Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy warto?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czy warto?

    ....kupić olka c 750 czy może wydać mniej na C740. Na korzyść C750 : zew. lampa, zdalne sterowanie (czy z tego się korzysta?), więcej pikseli, dźwięk przy nagrywaniu filmów (to chyba zbędne). Nie wiem czy w C740 histogram jest dostępny w trybie fotografowania. Za wszelkie porady wielkie dzięki.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    bez ceny nic Ci nie doradzimy, powiem tak jezeli c750 kosztuje jakies 200-300 zlotych wiecej to bierz bez zastanowienia. Jezli jest drozszy to trzeba przemyslec czy sie bedzie korzystalo z tych roznic w stosunku do c740

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    No tak

    750 - 2600 (ew. 2500)
    740 - 2200
    Czyli brać 750?
    A jak jest z tą matrycą?
    Jak jest wieksza ilość pikseli a matryce takie same (nie mówię o tych modelach) to jakie to ma konsekwencje?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    konsekwencje? Np. większa "ostrość" ale porównując modele z 4 i 5 mln nie stwierdziłem różnicy - z drugiej strony to wychodzi w powiększeniu a takich powiększeń nie porównywałem. Inna konsekwencja oczywista to rozmiar pliku
    Pozdr.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Podstawowa roznica jest pelne sterowanie zewnetrzna lampa blyskowa. Jezeli chcesz z tego korzystac, to warto wybrac C750, dodatkowym plusem jest mozliwosc wspomagania podczerwienia AF z dobrej, ale drogiej, zewnetrznej lampy blyskowej. Inne roznice (oprocz dzwieku przy filmach) to:
    - reczny wybor ISO 50 (C740 ISO 100),
    - zdalne sterowanie, glownie do zwalniania spustu przy dlugich ekspozycjach (moze byc czesciowo zastapione przez samowyzwalacz w C740),
    - w zestawie C750 sa akumulatory i ladowarka, jezeli chcesz szybka i dobra ladowarke, to niestety placisz za rzecz, z ktorej nie bedziesz korzystal (w zestawie C740 jednorazowe baterie litowe),
    - firmowa pamiec xD 32MB (C740 16MB), jedna i druga za mala,
    - roznica w liczbie pikseli. W rzeczywistosci jest to ponizej 800 tys. pikseli. Zdania uzytkownikow sa podzielone, wielu twierdzi, ze zestaw optyki i matrycy jest lepiej zestrojony w C740 (lepsza jakosc zdjec, mniejsze szumy). Moze dlatego, ze fizyczne rozmiary matryc CCD sa bardzo podobne i przy mniejszej liczbie pikseli w C740 latwiej jest zmniejszyc jej szumy wlasne.
    - obudowa aparatu C750 - w pelni metalowa, C-740 - metalowo-plastikowa.
    Tyle pamietam, sam dlugo wybieralem. Jednak w moim przypadku roznica w cenie byla nieco wieksza ($150), za co moglem kupic pamiec 256MB, ladowarke i 2 komplety akumulatorow. Ma to byc podreczny aparat i nie przewiduje uzywania zewnetrznej lampy, reszta roznic nie byla warta roznicy w cenie.
    Pozdrowienia

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Skąd taki zestaw

    Kano gdzie widziałeś zestaw C750 z ładowarką , akumulatorami i kartą xd 32 i za ile, ja na allegro najtanie widziałem C750 bez ładowarki, bez aku, z bateriami jednorazowymi i xd 16 za 2600

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wielkie dzięki

    Aha , wielkie dzięki za wszelkie wyjaśnienia, i jeszcze jedno pytanko jakość zdjęć formatu A4 z C740 , bo gdzieś na forum czytałem że w najlepszej jakości wychodzą do rozmiaru 13cmx18cm

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Róznice miedzy modelami 750 a 740 to głównie matryca i zoomie cyfrowym

    Co do zapisu dzwieku to jest to dla mnie zagdka bo model 730 miał taką mozliwośc i dziwne aby nowszy model był zubozony tym bardziej ze w porównaniach ten model zapisuje "waw-y" a to jest z tego co sie orientuje rozszerzenie spotykane głownie przy zapisie audio najlepiej porównaj to na
    http://www.c700.prv.pl/ chyba najbardziej rzetelne dane

    Może niech jakiś posiadać c-740 sprostuje kwestie zapisu dzwięku

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    c740 dzwiku nie rejestruje bo nie ma nawet microfonu.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To dlaczego w c-740 w specyfikacjach jest zapis iz ten aparat zapisuje wewy ? , gdzies tez widziałem ze osobno można było kupic mikrofon do aparatu ale przecie ten aparat nie ma chyba takich wejśc?

Podobne wątki

  1. czy warto
    By niwi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20.06.09, 22:03
  2. czy warto????
    By blood210 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:37
  3. E-1 czy warto?
    By żmija in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 23:46
  4. Czy warto??
    By mirek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.06.04, 23:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.