Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 111

Wątek: system 4/3 a FF/BF

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pazurek
    @DraXan: moglbys zrobic zdjecie na maksymalnej przeslonie (najmniejsza mozliwa dziura), jakiejs jednolitej jasnej powierzchni (albo np. nieba), najlepiej maksymalnie rozmytej (focus na skrajnie zla odleglosc)? Ciekaw jestem czy naprawde nie ma zadnych syfkow na matrycy.

    Czyjas tam przykladowa fotka z zabrudzonego canona przy f/32:
    http://snp.dcfnet.pl/f32.jpg
    Pewnie ze moglbym tylko z czasem problem, pracujac od 11 do 19 nie bardzo mam kiedy to zrobic, a jeszcze trzeba sie wyspac

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    przeczytalem jak robic ten test, za duzo tam jest stalych ktorych nigdy nie osiagniesz w 100% 45stopni 0,4 0,5m a dla innego obiektywu bedzie inna i tak dalej i dalej zle ustawisz jedna z opcji i juz masz po tescie, a napewno bedzie bledny.

    Ja naprawde bym sie tym nie przejmowal. Skoro podobaja Ci sie zdjecia jakie wykonujesz aparatem ktory posiadasz / bedziesz posiadal. Czyli "wychodzi" to co zamierzales osiagnac robiac zdjecie. Uwazam ze nie ma co sie przejmowac.

    To jest doszukiwanie sie dziury w calym, nawet nowe auto bedzie mialo jakies niedociagniecia. A juz nie wspomne o uzywce, jesli o nich nie wiesz nie przejmujesz sie i jezdzisz, zaczinesz grzebac jak to sie mowi to spier... jeszcze bardziej bo bedziesz chial miec za perfekcyjnie. Przezylem wiem co mowie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czesc,

    system 4/3, a wiec zarowno Oly E-1 jak i E-300 sa wolne od bledow BF/FF. Ta sprawa w tych lustrzankach po prostu nie wystepuje, ten system m.in.wlasnie tym sie charakteryzuje.

    Jesli masz zamiar nabyc Olympusa E-300 (ja zreszta tez to zrobie niedlugo napewno), to proponuje Ci (o ile nie znasz) przeczytac dosyc fajny test tego aparatu tutaj:

    http://swiatfoto.pl/viewtopic.php?p=...ighlight=#4852

    warto tez tu:

    http://swiatfoto.pl/viewtopic.php?t=...ght=system+4+3

    Ponadto troche wyjasnien w kwstii BF/FF jest tez tutaj:

    http://swiatfoto.pl/viewtopic.php?p=...ght=bf+ff#6726

    Pozdrawiam

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A no tak przeciez to sa specjalnie konstruowane obiektywy pod system, a nie z innej bajki obiektywy na to samo mocowanie. faktycznie zapomnialem

    dzieki krzywoj za przypomnienie.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    ZD 14-54mm back focus przy szerokim kacie?

    czas odswiezyc ten fajny watek z tymi fajnymi tablicami testowymi ...

    Mam pytanko do specjalistow od optyki

    Czy jest mozliwe ze przy skrajnie roznych ogniskowych w tym samym obiektywie rownoczesnie wystepuje i nie wystepuje front focus (lub back focus)? czyli np. przy ogniskowej 14mm jest back focus, a przy 54mm jest wszystko dobrze.

    A moze poprostu FF lub BF wystepuje albo i nie, a ogniskowe nie maja tu wogole znaczenia?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  6. #16
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Re: ZD 14-54mm back focus przy szerokim kacie?

    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    czas odswiezyc ten fajny watek z tymi fajnymi tablicami testowymi ...

    Mam pytanko do specjalistow od optyki

    Czy jest mozliwe ze przy skrajnie roznych ogniskowych w tym samym obiektywie rownoczesnie wystepuje i nie wystepuje front focus (lub back focus)? czyli np. przy ogniskowej 14mm jest back focus, a przy 54mm jest wszystko dobrze.

    A moze poprostu FF lub BF wystepuje albo i nie, a ogniskowe nie maja tu wogole znaczenia?
    powiem tak na mniejszczej ogniskowej jest dużo bardziej widoczny, na długim końcu tez jest, aczkolwiek przesunięcie będzie wynosiło jeden zabek(tak u mnie było).
    było sobie życie

  7. #17
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    fotomic a skad wiesz ze przesuniecie wynosilo jeden zabek?

  8. #18
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gary
    fotomic a skad wiesz ze przesuniecie wynosilo jeden zabek?
    bo przeprowazdałem bardzo dokłądne testy. Miałem problem swego czasu
    było sobie życie

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No i co zrobiłes z tym "ząbkiem" ?? Oddałeś do serwisu czy sam wyrwałeś

  10. #20
    Awatar fugas
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Należy obalić mit o niewystępowaniu FF/BF w Olympusach serii E. Mnie się taka atrakcja trafiła w nowym E-500. Kiedy pstrykałem zbliżenie twarzy to przy ustawieniu ostrości na oko fotografowanego obiektu zawsze otrzymywałem ostrość na brwiach. Wysłałem do service, kosztowało mnie to miesiąc czasu i sporo nerwów, ale zrobili i chodzi idealnie, więc jeśli ktoś ma taki problem to nie pytajcie czy to jest w ogóle możliwe w cudownym "wszystkomającym" systemie tylko wysyłajcie i niech servisanci zarabiają na swój ZUS.
    JPEG - ulubiony format gospodyń domowych

Podobne wątki

  1. Adapter OM E-System
    By Draxan in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 13:48
  2. E-1 system.Warto wydac prawie 5 tysięcy?
    By Avalon in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21.01.05, 23:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.04, 18:53
  4. Olympus E10 - jaki system?
    By tjindy in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 18:21
  5. System fotometryczny?
    By kreda in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.01.04, 20:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.