Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Gwarancja na Olympusy

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Jeszcze nie wyszli. Dopiero zadecydowali, że chcą wyjść.
    Tylko,ze darmowe naprawy to tez powod aby szukac dziury w calym.Kazdy haczyk dobry na wyrwanie kasy

  2. #32

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Pułtusk
    Posty
    42
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Koszt potencjalnej naprawy zawarty jest w cenie sprzętu. Kiedyś było to do 15% ceny hurtowej. Teraz może być inaczej ze względu na mniejszy zakres napraw - taniej bywa wymienić klientowi sprzęt niż utrzymywać zaawansowaną bazę serwisową i w ogóle inne czasy . Jeżeli sprzęt kupiony jest np. poza autoryzowaną dystrybucją na dany region, Olympus (czy każdy inny producent) nie dostaje tych pieniędzy, więc nie ma powodu by fundował klientowi naprawę. Poza tym występują pojęcia gwarancji, niezgodności towaru z umową, rękojmi itd. Trzeba po prostu dokładnie przeczytać w karcie gwarancyjnej, kto i w jakim zakresie jest gwarantem.
    Ostatnio edytowane przez Pendolino ; 8.10.16 o 22:06

  3. #33
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Tylko,ze darmowe naprawy to tez powod aby szukac dziury w calym.Kazdy haczyk dobry na wyrwanie kasy
    Wysyłałem ostatnio E-M5 Mark II do serwisu- po 10 dniach dostaję kosztorys do zatwierdzenia lub okazanie paragonu. Są różne kruczki a Serwis nie może znaleść w systemach aparatów które przeszły przez centrale.... W "naszym" warszawsko-ołomunckim serwisie....
    Ostatnio edytowane przez apz ; 9.10.16 o 01:23
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pendolino Zobacz posta
    Poza tym występują pojęcia gwarancji, niezgodności towaru z umową, rękojmi itd. Trzeba po prostu dokładnie przeczytać w karcie gwarancyjnej, kto i w jakim zakresie jest gwarantem.
    A to juz zbyt skomplikowane dla mnie.Wiem,ze ma dzialac dwa lata i byc sprawne wszystko co kupie w sklepie.Jesli nie to ide tam gdzie kupilem i oddaje mowiac ,ze nie dziala.W skrajnych przypadkach za dwa tygodnie jest naprawione lub oddana kasa.Po co sobie zycie komplikowac odmianami rekojmi,gwarancji czy niezgodnosciach towarow.Ma dzialac-taki przepis jest w calej uni.

  5. #35
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A to juz zbyt skomplikowane dla mnie.Wiem,ze ma dzialac dwa lata i byc sprawne wszystko co kupie w sklepie.Jesli nie to ide tam gdzie kupilem i oddaje mowiac ,ze nie dziala.W skrajnych przypadkach za dwa tygodnie jest naprawione lub oddana kasa.Po co sobie zycie komplikowac odmianami rekojmi,gwarancji czy niezgodnosciach towarow.Ma dzialac-taki przepis jest w calej uni.
    możesz podać te unijne przepisy które mówią o tym, że na terenie całej unii sprzęt ma działać i być sprawny przez 2 lata ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #36
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    możesz podać te unijne przepisy które mówią o tym, że na terenie całej unii sprzęt ma działać i być sprawny przez 2 lata ?
    Gwarancja to dobrowolne świadczenie producenta i może obowiązywać dowolną ilość czasu (ustalana przez gwaranta).
    Zupełnie czymś innym jest "niezgodność towaru z umową" która jest prawnie gwarantowana.

