Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: używana lampa błyskowa - kiedy warto kupić??

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    używana lampa błyskowa - kiedy warto kupić??

    witam

    czytelnikiem forum jestem już od dłuższego czasu - post jednak pierwszy...
    ponieważ nie mogę znaleźć tutaj informacji (mozliwe że przegapiłem) - założyłem nowy wątek...

    a mianowicie - kiedy warto rozważyć zakup używanej lampy - dokładniej czy 3000 błysków to dużo czy mało dla lampy ...
    uściślę, ze chodzi o lampę Fl - 50...

    ile błysków jest przyjętych, kiedy to lepiej dopłacić i kupić nową lampę zamiast używanej...

    będę wdzięczny za informację...

    pozdr
    mocny

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Za 900zł max bym kupił. Drożej nie. W końcu to FL-50 bez "R"
    3000 strzałów to ponoć nie dużo, tyle że z drugiej strony nie ma jak sprawdzić chyba, czy nie było więcej.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3
    Alleg_pl
    Gość
    3 tys strzalow to z 6-8 wesel. wiec nie duzo. bo nawet przy takim uzytkowaniu lampy spokojnie ciagna rok, 2 lata.
    ale tez z 2 strony wiecej jak 900 jak mowi Iwo bym nie dał

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    3 tys strzalow to z 6-8 wesel. wiec nie duzo. bo nawet przy takim uzytkowaniu lampy spokojnie ciagna rok, 2 lata.
    Lampy smigają znacznie więcej i nic im nie jest--> jeśli tylko ich nie ''katujesz'' moja FL50 ma juz za sobą minimum 30 Tyś i jak nowa działa (odpukac) ...więc przy NORMALNYM nawet bardzo intensywnym użytkowaniu lampa powinna chodzic naparwde długo--> decyzja należy do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 20.10.09 o 19:53 Powód: poprawiam cytowanie :)
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  5. #5
    Alleg_pl
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Lampy smigają znacznie więcej i nic im nie jest--> jeśli tylko ich nie ''katujesz'' moja FL50 ma juz za sobą minimum 30 Tyś i jak nowa działa (odpukac) ...więc przy NORMALNYM nawet bardzo intensywnym użytkowaniu lampa powinna chodzic naparwde długo--> decyzja należy do Ciebie
    j/w jesli nie przegrzejesz jej... spokojnie pociagnie.
    decyzja nalezy do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Alleg_pl ; 20.10.09 o 21:35

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dzieki za pomoc w rozeznaniu sie w sytuacji...

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    3000 strzałów to ponoć nie dużo,
    no raczej nie dużo! Sam sobie możesz powiedzieć w jak szybkim czasie jesteś w stanie zrobić 3000 zdjęć a na ile lampa powinna Ci starczyć!

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ktoś mi mówił, nie wiem czy słusznie, że jeżeli chodzi o palnik, to on się nie zużywa. Tzn. kryteria są dwa, błyska co oznacza, że jest ok, albo nie błyska. To drugie może się stać tylko poprzez np. przepalenie się palnika na skutek przegrzania. Ja 3 lata temu kupiłem FLkę, która już wtedy nie była zbyt nowa i podejrzewam ostro katowana, bo dałem za nią tylko 1000 zł wtedy. Od tamtego czasu ja ją katuję, bywały uroczystości, kiedy robiłem ponad 1000 zdjęć dzennie. Jak narazie działa bez zarzutu. Pewnie inaczej się ma sprawa, co do elektroniki w lampie, bo zawilgocona lampa i wysokie napięcie to nic dobrego.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Strzał strzałowi nierówny. 3000 strzałow pełną mocą na jednej imprezie to wg mnie prawie pewna śmierc lampy w niedługim czasie. Ale 3000 strzałów w ciągu pól roku, na niewielkiej mocy (przy wysokich ISO i mocno otwartych szkłach) to dla lampy tyle co splunąć
    Nie ma zasady, trzeba ryzykować jesli chce się kupić taniej

  10. #10
    | OlyJedi Awatar kojot3.0
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wies k/Skieniewic
    Posty
    308
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Nawet 3000 strzałów pełną mocą nie stanowi problemu. Jedynie co to padnie elektronika bo się przegrzeje. Ale nie sam palnik.Dla porównania stroboskopy w dyskotece, myślę że walą więcej razy niż 3000 przez nawet jeden wieczór. I jedynie co si eprzegrzewa to elektronika. Oczywiście palnik tez sie zużywa, ponieważ wyładowania na skutek przyłożenia do elektrod kilku tys volt zmienia się z czasem właściwość gazu, a co za tym idzie temp. barwowa.
    Ostatnio edytowane przez kojot3.0 ; 29.10.09 o 12:14
    E- system i N-system

Podobne wątki

  1. m42 - co warto kupić?
    By TOKIN in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.02.11, 01:44
  2. Czy warto kupić E-400?
    By ka_thy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 07:54
  3. czy warto kupić...
    By xtomi in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 04:11
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.01.04, 02:56
  5. Kiedy kupić cyfrówkę ???
    By krupek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.12.03, 18:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.