Strona 56 z 56 PierwszyPierwszy ... 646545556
Pokaż wyniki od 551 do 555 z 555

Wątek: Co lepiej Fl-36 czy Fl-50

  1. #551
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez shaqal Zobacz posta
    Na allegro pojawiają się co raz tańsze FL50R, za tysiąc można juz kupić.
    Warto wybrać taką opcje czy iść do sklepu i zapłacic te 600-700zł za FL36R??? Będzie to moja pierwsza lampa i nie wiem co kupić, a nie chciałbym wymieniać lampy za jakiś czas

    Aktualny temat ma zbyt dużo stron, zeby samemu to ogarnąć, pierwsze posty mają kilka lat, więc podejście do tych lamp też pewnie się zmieniło.
    Nie zmieniło się. Fl50 jest lepsza, ale cięzsza i drozsza. Jeżeli waga ci nie przeszkadza i możesz kilka zł dorzućić to zdecydowanie fl50 (ew. metz)

  2. #552
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez shaqal Zobacz posta
    Na allegro pojawiają się co raz tańsze FL50R, za tysiąc można juz kupić.
    Warto wybrać taką opcje czy iść do sklepu i zapłacic te 600-700zł za FL36R??? Będzie to moja pierwsza lampa i nie wiem co kupić, a nie chciałbym wymieniać lampy za jakiś czas

    Aktualny temat ma zbyt dużo stron, zeby samemu to ogarnąć, pierwsze posty mają kilka lat, więc podejście do tych lamp też pewnie się zmieniło.
    Podejście się nie zmieniło. 36 i 50 to są wciaż najbardziej konkretne lampy w systemie i wciaż są dokładnie takie same za i przeciw. Kwestia jest tylko czy ma być z R cz bez R. Jednak polecam lekturę wątku. Od siebie powiem tyle: miałem fl36, focilem nią wszelkie imprezy rodzinne, czasami jakies wesela (tez w rodzinie) oraz sporo pogrzebów (koscioł + cmentarz) i starczała. Fl50 dokupiłem tylko dlatego bo trafiła mi się okazja kupić nową w UK za 700pln rok temu a wtedy to bylo bardzo tanio. Praktycznie nie korzystam z mocy wiekszej niz oferuje 36, ale 4 akumulatorki zamiast 2 robią swoje: szybsze ładowanie i więcej błysków bez zmiany. Czyli generalnie w moim przypadku zmienił się jedynie komfort pracy.

  3. #553
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Warto. Światła nigdy za wiele, a i jakość inna. Lampa ma większą obciążalność, szybciej się ładuje i więcej Ci wybaczy (n.p. przegrzanie). Sam mam Metza58, pracowałem chwilę z FL-36, i brakowało światła, szczególnie w pomieszczeniach gdzie musiałem odbijać światło od ciemniejszego niż biały sufitu. Oczywiście wiele zależy od szklarni i body które dysponujesz w zależności - im ciemniejsze szkła i bardziej szumiące body - tym mocniejsza lampa potrzebna.
    Pozdrawiam !
    EDIT: Ktotek, zobacz ile ja napowielałem To się nazywa myślenie synchroniczne
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  4. #554
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    28
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    fl50 vs metz 48

    czytam to forum, czytam, czytam... i konkretnej odpowiedzi znaleźć nie mogę...

    może ktoś przybliżyć 2-3 główne różnice między FL50 a metz 48?

    czy ogromna różnica cenowa to kwestia marki, czy faktycznie jakieś techniczne cudeńka zawiera FL50 (1800zł) w odróżnieniu od metza (900zł)

    używam e510, więc z funkcji R na razie i tak nie skorzystam, body może zmienię w dalekiej przyszłości.


    Pozdrawiam,
    Paweł.

  5. #555
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pawel-5 Zobacz posta
    używam e510, więc z funkcji R na razie i tak nie skorzystam...
    Ze sterowania bezprzewodowego nie skorzystać, ale z bezprzewodowego wyzwalania jak najbardziej tak - w przeciwieństwie to Metza.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Czy już lepiej ???...
    By mcfred in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.03.09, 19:50
  2. Co można by zrobić aby było lepiej
    By Auron9939 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11.11.08, 13:51
  3. Co zmienić żeby było lepiej...?
    By szpila9 in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14.11.07, 11:23
  4. Co lepiej kupić E-300 czy E-500?
    By jacek2004 in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15.11.05, 23:21
  5. który lepiej kupić
    By SSTEMPEL in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.08.03, 21:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.