Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: >E-1 do fotografowania krajobrazu, czy warto??

  1. #11
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Na E-1 spokojnie zmiesci sie tyle co na slajd.
    Ojjj chyba nie. Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że mały obrazek negatywowy rejestruje ponad 8mln punktow, slajd natomiast okolo 11mln. Słyszałem jednak druga wersje podajaca odpowiednio mniej więcej 50% większe liczby, czyli okolo 11-12mln dla negatywu i okolo 16mln dla slajdu. Niestety nie przytocze teraz zrodla, ale takie liczby obily mi sie o uszy/oczy.

    Szczegoły są widoczne od -4 do +3.5 EV.
    Z ciekawości spytam - jak przedstawia się w tym temacie konkurencja. Powiedzmy matryca Canona z modelu 10D i 20D oraz z Nikonów? Jest podobnie? Więcej? Mniej?

    czasopisma foto, w którym za dwa najlepiej oddające kolor aparaty uznano E-1 i 1D[s] MkII .
    Tak, gdzieś też czytałem, że 1Ds MkII i E1 zostały uznane przez profesjonalistów za najlepsze aparaty na rynku.

    Co do MegaPixeli to j/w, co kto lubi. Teoretyczne do krajobrazu każdy piksel sie przyda, ale jeśli nie wychodzisz poza format 20x30 to E-1 będzie OK.
    Być może to moje subiektywne spostrzezenie (choc jacek2004 z Cyberfoto tez zwrocil mi na to uwage), ale zauważyłem, że interpolacja RAWu z do 7MPix daje bardzo dobre rezultaty. Nie traci się ostrości i szczegółowości tak jak np. z Canona G5 czy Canona 300D którego interpolowalem do 8MPix.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #12

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No bo lolega nie zrozumiał... Termi "zmieści się tyle co na slajdzie" był podany w kontekście "od -4 do + 3.5 EV" czyli odnosił się do rozpiętości tonalnej

    O interpolacji Azazel rownież wspominał, wychwalając ją pod niebiosa. A slajdy to i ja też robię. Lekkopółśredni skan 3000dpi z velvii 135 jest, powiedzmy, super ekstra fajny, że o ścianie i rzutniku nie wspomnę.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    O interpolacji Azazel rownież wspominał, wychwalając ją pod niebiosa
    Mógłbym prosić o wskazanie miejsca? Chetnie poczytam.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #14

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Sorry, ale nie pamiętam. On tyle pisze... Ale zapytaj, załóż nowy wątek, na pewno ci odpowie
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Hehe jeszcze tu miejsca nie zagrzalem, a zaraz wylece za glupiego posta, nie nie
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #16

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Robiłem interpolację do formatu A2 (420x594 mm)!!! na potrzeby wydruku offsetowego i dopiero wtedy widać, że jest potrzeba leciutkiego wyostrzenia, przy czym można śmiało założyć że tzw postronny obserwator nie zauważyłby różnicy...
    Pozdrowionka

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    http://oly-e.de/alben/show.php4?album=e1&l=de&az=-1
    to link do zdjeć z Olympusa, także sporo jest z E1, może coś Ci powiedzą o kolorach.
    Cześć.ch.

  8. #18

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A tak właściwie, to czy potrzebny ci bedzie ten aparat do czegokolwiek innego poza krajobrazem? Bo jeśli nie, to taniej i lepiej wyjdzie średni format...
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  9. #19
    Hal
    Gość
    Kolega P słusznie zasugerował że średni format teraz spada z ceny.
    Jednak za 4000 to na razie nic nowego się nie kupi w tym formacie.Jeszcze niedawno dostępna była Mamiya 645E w cenie poniżej 4000 ale teraz już nie mają tej maszynki w ofercie.
    Sądze że do krajobrazu śr format + skaner (może być płaski np Epson) to super rozwiązanie którego jeszcze długo nie przebije cyfra. Tak na prawdę E1 i jemu podobne to kompromis wygody z szybkością uzyskiwania efektów a po drugiej stronie Jakością .
    Chciaż w przypadku E1 ta jakość jak dla mnie jest naprawdę zadowalająca a do portretu to chyba jedyna cyfra która spełniła w 90% moje oczekiwania.
    Wacław Wantuch foci aktualnie E1
    http://www.waclawwantuch.com/?ln=en&id=1
    http://www.olympus-esystem.jp/pro_e/

  10. #20

    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    serdeczne dzięki za wszystkie opinie i sugestie. Linki do zdjęć pierwszorzędne. Faktycznie pkazują możliwości E-1. Teraz mam nad czym myśleć.
    pozdrawiam
    Robert

Podobne wątki

  1. Olympus E-520 moje zdjęcia krajobrazu.
    By Koma_3 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 28.06.11, 07:47
  2. Jakie obiektywy do portretu i krajobrazu ??
    By Moskit1980 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2.09.10, 15:23
  3. Proszę o poradę-Wyostrzenie Krajobrazu Gór
    By pali112 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.09.09, 18:14
  4. Metoda Ostrzenie krajobrazu dla Web
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.01.08, 16:29
  5. wskazówki dla fotografów przyrody/krajobrazu
    By lessie in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.02.07, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.