Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Mieszek makro + obiektyw Helios

  1. #1
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Mieszek makro + obiektyw Helios

    Przed chwila zrobilem test i zamiast teleobiektywu podlaczylem do Olympusa mieszek i obiektyw od Zenita. Oto mozliwosci makro jakie uzyskalem:


    Zdjecie przedstawia fragment monety 20gr. Nic nie przycinalem, to pelna klatka, pomniejszona do 640x480. Na olympusie maksymalny zoom, mieszek rowniez rozciagniety max. Glebia ostrosci bardzo mala, fotka robiona przy przeslonach: Helios: f/2, Olympus: f/11. Ciezko sie foci bo kazde potracenie aparatem powoduje ogromne zmiany w kadrze.


    Powyzej wycinek w 100% z tego samego zdjecia.

    Jakies uwagi co do powiekszenia? Moze sie wypowie ktos bawiacy sie w makro przy pomocy roznych konwerterow, soczewek, odwrotnie podpinanych obiektywow (notabene czesto takich samych jak ten ktory podpialem do mieszka: Helios-44M-4).


  2. #2
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Co to takiego czerwonego na dziubie? Refleksy swiatla?

  3. #3
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Gdzie gdzie? Chyba refleksy, oswietlalem zwykla lampka, tak tylko dla testu, nie przykladalem sie specjalnie.

    /EDIT Hmmm tak patrzac na fotki vodnika... w sumie nie osiagnalem jakiegos specjalnie porywajacego powiekszenia...

    /EDIT II Podpialem zamiast Heliosa teleobiektyw 3,5/135 - skala odwzorowania znacznie sie zmniejszyla a minimalna odleglosc ostrzenia wydluzyla z okolo 3cm do ponad 23cm. Z jednej strony mniejsze mozliwosci makro, ale z drugiej wieksza szansa na zrobienie zdjecia bez wystraszenia fotografowanego zwierzaka.

  4. #4
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że i tak z takim zestawem masz większą głębię ostrości niż w przypadku odwrotnego mocowania obiektywu. Przydałaby się jakaś fokta z większą perspektywą, bo na monecie ciężko to ocenić.
    Skoro masz takie możliwości, to proponuję odświeżyć wątek http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=2902 bo to zdjęcie raczej chyba nie jest wystawione do oceny?

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  5. #5
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Oo widzisz, szkoda ze nie znalazlem tamtego watku od razu, nie robilbym tutaj nowego. Sprobuje dzisiaj zrobic zdjecie calego zestawu no i cykne moze jakis przestrzenny obiekt. Szkoda ze jest zima i nie ma owadow, nawet zdechlej muchy nie znalazlem wczoraj.

  6. #6
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No właśnie, sam czekam już na wiosnę, może uda mi się jakiegoś owada ustrzelić Ale jeszcze trzeba poczekać... eh

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  7. #7
    Awatar pritchard
    Dołączył
    Dec 2003
    Posty
    80
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A to moj pierwszy owad ustrzelony dzisiaj

    Mam nadzieje, ze nastepne beda i lepsze i ciekawsze [/img][/code][/list]
    -=: Olympus C-4000 ZOOM + Tuleja + UV, CPL @52mm + Velbon CX-440 + Adapter D (M52*0,75/M52*0,75) + Helios 2/58 POWERED:=-

  8. #8
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Hmm ale Ty robisz fotki z odwrotnie przykreconym obiektywem? Z jakiej odleglosci lapiesz tym zestawem ostrosc?

  9. #9
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Powiem szczerze że kadr nie przypadł mi do gustu, trochę kontrast bym też zwiększył (to taki mój odchył ) ale już mi ciarki po plecach przechodzą jak pomyślę o kolejnych zdjęciach hehe Aż żal nie wykorzystywać takiego zbliżenia...

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  10. #10
    Awatar Pazurek
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    198
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Mnie sie wydaje ze pritchard moglby sprobowac wiekszego zblizenia, takie da sie chyba osiagnac przy zwyklym super-makro, bez zadnych dodatkowych akcesoriow...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.07.11, 14:41
  2. Makro początki(Helios + pierścienie)
    By mat1321 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22.04.11, 13:14
  3. Olympus E-420 i obiektyw MC HELIOS AUTO ZOOM 75-150mm 1:3.8
    By nikas77 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3.06.09, 22:50
  4. Obiektyw OM lub M42 Makro do E-510
    By marcinpolniak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.05.08, 15:52
  5. Mieszek MAKRO M42
    By marcinpolniak in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.03.08, 21:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.