Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ładowarki - co kupić?

  1. #1

    Ładowarki - co kupić?

    Sorry, ze zakładam nowy temat, bo to już na pewno było, ale nie mogę się dogrzebać a potzrebuję konkretnych podpowiedzi.
    Chcę wreszcie kupić porządną ładowarkę. I moje pytanie - czego wy używacie? co radzicie kupić? Gdzie kupować? Ile taka pzryjemnosć kosztuje? Bo łaże właśnie po allegro i nie wiem, na co patzreć, tzn wiem mniej więcej jakie cechy powinna posiadać, ale chciałabym usłyszeć opinie użytkowników.
    Bo ja kupiłam najtańszego złoma i normalnie wrrr, bo chyba to pzrez ładowarkę porypały mi sie aku :/
    Aha! No i żeby cena nie była jednak jakas kosmiczna... ;)
    C-4000 + 16MB + 128MB + tuleja + UV + statyw = )
    Wiedźmie foty na PLFOTO
    Prywatna galeria zdjęć Wiedźmy

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    O właśnie, właśnie!
    Też zaczynam zastanawiać się nad kupnem ładowarki do paluszków AA.
    Teraz mam ładowarkę Olympusa, która była w pudełku razem z aparatem i 4 firmowymi AA na 1700mAH, o ile dobrze pamiętam.
    Właściwie ta ładowarka nie jest zła, ale...
    Ona chyba po prostu ma timer i wyłącza się po kilkunastu godzinach. Mam podejrzenie że to dobrze tylko dla aku o pojemności akurat 1700mAH.
    A takie na 2300mAH będą już niedoładowane. Zwykle wyjmuje i wsadzam z powrotem żeby się doładowały. Ale nie wiem co wtedy z efektem pamięci?
    Chcę więc mieć ładowarkę która:
    1. Wyłącza się po naładowaniu aku, a nie po upływie określonego czasu.
    2. Miała by opcje "wymazania pamięci" aku (słyszałem że są takie).
    3. Miała by przełącznik typów aku: NiMH <-> NiCa.
    4. Była by w miarę tania.
    Może ktoś ma takie coś? Albo ma pomysły?

    Do tych szybkich ładowarek - 30min, 15min... jakoś nie mam zaufania.

    W każdym razie przyłączam się do pytań koleżanki.

    Pozdrawiam!

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    32
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Witam, dołączę się do wątku. Posiadam ładowarkę Duracell CEF 12E i jestem z niej bardzo zadowolony. Może ktoś takową posiada? Co o niej sądzicie, czy jest to faktycznie ładowarka procesorowa (czy czasowa), czy ładuje tak samo 1700mAh i 2500mAh?
    pzdr Zyggy
    -------------
    C740UZ, 16MB, 128MB, tuleja, UV Hoya HMC, CIR-PL Marumi MC-WPC, Velbon 888DX

  4. #4
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    ja osobiscie posiadam ladowarke procesorowa vivanco [ prad ladowania 500mAh ] aku 2200 laduje ok 3 godz, kupilem ja ok 6 miechow temu za 99zl w media marktcie
    pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja mam czeskiego MOS'a MW 8168 GS. Ladowarki na allegro chodza chyba po 40 zl. Procesorowa z mozliwoscia rozladowywania. Jestem bardzo kontent z jej zakupu. (prad ladowania 500mA.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  6. #6
    O widzicie, miśki - właśnie o coś takieego mi chodziło. Dzięki :) I może jeszcze ktoś się wypowie? plisss....
    C-4000 + 16MB + 128MB + tuleja + UV + statyw = )
    Wiedźmie foty na PLFOTO
    Prywatna galeria zdjęć Wiedźmy

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    72
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja mam taką samą ładowarkę co vodnik. Jestem z niej zadowolony więc polecam. Co prawda nie ładuje aku 2300 w 2 godz ale to chyba dobrze - szybkie ładowarki nie są podobno zdrowe dla aku. Ma funkcję rozładowywania, a także podtrzymywania ładunku po naładowaniu aku. Ładuje 2 lub 4 aku, AA lub AAA.
    C-4000Z + SM 16 MB Olympus + SM 128 MB Kingston + tuleja King 52 mm + Hoya UV Super HMC.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    O, wielkie dzięki!
    Będę szukał.

    Pozdrawiam!

  9. #9
    Awatar danmus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    hej, jaka mam ladowarke widac w stopce. kupilem ja razem z czterema 1800mAh dwa lata temu chyba za 170zl(!). Musze przyznac, ze bardzo jestem z niej zadowolony. Te 1800 ktore mam od poczatku, tj. dwoch lat dzialaja bez zarzutu, nic sie z nimi nie dzieje, ladowarka laduje je w godzine jak nie krocej. Mam tez nowsze 2100 i 2300, laduja sie ciut dluzej (bo ja wiem, gdzies do 1,5-2h) i tez nie zauwazylem, zeby cos niepokojacego sie z nimi dzialo, wytrzymuja dlugo (poki co, odpukac
    pozdrawiam!
    OlympusC-55 + osprzęt | spore chęci + zapas ambicji + mało czasu...

  10. #10
    Awatar Technik
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Września
    Posty
    31
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam serdecznie . Co do ładowarek jak juz wspomnieli panowie nademna dobrą i tanią alternatywą są czeskie MOS,y MW 8168 GS Procesorowe w pełni zautomatyzowane tanie no i niezawodne urzywam takiej od ponad dwóch lat i niezawiodłem sie na niej. aku NI-MH 2300 mAh ładuje ok 5h więc dość szybko a za te cene naprawde warto. widziałem na alegro niedawno ów ładowareczki za 31 zł z gratisowym kosztem przesyłki. Poco ładowac kasiorke w drogie ładowarki być moze nieco szybsze jak można mieć za niewielkie pieniądze dobry sprzecik.

Podobne wątki

  1. Co mam kupić?
    By Bodzios in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13.06.07, 21:43
  2. E 300 - kupić ?
    By imat in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.07.05, 14:14
  3. Czy kupic C-500?
    By lokuna in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 11:18
  4. C8080 - kupić - nie kupić...?
    By Kamil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.05.05, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.