Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ostrosc obiektywów do E-1

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    54
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Ostrosc obiektywów do E-1

    Dzis kupilem do E-1 obiektyw 40-150, porownywalem zdjecie przy ogniskowej ok 54mm kita przy f-3,5 i nowego tele przy tej samej ogniskowej i f-3,7. Zdjecie z taniego tele (700zl) jest ostrzejsze. Chyba do portretow zaczne uzywac nowego nabytku.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    tani? tj. jaki ... jaka firma?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    40-150 to przeciez Zuiko Digital 4/3
    napisal tani bo drugi tele 50-200 u nas to okolo 4500zl wiec 700zl to naprawde tanio

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    acha... :P
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Ostrosc obiektywów do E-1

    Cytat Zamieszczone przez Condor
    Dzis kupilem do E-1 obiektyw 40-150, porownywalem zdjecie przy ogniskowej ok 54mm kita przy f-3,5 i nowego tele przy tej samej ogniskowej i f-3,7. Zdjecie z taniego tele (700zl) jest ostrzejsze. Chyba do portretow zaczne uzywac nowego nabytku.
    Nie sprawdzałem czy jest ostrzejszy od 14-54 ale na pewno jest b.ostry od pełnej dziury. Generalnie jest wyraźnie gorszy mechanicznie i kręci modą przy ostrzeniu, co pozycjonuje go odrazu pomiedzy nami-amatorami Niemniej jak to u Olympusa: jeżeli coś jest z niższej półki to nie znaczy, że to badziew. 40-150 jest optycznie bardzo, bardzo dobry a o to przecież chodzi.

    W tej firmie musi rządzić inżynier z 20-30 letnim doświadczeniem a nie kretyn manager BTW. ktoś wie czy ten obiektyw jest uszczelniony?
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    54
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mechanicznie rzeczywiscie wyraznie odbiega, AF jest glosny, dosc wolny i gorzej trafia w słabym swietle, ale optycznie milo mnie zaskoczył. Zastanwailem sie nad tym drozszym tele, bo kumpel wraca z USA, ale i tak ok 840$ to dosc spory wydatek, ale zuiko 40-150 to dobry wybor jak ktos nie fotografuje ekstremalnie, szkoda ze ten AF jest tak wolny bo ciezko moze byc ustrzelic cos w biegu. Czytalem tez na jakims forum ze zuiko 50-200 optycznie tez nie jest odbiega zbytnio od 40-150,

  7. #7

    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    155
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    50-200 - jest optycznie znacznie lepszy - widać to zwłaszcza na długim końcu - 40-150 ostro rysuje przy f8 , 50-200 juz przy f5,6 jest ostry jak żyleta na długim końcu przy f8 - to już bajka.
    40-150 ma wolnijszy AF o klase , nie uszczelnioną obudowe oraz mniej wyrafinowaną mechanike.
    Za to optycznie za te pieniądze jest rewelacyjny. W ofertach Canon , Nikon za te pieniądze można kupić mydlany szajs , u olympusa mamy dobre optycznie szkło.
    Pozdrawiam
    Robert

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    49
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Gdy wybierałem pomiędzy E-300 a E-1, spędziłem dużo czasu na przeglądaniu
    zdjęć w internecie. Zadałem sobie taki quiz: najpierw patrzę na obrazek,
    zgaduję którym aparatem było robione i dopiero patrzę na opis.
    I tu zdziwienie, bo nałatwiej rozpoznawałem nie aparat, ale obiektyw 50-200.
    Prawie 100% trafień. Zdjęcia z tego obiektywu rzeczywiście są wyjątkowe.
    Inna możliwość, że ludzie którzy go używają, lepiej znają rzemiosło.
    Albo jedno i drugie.
    Pozdrawiam,
    Oatl

  9. #9

    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    155
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Z trzech posiadanych obiektywów najostrzejszy jest ED50 Macro f2 - , ostry juz przy 2,8 jak żyleta - najbardziej lubianym 50-200 ze wzgledu na bokech oraz wspaniały zakres ogiskowych i ostrość.
    Nie mogę się doczegać zooma 35-100 f2 - to powinno być to, zakres użyteczniejszy niż 50-200 oraz stałe światło.
    Cena o jakiej się spekuluje ma być na poziomie L Canona o tym samym zakresie czyli kolo 6 tyś - to jedyna wada doskonałej optyki Zuiko.
    Pozdrawiam
    Robert

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Azazel
    Cena o jakiej się spekuluje ma być na poziomie L Canona o tym samym zakresie czyli kolo 6 tyś - to jedyna wada doskonałej optyki Zuiko.
    tylko zaden zoom canona nie ma stalego swiatla 2.0 w dodatku o takim (przeliczonym) zakresie co Zuiko
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

Podobne wątki

  1. Adapter MF-2 dla obiektywów OM
    By gcw in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.02.10, 12:29
  2. jasności obiektywów
    By caymer in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.07.07, 09:02
  3. rozdzielczość obiektywów
    By osiołek in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 00:54
  4. trwałość obiektywów
    By edek777 in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 2.04.07, 08:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.