CZEŚĆ
witam wszystkich posiadaczy C-50

Pytanie moje dotyczy formatowania jak często musicie formatować karte i czy pojawia się u Was komunikat -"card error" lub coś w tym stylu.
Mam instrukcje i wiem co to znaczy chodzi mi o częstotliwość pojawiania się takich lub podobnych komunikatów.
Pytam o karte ponieważ ja swoją kupiłem na alegro - 16mb za 40 zł i nie wiem jaki miał przebieg pzredemną u mnie już ponad 3 miesiące w ciągłym użyciu, z pytań to by było wszystko.

A TERAZ PORADA
Chodzi o szyne na której przesówa się pokrywe zamykającą obiektyw
na górze jest to szyna metalowa na na dole plastykowa
i tu występuje problem ta plastykowa pęka tzn wykrusza się. Spojrzycie na nią zobaczyć można że przy metalu - na dole - jest cieńszy
a bliżej spodu grubsza - nie wiem jak to bardzie plastycznie opisać, a nie mam jeszcze zdjęć zrobionych tego także musicie się zadć na mój dar opowiadania - jak tylko będę miał zdjęcia tej usterki to wszystkim chętnym wyśle.
Sprawa polega na tym aby jak najdelikatniej otwerać tę pokrywe oraz sprawdzać czy jakiś paproch się nie "zalęgł" w szynie.
Mnie się troche wykruszyło i jak to się stało to czujnik nie zawsze wyłapywał że jest otwarte i nie zawsze "wypuszczał" obiektyw.
Zaradziem w ten sposób że poszedłem do zegarmistrza - tak tak do zegarmistrza - to jak wiadomo fachowiec od precyzji a kogoś takiego poszukiwałem.
Za pierwszym razem zakleił mi klejem który sam przyniosłem - "poksyliną" - chodziło nie całe 48 h i się wykruszyło,
drugi raz on dał swój klej "distal" - ale coś tam źle poszło i także nie skleiło/połączyło tak trzeba,
trzecim razem takze był "distal " - związał dobrze - jak narazie wszystko gra choć powstała rysa /pęknięcie na sklejeniu

aparat jak dla mnie jest bomba fajne fotki i w ogóle
ale ta szyna i teraz kłopot z karta to mnie dobija hehehe
pozdrawiam i życze mniej kłopotów w użyciu

ps poszukuje instrukcji PL do C-50 ale na CD !!!