Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 115 z 115

Wątek: W kwestii E1-pomoc.

  1. #111
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Dorian-tak naprawdę do focenia architektury nie służą lustrzanki maloobrazkowe.Nawet obiektywy z shiftem i tiltem są tylko namiastką dla podróżujących amatorów.architekture focą zawodowcy kamerami wielkoformatowymi na ławie opt. z poklonami we wszelkie strony.Aparat taki wije się we wszelkie strony jak wąż i jest gotowy robić zdjęcia do tyłu.
    Można zastosować kilka trików by uprzyjemnić sobie robienie zdjęć architektury.
    Szekokie kąty jak nie ma wyjscia-miejsca,duża odleglośc od budowli z jednoczesnym zastosowaniem jak najdluższych możliwych ogniskowych.robienie fotek z pięter lub dachów sąsiednich budynków na wysokosci 1/2 foconej budowli.Focenie detali.Kupowanie widokówek.Najwłaściwsze jest kupowanie albumów mistrzów fotografii.
    Cześć.ch.

  2. #112
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    ...robienie fotek z pięter lub dachów sąsiednich budynków na wysokosci 1/2 foconej budowli.
    Tyle że z bliska i na szerokim kącie wieżowiec będzie nie powalony, tylko wygięty.

    Zresztą, jak niema wyjścia, perspektywę można poprawiać w PS, kosztem utraty części zdjęcia, oczywiście.

    Pozdr!

  3. #113
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Zdrip-no wyjdą ale przecież są widokówki.Zresztą moja 24/2,8 nie gnie linii i do takich celów jest ok.Jednak robie zdjęcia architektury raczej pamiątkowe, by zatrzymac w pamięci jakieś miejsca lub związane z nimi wydarzenia a nie kunsztowne fotki budowli.

    cześć.ch.

  4. #114
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    przejrzałem forum i nie znalazlem.
    szykam porównanie/test e-1 do e-300
    w szególności jakość zdjęć, iso, możliwości body

    może wiecie gdzie?

  5. #115
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    szykam porównanie/test e-1 do e-300
    w szególności jakość zdjęć, iso, możliwości body
    Ot, tak w wielkim skrócie.

    Jakość zdięć:
    praktycznie się nie różnią, jakbyś zobaczył odbitki tego samego kadru z obu body nie zobaczysz różnicy. Z E-300 można kadrować, z E-1 nie bardzo, trzeba od razu ustrzelić dobry kadr, ale 100% temu pomaga. Można się nauczyć.

    ISO:
    Szumią podobnie, może E-1 ciut mniej, ale wg. mnie E-300 lepiej się odszumia.
    Jak się dobrze naświetlisz to iso 400/800 jest akceptowalne z E-1,
    w E-300 do iso 400, można spokojnie robić o działkę więcej i potem nieco odszumiać.
    Na odbitkach i tak szumu nie widać nawet na dużych odbitkach np. 20x30cm

    Możliwości body:
    E-1 zdecydowanie większe.
    W E-300 denerwuje mnie jego powolnośc zapisu na kartę, i późno osiągalna gotowość do strzelenia następnej fotki (w stosunku do E-1).
    Jak robisz fotki typu reportażowego to zdecydowanie E-1.
    AF zbliżony (szybkość, celność).
    Wspomaganie AF w trudnych warunkach lepsze w E-1 (czerwone światło), w E-300 wspmaganie mam wyłączone bo "spawa", chyba, że mam zapiętą zewnętrzną lampę.

    Generalnie do amatorskiego pykania lepszy wg. mnie jest E-300

    Obowiązkowo do obu - podstawowy obiektyw to 14-54mm2.8-3.5, broń Boże nic gorszego.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 26.07.08 o 11:29

Podobne wątki

  1. Pomoc - E-510 czy E-520
    By ratg in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.11.09, 19:49
  2. Pomoc z E-330
    By kriss87 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30.12.08, 00:13
  3. Pomoc
    By jaca55 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.02.08, 11:02
  4. Kto mi pomoże w kwestii oprogramowania E1
    By anwas in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.10.05, 16:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.