Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Proszę o pomoc - filmowanie C-765

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Proszę o pomoc - filmowanie C-765

    Witam! Najpierw chciałem się przedstawić. Nazywam się Bartek. A Swojego Olympusa C-765 kupiłem niedawno - mam go od wtorku - 14 grudnia .

    Ale teraz mam pytanko - kiedy kręce filmy bez głosu - to zoom przy kręceniu działa. Ale kiedy kręcę z głosem - to zoom w ogóle nie działa.

    W instrukcji pisze: "Podczas rejestrowania sekwencji wideo można regulować ustawienie zoom'u. Równolegle z obrazem nagrywany jest dźwięk"

    Natomiast u mnie Albo dźwięk Albo zoom. CO JEST GRANE?? czy u Was też tak jest??? Czy powienienem olka oddać do reklamacji??

    Bardzo Prosze o odpowedź.
    Pozdrwawiam
    Bartek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jest u ciebie dobrze. Z tego co wiem, to albo zoom pracuje, albo nagrywasz z dźwiękiem. Może jest to spowodowane głośną pracą zoomu i efekt zbliżenia lub oddalenia byłby rejestrowany na ścieżce audio. ALe tak ma wiele modeli aparatów.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    Jest u ciebie dobrze. Z tego co wiem, to albo zoom pracuje, albo nagrywasz z dźwiękiem. Może jest to spowodowane głośną pracą zoomu i efekt zbliżenia lub oddalenia byłby rejestrowany na ścieżce audio. ALe tak ma wiele modeli aparatów.
    Tak - też tak sobie myślałem - ale na stronie z recenzją aparatu:
    http://www.benchmark.pl/artykuly/apa.../strona-2.html

    tuż pod zdjęciami, pisze:

    "Natomiast do niewątpliwych zalet konstrukcji obiektywu trzeba zaliczyć jego niską hałaśliwość. Biorąc pod uwagę, że ma zwykły silniczek, nie ultradźwiękowy, jest naprawdę cichy, przez co np. nakręcone filmy zawierają większość odgłosów z planu, a nie z silnika obiektywu. "

    A w instrukcji obsługi:

    "Podczas rejestrowania sekwencji wideo można regulować ustawienie zoom'u. Równolegle z obrazem nagrywany jest dźwięk"

    Więc jak to się ma do tego co mi napisałeś? że albo dźwięk albo zoom? skoro dwa IMHO bardz opoważne źródła wskazują, że aparat ten potrafi nagrywać z głosem i jednocześnie pracować z zoomem?

    Być może masz rację, że w innych aparatach "jedno albo drugie" to normalne. Ale chodzi mi o to jak jest akurat w tym medelu - Olympus C-765.

    Pozdrawiam
    Bartek

  4. #4
    Awatar marwit
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    mozna nagrywac z zoom i z dzwiekiem jednoczesnie ale z zoomem cyfrowym
    E-300, 14-45, 40-150, Lexar CF 1Gb

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BartOzz
    "Podczas rejestrowania sekwencji wideo można regulować ustawienie zoom'u. Równolegle z obrazem nagrywany jest dźwięk"
    Zgadza się! Tak jest napisane w skróconej instrukcji. Dorzucają ją zwykle do aparatu w postaci książeczki.
    Natomiast w pełnej instrukcji, która liczy około 250 stron, piszą (i to nie w tekście, a niemalże na marginesie): "Kiedy mikrofon jest włączony, nie można regulować optyczny zoom podczas rejestracji sekwencji wideo. Dla regulacji zoom'u włącz zoom cyfrowy."
    Jak widać, skrócona instrukcja nie kłamie.
    Co do benchmarku, to tam najwyraźniej chodziło o silnik AutoFokusu.
    Silnik zoom'u jest na tyle nie cichy dla wbudowanego mikrofonu, że producenci zmuszeni blokować albo jedno albo drugie.

    Pozdr!

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    [quote="zdrip"]
    Cytat Zamieszczone przez BartOzz
    Natomiast w pełnej instrukcji, która liczy około 250 stron, piszą (i to nie w tekście, a niemalże na marginesie): "Kiedy mikrofon jest włączony, nie można regulować optyczny zoom podczas rejestracji sekwencji wideo. Dla regulacji zoom'u włącz zoom cyfrowy."
    Jak widać, skrócona instrukcja nie kłamie.
    Pozdr!
    Serdeczne Dzięki!

    Ale w związku z tym mam drugie pytanie - Dlaczego do aparatu nie jest dodawana pełna instrukcja jego obsługi??

    Bo ja mam - tą ksiażeczkę podstawową o której mówisz. Ale ona ma włącznie z opisami baterii, karty, i ładowarki 55 stron.

    A opis różnych funkcji sprowadza się do jednozdaniowego opisania każdej z nich. PO przeczytaniu tej podstawowej instrukcji - człowiek dalej nic nie wie, lub wie niewiele.

    Można gdzieś zakupić taką instrukcję pełną? Czy może tylko mi jej niedali do pudełka?

    Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
    Bartek

  7. #7
    Awatar marwit
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    instrukcja jest na plycie po angielsku jak chcesz po polsku to http://forum.olympus.hat.pl/search.php
    E-300, 14-45, 40-150, Lexar CF 1Gb

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BartOzz
    Dlaczego do aparatu nie jest dodawana pełna instrukcja jego obsługi??
    Być może Olympus popiera program ochrony lasów...
    PO przeczytaniu tej podstawowej instrukcji - człowiek dalej nic nie wie, lub wie niewiele.
    Cóż tu powiedzieć? Racja na maxa i na 100%.
    Czy może tylko mi jej niedali do pudełka?
    Mi też, jak również moim znajomym i znajomym moich znajomych...
    Gdzie można dostać – Marwit dobrze podpowiada.

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kurczę! Przeglądam to forum i przeglądam - w poszukiwaniu polskiej pełnej instrukcji do c-765, ale za nic niemogę znaleźć. Wszędzie jedynie posty o tym, że na forum są linki. I tak pierwszy post drugi, trzeci, dziesiąty... a żadnych linków. Bardzo proszę o pomoc w podaniu jakiegoś linka do instrukcji. Albo ewentualnie posiadacza takiej instrukcji o przesłanie na maila BartOzz@interia.pl.

    Dzięki i pozdrawiam
    Bartek

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    @BartOzz przedostatni post na tej stronie: http://www.forum.olympus.hat.pl/view...instrukcja+765
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc!!!
    By Gwynet in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.11.04, 20:12
  2. Proszę o pomoc.
    By graba07 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.10.04, 21:50
  3. C-745 PROSZE O POMOC !
    By NESQUIK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 1.07.04, 18:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.