Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: e1 - przepis na laczenie pokolen

  1. #1
    | OlyJedi Awatar lukafa
    Dołączył
    Jan 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    38
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    e1 - przepis na laczenie pokolen

    Witam

    wyslalem to pytanie na prov do Draxana i Artura ale cos chyba sie zle dzieje z systemem. w folderze wyslane nic nie mam a co istotniejsze zarowno Draxan jak i Artur nie odpisali

    daje wiec pytanie tutaj - pod publike.
    chodzi mi o podlaczenie do e1 tanie makro w postaci mieszka makro na bagnet om (z om 50 1. - przez przejsciowke, ktora idzie do mnie nie wiadomo skad. no bo miesiac na przesylke to musi byc zza oceanu ale niech im bedzie. do tego lampa fl36 z takim dlugim dyfuzorem (gdzies w necie byl przepis na to ale zgubilem linka - zna ktos? przyklad byl na kanonie 300).

    czy taka konstrukcja zadziala? czy korpus nie ebdzie potrzebowal wartosci przyslony lub innej informacji? dla scislosci podam ze chodzi o synchronizacje przy krotkich czasach.

    ponadto czy daloby sie zrobic takie cos: e1/om/m42 i tu mieszek ostrzenie na nieskonczonosc jest tutaj malo istotne. wazne zeby Go nie byla rownej 2 milimetrom :

    pozdrawiam i dzieki za wdanie sie w dyskusje
    lukafa

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja nie mam pojecia, cos sie dzieje z PM.

  3. #3
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ten przyklad na canonie to moze Arkadiusza Stopy?

    http://www.stopa.cso.pl/technika/sprzet/sprzet2.html

  4. #4
    | OlyJedi Awatar lukafa
    Dołączył
    Jan 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    38
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pazurek: wlasnie o to mi chodzilo. dziekuje uprzejmie

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2005
    Mieszka w
    3Miasto
    Posty
    101
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Lukafa, nie ważne skąd i jak długo, ważne że dostaniesz i to za darmo. Chyba że nie skorzystałeś z darmowej opcji.
    Pozdrawiam,
    Marek

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Wywołany do odpowiedzi w innym poscie (http://forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=3599) zabieram głos:

    1. Nie wiem, nie mam doświadczenia z mieszkami.
    2.Po założeniu adaptera i obiektywu MF korpus nie ma informacji o ustawionej przyslonie na obiektywie, no bo nie ma skąd mieć. W trybie A body zmierzy i ustawi czas dla roboczej przysłony, nie trzeba wiec ustawiac na nim wartosci przyslony, może trzeba będzie dokonać korekty ekspozycji, sądzę że ujemnej. W trybie M trzeba ustawic wszystko recznie, czyli ustawić na body wartosc przyslony, taka jak na obiektywie i dobrac czas.
    3. Dla "dlugich" mieszkow może być klopot z ostroscia, bedzie pewno tylko w srodku pola.
    4. Złożenie: adapter Four Thirds/OM + adapter OM/m42 + mieszek + obiektyw m42 już gdzies widzialem w necie (to byla nawet strona po polsku), ale nie zapisałem adresu. Pamiętam, ze efekty byly "poprawne". Trzeba szukac przez Google. Sa tez adaptery Four Thirds/m42 i inne (http://cameraquest.com/adapt_olyE1.htm), cena jednak 175 $.
    5. Najpewniejszy jest eksperyment.

    Wiecej na ten temat nie potrafie napisac.

    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.