14-54
    By gama in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25.02.07, 11:28
  3. E-500 kontra E-1 - rozważania ogólne...
    By Robert1975 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.04.06, 23:05
  4. E1 kontra E330
    By spa ce in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 20.03.06, 22:34
  5. XD 256 OLYMPUS KONTRA FUJI
    By lukasz33 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.05.04, 20:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.