Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108

Wątek: E-1 kontra M-42

  1. #11

    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    49
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja również używam Pentacona 1.8/50 z E-300 i efekty są naprawdę przyjemne, z tym, że mam trochę zastrzeżeń do bokehu. Ponieważ ten obiektyw ma zaledwie 6-listkową przysłonę, nieostrości wychodzą "w sześciokąty", co wygląda powiedzmy... tak sobie, zwłaszcza w plenerze. Niemniej jednak i tak ładniej niż bokeh z 14-45, który jest IMO ohydny.
    Ładnie rysuje nieostrości zwykły Helios, ale na allegro jego ceny wywindowano do chorego poziomu...jak za takie szkło.
    Jeśli masz więcej miejsca, np. w plenerze, to spróbuj może Jupitera 37A. Wprawdzie to jest 135 mm f/3.5, ale już od f/4 bardzo ładne portrety wychodzą i bokeh też przyjemny. Dodatkowa zaleta - bardzo łatwo się nim ostrzy.
    Nie polecałbym do portretu Zeissowskiego Tessara 2.8/50. Trudno się nim ustawia ostrość, a jakość jest (dla mnie) nie do odróżnienia w porównaniu ze sporo tańszym Pentaconem (przy tej samej przysłonie). Swojego Tessara oddałem bratu, używa z powodzeniem z Praktiką
    Aha - jak ktoś chce, mogę podesłać fotkę z Pentacona przy f/1,8 i f/3,5. na priv.
    Grzesiek

  2. #12

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zwykłego heliosa ma sporo ludzi którzy kiedyś focili zenitem wystarczy popytać i pożyczyć. W fvd były testy manuali różnych marek i o różnych ogniskowych. Bardzo dobrze wypadł pancolar 50f1.8 na cyberfoto są aktualnie zdjęcia testowe dla mnie rewelacja. Jak będę miał czas to zamieszcze testy tych obiektywów z płyty fvd jest tego sporo.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dorian
    Jak będę miał czas to zamieszcze testy tych obiektywów z płyty fvd jest tego sporo.
    w ktorym numerze?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  4. #14

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Będę w domu o 18 to podam.W tym numerze jest mało na papierze dużo na płycie. Mam wydrukowane około 12 stron są też sample.

  5. #15

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Prośba do moderatora . Mam plik pdf560 kb z przeglądem obiektywów manual chcę udostępnić nie wiem jak ?

  6. #16

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeronimo numer 7\2005.

  7. #17

  8. #18
    jacek2004
    Gość
    nex, Jeronimo na waszym miejscu zainteresowałbym się nowym szkłem Zuiko Digital, a mianowicie ZD 35mmf3.5 macro. Zanając Zuiko będzie to żyleta od f3.5, kontrastowe no i będzie miało AF. W USA kosztuje około 230$.
    Co do szkieł manualnych to proponuję Zuiko OM, ale te f1.2 czy f1.4 będą kosztować nie mniej niż ZD 35mm. Po przymknięciu do f2 czy 2.8 będą ostrzyć podobnie jak 35mm na f3.5, ale zdięcia będą dużo bardziej miękkie i mniej kontrastowe. Dobrym tanim rozwiązaniem jest Zuiko OM 50mmf1.8 (do kupienia za 100zł). Użyteczne od f4.

    Dobre M42 50mmf1.4 kosztuje od 200zł w górę plus 80zł przelotka 4/3 -> M42. Ja mam Mamiję 50mmf1.4 po przymknięciu do 2.8 jest jakie takie.

    Szkieł manualnych używam rzadko, bo na maksymalnie otwartych przesłonach zarówno 14-54 jak i 40-150 osiąga proównywalne efekty, a mam AF do dyspozycji.

    Oczywiście najlepszym wyjściem jest ZD 50mmf2, ale ta cena.

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Posiadam Nikkora 50/1,8D oraz przejściówkę do E1.Zdjęcia śmiało mozna robić od 1,8 z tym że głebia jest naprawde mała i czasem trudno jest ustawic ostrość np. na oko jeżeli światła nie jest za dużo.Zdjecia są bardzo plastyczne i zupełnie odmienne niż te z zuiko 14-54.Poza tym obiektyw Nikkora daje chlodniejsze barwy,ale to nie problem jeśli robi się w raw.Generalnie trochę upierdliwie się ostrzy i ustawia przyslonę.Wolę jednak AF.Co do samego E1 to po dwóch miesiącach użytkowania oprócz tysiąca zalet które ten aparat posiada z przykroscią stwierdzam że niestety ale widać fizyczną małość matrycy w stosunku do canona czy nikona.Dziwie się ludziom narzekajacym na szumy albo ilosc mpx ktore przy jakosci optyki jaka oferuje zuiko sa jak najbardziej wystarczajace.Ale podkreslam jeszcze raz:za cenę jednego centymetra srednicy szkla w obiektywie lub ciemniejszego zooma mozna bylo zaprojektowac telecentryczna matryce np:24x24mm.Wtedy bylby to aparat doskonały,a tak jest tylko profesjonalną lustrzanką z matrycą dwa razy większą niż w kompakcie.A tu niestety liczy się każdy milimetr.Szkoda...

  10. #20

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Chodzi o uzyskanie innej plastyki jaką dają manuale. Trochę eksperymentów nie zaszkodzi a efekty też niczego sobie. Na jutro umówiłem się w zakładzie foto właściciel ma sporą kolekcję trochę potestuję może sprzeda jakieś szkiełko Zobaczcie jakie dobre fotki zamieścił Nimnul na cyberfoto. Idzie zima trochę portretów się zrobi w ciepełku.

Podobne wątki

  1. e510 kontra e600/620
    By wiktor19 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 18.01.11, 02:23
  2. ZD 14-45 kontra ZD 14-54
    By gama in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25.02.07, 11:28
  3. E-500 kontra E-1 - rozważania ogólne...
    By Robert1975 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.04.06, 23:05
  4. E1 kontra E330
    By spa ce in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 20.03.06, 22:34
  5. XD 256 OLYMPUS KONTRA FUJI
    By lukasz33 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.05.04, 20:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.