Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Manualne adaptery Do E1/E-300

  1. #21

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird
    (...)
    Peter, czy Twoje zamowienie o ktorym pisales E1/M42*1 to dwa pierscienie i ten drugi jest z gwintem? Czy bez problemów wprzegnę swoje OM-owskie?
    Nie. Zamówiłem tylko jeden adapter E1/M42*1, bo E1/OM dostałem od Olympusa oryginalny. Mam tylko jeden obiektyw z takim gwintem - Helios 58mm/2,0, być może kiedyś trafi się ciekawszy obiektyw.
    Natomiast obiektywy OM (mam ich kilka od 35mm do 800mm) podpinalem przez adapter E1/OM, ten z promocji, która się skonczyła.
    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Aha, to juz kumam w czym rzecz dzieki serdeczne za oswiecenie, nigdy nie korzystałem z takich "udogodnien" wiec sie pogubiłem.
    Pozcekam wiec spokojnie na te o, których wspomniał Irek50.

    Potr

  3. #23

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Na niemieckim forum Olympusa, które od czasu do czasu przeglądam, pokazała się notka o adapterach z Lublina i komentarz "da kann man sich überlegen zu jedem m42 objektiv einen eigenen adapter zu kaufen, dann erspart man sich das schrauben." ("Należy sie zastanowić, czy nie kupić do każdego obiektywu M42 osobnego adapetra, aby zaoszczędzić sobie wkręcanie."). Nic dziwnego, że cena podskoczyła.
    P.
    Sygnaturę usunąłem.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Przyznaję się, że to ja puściłem tę informację o adapterach na międzynarodowe forum, aby wesprzeć producenta z Lublina!
    Natomiast Andrzej Wrotniak z USA, który na swojej stronie www podawał informacje nt. adapterów za 175$ odpisał mi, że na pewno kupi ten adapter M42 (pewnie do Nikkorów także) przy następnym przyjeździe do Polski...--irek

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    135
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam wszystkich,
    czytając Wasze wypowiedzi również kupiłem pierścień M42, do mocowania dwóch obiektywów, Pentacon 1,8/50/ od Practiki, oraz Telear-H 3,5/200. Z tym drugim miałem problem związany z dźwigienką od przesłony ,którą musiałem skrócić. Powiem tak, 1,8/50 jest super, na pełnym otworze ładnie rysuje , natomiast telear wymaga chyba więcej światła niż ustawia body w trybie A, ale jakość zdjęcia , które wykonywałem przy pomocy flesza z odległości około 5m także jest zadziwiająco dobra, czyli warto było kupić tę przejściówkę aby wykorzystać już posiadane obiektywy.
    stanisław
    E-3+14-54+50-200 swd, FL-50R, E-1+14-54, C5050, Pentacon 1,8/50, Jupiter 3,5/135, Telear 3,5/200 i dużo starego analogowego sprzętu

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Re: Manualne adaptery Do E1/E-300

    Cytat Zamieszczone przez irek50
    http://www.foto-akcesoria.com.pl/
    Adapter M42 z nieskończonością i blokadą kołka przysłony już jest w sprzedarzy za 50zł.
    Irku, ta przelotka kosztuje 80 zł., a nie 50.

    http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...i=produkt&nr=1
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Rafał: Ja kupiłem jeszcze za 50zł --to była cena startowa, która potem rosła proporcjonalnie do popytu... pozdrawiam

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Osobiscie spotkalem sie z Panem sprzedajacym i produkujacym te adaptery i zakupilem adapter E300/M42 oraz E300/OM. Wykonanie solidne, choc nie wyglada tak slicznie jak firmowki, ae przeciez nie kosztuje tyle co one. Bardzo ladnie sprzega sie z wieloma obiektywami, jak rowniez z mikroskopami stereo Olympusa. Niestety jest tez jeden minus. Pan produkujacy nie zna sie na optyce, wiec nie udalo mi sie go sklonic do wiekszej wspolpracy na polu mikroskop/cyfrak.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Nikkor i E-1

    Witam
    Orientuje się ktoś jak pracuje Nikkor 50 mm 1,8 manualny z E-1 za pomocą adaptera z Lublina?
    Adapter troche drogi... i zastanawiam sie czy warto i czy jest sens...
    Za plus mialbym to ze mam dostęp do pierścieni makro do tego obiektywu.
    Skoro ruskie wynalazki dobrze służą to w sumie dobry Nikkor tez będzie...
    pzdr

  10. #30

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja mam oryginalny adaptor Olympusa OM MF-1. Jakosc wykonania mnie powalila ( na plus oczywiscie). W zestawie jest tez tabelka z wymienionymi wszystkimi obiektywami serii OM i zakresem przyslon, w ktorym najlepiej sie beda spisywac po podpieciu do systemu E. Moim zdaniem warto dolozyc te 60 zl i miec oryginal.

Podobne wątki

  1. Adaptery
    By yarp2326 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.04.13, 13:39
  2. Manualne z PEN-em
    By tommyXTM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 22:38
  3. Obiektywy manualne do E-510
    By ORZECHOPCJA in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27.06.09, 13:57
  4. Adaptery do E-1
    By macgwiaz in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.08.05, 13:57
  5. ustawienia manualne
    By pasiak23 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.03.04, 21:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.