Witam serdecznie. Posiadam Olka c750 i mam zamiar dokupić konwerter szerokokątny, jednak nie wiem jaki. NIe mam zbyt wiele kasy i chciałbym się zmieścić do około 250-300zł. W tej cenie mogę kupić Kinga model F-130 lub PRW-045 a także patrząc na Raynox'a model DCR-720 lub DCR-730. KIng jest bardziej przekonywujący dla mnie, ponieważ jest to zestaw dwóch soczewek, które będąc razem tworzą konw. szerokokątny a po rozkręceniu otrzymujemy soczewkę macro. W Raynox za podobną cenę mamy tylko konw. szerokokątny. Jednak doczytałem się na wcześniejszych postach iż ludzie nie doradzają konw. Kinga, owszem tulejka lub w ostateczności filtry ale nie konwertery. NO i co kupić. Jeszcze sprawa mnożnika, w Raynox jest 0,7x a w Kingu 0,45x i 0,6x odpowiednio dla F-130 i PRW-045, mówiąc oczywiście o rzeczywistym mnożniku. Wiadomo, żę czym mniejsza liczba tym kąt widzenia większy ale jak to się ma do zniekształceń. Pomóżcie w wyborze, może macie jeszcze jakieś inne firmy godne polecenia i mieszczące się w moim przedziale cenowym. Gwint na konw. muszę mieć 52mm, żeby pasował na moją tulejkę. Pozdrawiam.