    "Gwarant posiada swobodę w kształtowaniu elementów treści udzielanej przez siebie gwarancji i nie musi zapewniać takiej ochrony, jaka przysługuje kupującemu na podstawie przepisów o niezgodności towaru z umową."
    żródło: http://www.infor.pl/prawo/prawa-kons...u-z-umowa.html
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Pułtusk
    Posty
    42
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Po co sobie zycie komplikowac odmianami rekojmi,gwarancji czy niezgodnosciach towarow.Ma dzialac-taki przepis jest w calej uni.
    Są bardzo istotne różnice. Za niezgodność towaru z umową odpowiada sklep. Rękojmia to też odpowiedzialność sprzedawcy. U nas często nazywa się to gwarancja serwisowa. Jeżeli sprzedawca padnie albo Cię zlekceważy... rękę masz w nocniku . Ogólnie, jak się szuka super okazji na zakup... to wszystko jest dobrze jak jest dobrze .
    Gwarantowane prawo do roszczeń gwarancyjnych to karta gwarancyjna producenta. Dla producenta to dowód, że zapłaciłeś za gwarancję w momencie zakupu. Paragon w zasadzie służy tylko do określenia czasu zakupu i z powodzeniem może być zastąpiony np. wyciągiem bankowym z karty płatniczej.
    Ostatnio edytowane przez Pendolino ; 9.10.16 o 12:21

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pendolino Zobacz posta
    Są bardzo istotne różnice. Za niezgodność towaru z umową odpowiada sklep. Rękojmia to też odpowiedzialność sprzedawcy. U nas często nazywa się to gwarancja serwisowa. Jeżeli sprzedawca padnie albo Cię zlekceważy... rękę masz w nocniku . Ogólnie, jak się szuka super okazji na zakup... to wszystko jest dobrze jak jest dobrze .
    Tu gdzie mieszkam i kupuje nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkiem,ze sprzedawca mnie zlekcewazyl.Rzeczy,ktore kupujac zamierzam uzywac dluzej niz dwa lata nie kupuje w przydroznych "marketach"Moze to tez sposob podejscia do kupujacego i jego poszanowania.Tak jak pisalem wczesniej.Jak nie dziala przewd uplywem dwóch lat to ide tam gdzie kupilem z dowodem zakupu.Przed laty mialem sytuacje,ze takiego dowodu zakupu nie mialem a przestal dzialac DVD player.Sprzedawca doszedl po numerze produktu i odczytal kiedy kupowalem jak placilem i kto mi sprzedawal.Kwestia, jak pisze, traktowania kupujacego jako dawcy gotowki lub potencjalnego oszusta.

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Pułtusk
    Posty
    42
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Tu gdzie mieszkam
    właśnie...to może być słowo klucz . W Polsce tak będzie za 20 lat. Albo i nie .
    Ale ludzie kupują w różnych miejscach, szczególnie jak 20% niższa cena to może być 1000zł taniej. Prosty przykład to nieoclona przesyłka z Azji. Pomijając problem odległości, to i tak droga prawna do roszczeń jest praktycznie zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    nie kupuje w przydroznych "marketach"
    Tak oczywiście jest najlepiej, choć nie najtaniej. Ale rozmawiamy właśnie własnie o takich zakupach, bo przecież kupując w salonie firmowym nie ma rozterek na temat gwarancji.

  10. #40
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pendolino Zobacz posta
    właśnie...to może być słowo klucz . W Polsce tak będzie...
    Tak oczywiście jest najlepiej, choć nie najtaniej. Ale rozmawiamy właśnie własnie o takich zakupach, bo przecież kupując w salonie firmowym nie ma rozterek na temat gwarancji.
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wysyłałem ostatnio E-M5 Mark II do serwisu- po 10 dniach dostaję kosztorys do zatwierdzenia lub okazanie paragonu. Są różne kruczki a Serwis nie może znaleść w systemach aparatów które przeszły przez centrale.... W "naszym" warszawsko-ołomunckim serwisie....
    No to jesteś w głębokim błędzie, to o czym pisałem to aprarat kupiony w olyshopie i w ramach niegdysiejszego programu Olyjedi. Od momentu pierwszych dostaw aparatu do Europy nie minelo dwa lata.
    Milo jest sie mylić, ja doświadczyłem upadku obyczajów Olympus Polska!!! A przynajmniej jego części zajmującej się przekazywaniem sprzetu do serwisowania i serwisu fabrycznego o dumnej nazwie europejski.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 9.10.16 o 14:19
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Nowe Olympusy
    By C+ in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.08.08, 08:28
  2. 5060 (a może i inne Olympusy) a lampa TTL
    By jbator in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 21:24
  3. Nowe Olympusy
    By GieKa in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.12.03, 15:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.