Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: TCON-30C

  1. #1
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    TCON-30C

    Pojawil sie nowy konwerter dla 5060 i 7070

    http://www2.olympus.pl/consumer/198_TCON-30C.htm.

    Mysle, ze 12 - krotny zoom to juz jest cos, ciekawe tylko co ze swiatlem (jasnoscia) na max przyblizeniu obiektu. Poki co, ceny wahaja sie w okolicach 180 Euro. Nie jest to malo ale mozliwy do uzyskania efekt kuszacy. Co myslicie o tym?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    ciekawe kiedy to cudo będzie można kupić w polskich sklepach...


    Pozdrawiam

  3. #3
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pomalu juz sie pojawia:

    http://tiny.pl/vds

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Chyba zaczekam aż mr Wrotniak go przetestuje. TCON17C podobno całkiem niezły...

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2004
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zoom 12x

    Jestem posiadaczem C-2100UZ i sądzę że zoom 12x to nie tak wiele. Moj aparat ma x10 i dla mnie to trochę za mało. Ale zależy kto co lubi, nie wiem czy Olympus robi teraz jakis sprzet posiadajacy zoom x10 lub wiecej.

  6. #6
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie no, odpowiednik 380mm to już jest coś, a jak dołożysz TCON17 to masz 'armatę' a nie obiektyw (podobno marzenia się niekiedy ziszczają, wiec może kiedyś coś takiego sobie kupię, hehe)

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    TCON30C

    Witam szanownych forumowiczow

    Jakby co posiadam ten telekonwerter tj. TCON30C + CL7 + przeciw sloneczna nakladka.

    Zdjecia wychodza jak zloto przy 1/300 robie z reki i sa wyrazne. Swiatlo jest takie samo jak bez telekonwertera.

    Zlacze bagnetowe wiec bardzo wygodne. Mam tez C210, ktory chce teraz sprzedac i uwazam ze ten TCON30C ma o niebo lepsze szkla. Ale ogolnie rzecz biorac C210 w porownaniu z KINGami i innym byle czym WYMIATA.
    Jak chcecie zdjecia porownujace to moge wykonac nie ma problemu.
    TCON30C jest drogi, ale wart tych pieniedzy jezeli ktos zaklada uzywanie kompakta przez dluzszy czas. Ja doszedlem do wniosku, ze lustrzaki jeszcze troche sa za drogie jak na moja kieszen (moze samo body nie, ale ze szklem to 5tys wiec jeszcze poczekam ).
    A 5060 jest super modelem. Rewelacyjny WIDE i MAKRO jedynie zoom kiepawy. Z pomoca przyszedl TCON30C i juz niczego mi nie brakuje.

    Oczywiscie ktos powie co to jest 330mm. Pewnie idealem bylo by 600mm, ze zmienna ogniskowa, ale jaka byla by jakosc? A ja ptaszka chce pocykac fotki i to z reki.
    Przy dobrym dobraniu czasowki jest to mozliwe bez najmniejszego problemu, ale pogoda musi byc ladna. Przy C210 to nie bylo az tak istotne, jednak zauwazylem ze przy nim minimalnie bylo mozna zyskac ustawiajac na 1/220 lub 1/250.

    Ogolnie polecam TCON30C. Bardzo dobre szklo i wygoda. Mam namiary gdzie mozna zakupic taniej.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    TCON30C i C210 - TEST

    Jeronimo: nie rozumiem dlaczego w ciagu jednej chwili piszesz praktycznie to samo w 3 postach - dlatego scalilem post!

    Witam szanownych forumowiczow

    Ze wzgledu na to, ze zakupilem ostatnio TCON30C, a posiadam tez C210.
    Mogę wykonać test tych dwóch telekonwerterów co może pomóc w zakupie.

    Z tego względu, że nigdy nie robiłem czegoś takiego - prosił bym o wytyczne na co chcecie, abym zwrócił uwagę, jaki materiał fotografować i jak ma przebiegać test.
    Mogę też spotkać się z inną osobą z Warszawy, aby porównać też z innymi telekonwerterami.

    Posiadam statyw. Filtr UV. I wspomniane 2 telekonwertery tj. TCON30C 3x i C210 1,9x.

    Proszę o info czy chcecie. Myślę, że czas 2 tyg. jest wystarczający. Jeżeli będą głosy za tak to wykonam.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Do Jeronimo

    Po prostu chcialem, zeby bylo to gdzies bardziej widoczne. Ala nowy temat - gdzie wiekszosc posiadaczy roznych telekonwerterow by sie zebrala w Wawie i zrobilibysmy wielki test obalajac mity i ukazujac zalety i wady w pracy z konwerterami.

    Mialem taki zamiar. Ale nie wiem czy ludki chca tego czy nie.

    Na forach malo sie znam wiec nie wiem jak jest lepiej i gdzie umieszczać tym bardziej, że wątków o telekonwerterach jest dużo, a nie tylko zależy mi na przetestowaniu tych dwóch co posiadam, ale i innych. Więc dzięki za scalenie.

    Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Podobne wątki

  1. Konwertery TCON - 300 i WCON - 08B do E-10
    By adam78 in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.03.07, 18:49
  2. telekonwerter TCON-17C i TCON-17 - różnice (5060/7070)
    By rzysk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 01:51
  3. Kupilem TCON 17 - TEST
    By kwiattek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.05.05, 23:38
  4. TCON 17C, WCON 07C
    By krzwoj in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.05.04, 09:53
  5. TCON-17
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.04.04, 12:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.