Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Statyw... :))

  1. #31

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Też zastanawiam się jaki statyw wybrać. Podobno lepszy od DX-888 jest DF-50. Ma trzysegmentowe nogi przez co jest stabilniejszy i jest troszkę wyższy. Jest droższy o cenę pokrowca.
    Co myślicie o tym modelu?
    Olympus C-750 + 512MB + 256MB + 128MB + 16MB xD + tuleja + UV HOYA + DF-50

  2. #32
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    woreczek z drobnym piaskiem, wykonany z dobrego miekkiego materiału, nie przepuszczający onego piasku tez jest swietny, polecam szczegolnie taki "statyw" w górskie tereny, ujecia przy ziemi są rewelacyjne

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    aha, wczoraj kupiłem Velbon DF 60 czarny w MM, jest okay, wysoki i stabilny, mialem ohote na sherpa calego z aluminium ale na razie poza zasiegiem cenowym

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird
    aha, wczoraj kupiłem Velbon DF 60 czarny w MM,
    Ile kosztował? Ma w komplecie pokrowiec?
    Olympus C-750 + 512MB + 256MB + 128MB + 16MB xD + tuleja + UV HOYA + DF-50

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nie miał pokrowca, koztował 169 zł. Wysokosc max. do 165 cm wiec spoko na stojaco moge robic. Ale wiedziałem, co biorę, naprawde solidny i dobrze wykonany, z tego co wiem na Allegro widac podobne ale diabeł tkwi w szczegółach, tworzywa użyte przez inne firmy są raczej liche i malo wytrzymałe, rozłażą sie itp. Nie dajcie sie nabierac na pokrowiec, tem lepiej uszyc samemu specjalnie np. pod plecak lub pod rame roweru.
    Coż wolny rynek a mnie nie stac na buble.

    Widziałem jedyny budzący zaufanie statyw - cały z metalu swietny tez do zdjec macro z głowicą kulową za niecałe 200 zł, wazy 3 kg, głowicę można było podczepiać tez od spodu kolomny ale wtedy mój E1 wisiałby jak nietoperz i cała zabawa na nic, jedynie moglbym nogi rozlozyc na maksa i wtedy z wysokosci 50 cm moglbym robic ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50466651

    Za te pieniadze polecalbym tez http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50043226

    ciekawa oferta jest statyw razem z monopodem w jednym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50321796

    pozdro

  6. #36

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Forum przeszperane. Kilka wątków przeczytanych od deski do deski, więc pozwolę sobie zadać kilka pytań odnośnie statywu.

    Szukam lekkiego statywu do OM-D 10 II (w przyszłości być może OM-D 5 II). Statyw będzie wykorzystywany głównie na tripach. Widziałem, że wielokrotnie polecano tu Sirui T-025, który niestety aktualnie nie jest dostępny w polskiej dystrybucji, a ściągać go z zagranicy nie chcę. Obecna cena tego statywu też jest dla mnie zaporowa.

    Reasumując:
    - < 1kg,
    - w miarę ok głowica,
    - dostępny w PL,
    - wysokość po rozłożeniu min 105cm (co i tak jest mało),
    - wielkość po złożeniu max 40cm,
    - szybkie i bezproblemowe rozkładanie,
    - cena max 500-600zł

    Czy statyw Slik SPRINT MINI II GM będzie dobrą alternatywą dla Sirui T-025?

    Specyfikacja i zdjęcie ze strony producenta:
    SPECIFICATIONS
    Folded Length: 350mm
    Maximum Operating Height: 1,090mm
    Minimum Operating Height: 150mm
    Maximum Center Column Ext.: 210mm
    Weight: 780g
    Head Portion Weight: 130g
    Leg Portion Weight: 650g
    Leg Lock Type: S.R.L.
    Leg Tip: Rubber
    How To Mount Camera: Q.R.S.
    Number of Leg Sections: 4
    Shape of Leg Pipe/Tube:
    Diameter of the first upper leg: 20mm
    Type of Center Column Elevation: Center column type
    Panhead: -
    Type of Bubble Level: -
    Special Features: Multi-position leg

    Ostatnio edytowane przez gruber ; 3.11.16 o 17:23

  7. #37
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    O samym statywie się nie wypowiem - mam tylko monopod i stołowy Slika - i oba są całkiem OK, ale identyczną głowicę (SBH-100DQ)mam przy monopodzie używanym do makro. Ona jest naprawdę malutka - średnica kuli ok. 20mm co niestety przekłada się na precyzję ustawiania. Poza tym płytka mocująca po dłuższym używaniu ma tendencję do wycierania się w miejscu, gdzie dociska ją mimośród blokujący (mimośród też się pewnie wyciera, ale na nim trudniej to dostrzec) i zaczynają pojawiać się luzy miedzy płytką a głowicą. Pomaga wymiana samej płytki, ale jest ona dość droga (pamiętam że gdy jej szukałem kupiłem w końcu cały statyw Slik Mini Pro DQ wraz z głowicą - kosztował tylko o ok. 50% więcej niż sama płytka), a ostatnio na Allegro przestały się pojawiać (być może są dostępne w sklepach internetowych - nie sprawdzałem). Reasumując - głowica ze względu na ciężar i rozmiar wygodna do noszenia, ale na nadmierną precyzję i długowieczność bym nie liczył.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. statyw fe-230
    By emilia89 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 19:35
  2. Statyw do FE-210
    By Gryf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.11.07, 01:46
  3. Statyw
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 5.10.06, 12:47
  4. Statyw do E-300 ?
    By Kanciaty in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 09:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.