Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Pilot zdalnego sterowania Olympus Remote Control RM-1

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Pilot zdalnego sterowania Olympus Remote Control RM-1

    Doszedłem do wniosku, że potrzebny będzie mi pilot, sporo zdjęć robię w scenach nocnych i byłaby to szalona wygoda. Znalazłem ofertę na http://www.pstryk.com.pl/opis/2107
    Mam do Was pytania:
    1. Czy ktoś bawi się taką zabawką? Jesli tak proszę o uwagi i spostrzeżenia
    2. Czy istnieją inne tansze zamienniki - np. słyszałem o tzw. uniwersalnych pilotach - jesli tak, to gdzie ich szukać i czy ktoś ma doświadczenie z takimi?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pilot RM-1 działa ok, mam taki do c-2100 i sprawdzałem ze swoim e-300. nie ma problemu. Natomiast nie porzedne Ci są inne przyciski niż wyzwolenie migawki ( z moich krótich testów ). Gdześ czytałem, że powinny działaći inne przyciski, ale nie mam pomysłu do czego (w 2100 działają do regulacji zooma i korekcji ekspozycji). Przypuszczam że w przypadku E-300 powinien wystarczyć RM-2 z jednym przyciskiem.

    Z alternetyw można popróbować z dowolnymi pilotami uniwersalnymi - ale to moze być dłuuuga zabawa (ponieważ one nie obsługują z założenia aparató, więc trzeba szukać i kodu i przycisku który zadziała). Co do tego gdzie ich szukać - wpisz na allegro "pilot uniwersalny", będzie ich na pewno dużo.
    Na pewno działa palmtopowy NoviiRemote z odpowiednim plikiem - przetestowane "organoleptycznie"

    August

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    dokladnie tak jak pisal poprzednik RM-2 wystarczy w zuelnosci sam testowalem z E-1
    i tylko spust migawki.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Na Allegro znalazłem je, niestety juz sprzedane wszystkie
    Szukałem na roznych sklepach internetowych - bez skutku.

    Moze macie jakies informacje, dzie szukac RM 2?

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Posty
    72
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Używam RM1 wraz z 5050. Rozpracowałem go już w miarę dokładnie.Ale nie będę się powielał. Wszystko opisałem u siebie. Może się przyda.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    faktycznie, pieknie i dosc wyczerpująco potraktowales temat Z tego co pisałeś o zdjęciach seryjnych - wcisniecie spustu pilota inicjuje aparat do wykonania ich, domyślam się, że funkcja ta działa też do innych opcji np. autobraceting itp.
    Rozwazam w tej chwili mozliwosc zakupu R2 - funkcja w E1 do zooma jest nieprzydatna ale strojenie i wykorzystanie pilota do przeglądania zdjęć na TV hm, czemu nie?

    Dzieki serdeczne

    Dla innych pełne info o pilocie autorstwa mirkusa na http://republika.pl/fotki_moje/rm1/rm1.htm

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mialem pozyczony pilocik RM-1. Wygodny do autoportretu i tyle. Zalety: maly, tani. Wady: przycisk najpierw ustawia ostrosc w trybie AF i wyzwala migawke, jak nie ustawi prawidlowo, to nie wyzwoli (nie dotyczy trybu MF), znaczne opoznienie w wykonaniu zdjecia, nie ma mozliwosci wcisniecia przycisku do polowy, zablokowania ekspozycji z czasem B, trzeba byc z przodu aparatu, waski kat dzialania, nie ma mozliwosci patrzenia przez wizjer, ponoc czasem nie dziala przy zbyt duzym sloncu (tego nie sprawdzilem).

    Wezyk RM-CB1 (ten sam dla aparatow E-1, E-10, E-20). Zalety: jest "przedluzeniem" przycisku migawki, z wszystkimi (!) funkcjami aparatu, pozwala na ekspozycje z dlugimi czasami (B) i blokade czasu B, dzialanie bez opoznienia czyli wiecej zalet nie trzeba wymieniac. Wady: kabel, drogi, w E-300 dziala tylko z uchwytem zasilajacym, nie nadaje sie do autoportretu.

    Dlatego kupilem wezyk.

    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    wlasnie wezyk drogi, ale tu sie zgodze ze znacznie lepszy od pilota

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    1. Gdzieś w necie widziałem instruktaż, ale nie mogę go odnaleść, jak "zmajstrować" taki wężyk: wystarczą kabel trójżyłowy, trójpołożeniowy przełącznik lub dwa dwupołożeniowe i wtyczka (to największy problem, bo bardzo nietypowa, ale od czego pomysłowość). Oczywiście wymagana lutownica i zręczność. Link zgubiłem, ale skopiowałem znaczenie styków i kolorów, jeżeli kogoś interesuje, podaję ale bez gwarancji(!!!), że poprawne:

    styki na aparacie:
    1
    3 2
    1=masa
    2=pomiar ekspozycji+AF
    3=wyzwalacz

    kolory żył kabla:
    niebieski=masa
    brązowy=pomiar ekspozycji+AF
    czarny=wyzwalacz

    2. Można kupić znacznie tańszą (1/3 ceny) "podróbkę" z dwoma przełącznikami http://www.internet-fotograf.de/taster.htm , jednak bez możliwości blokowania czasu B.

    3. Zrobiłem rachunek: aparat+dodatkowy obiektyw+fitry(B+W, niestety drogie)+lampa+karty+dodatkowy aku i okazało sią, że oryginalny (!) wężyk RM-CB1 stanowi niecale 4% kosztów wydanych.

    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    znalazłem pilota, był na stronie gdzie kupiłem mojego Olka, podaje linka
    http://www.dve.pl/index.php?bk=Apara...=1044&c=42&pr=

Podobne wątki

  1. pilot zdalnego sterowania
    By Druch in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.11.10, 22:16
  2. Pilot OLYMPUS Camedia RM-1 + Olympus C-725UZ
    By sebaok in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.01.07, 18:59
  3. Olympus Satudio & camera control
    By Avalon in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.05.05, 17:43
  4. Remote Control
    By tom soyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14.09.04, 16:42
  5. Pilot do Olympus 745 UZ
    By marcju in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.08.04, 11:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.