Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: Po co Ci programy do obróbki zdjęć? [wieczór 4]

  1. #11
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Po co Ci programy do obróbki zdjęć?
    Żeby zrobić ze zdjęciem to co chcę - czasami żeby kolejnym programem naprawić to co poprzedni zepsuł/nie potrafił lepiej.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ... bo lubie ...





    A tak szczerze to najbardziej chyba potrzebny mi do poprawienia lekkich niedociągnięć spowodowanych jak mniemam zbyt małą wiedzą fotograficzną ...
    Nie zawsze tez mam wene na kadry ... więc staram sie ,ale jak nie wyjdzie to po jakimś czasie mam mozliwośc wykadrowania zdjęcia w taki sposób żeby mi sie podobało na daną chwile ... nigdy nie robie kilku wersji tego samego motywu ... zawsze zdjęcie jest pomniejszane, kadrowane, wyostrzane tylko raz ...

    A jeżeli chodzi o szersze zastosowanie to ostatnio np. mi sie PS przydał bo miałem zamiar pomalować felgi w aucie a nie wiedziałem jak to będzie wyglądać ... troche klikania i wszystko jasne

    Pozdrawiam.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Jak inaczej mam zobaczyc to co zrobilem?Przecie bez programu sie nie da.Juz nawet na podgladzie ogladam przy pomocy jakiegos programu,ktory siedzi w aparacie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Jeśli ktoś nie wywoływał samodzielnie w klasycznej ciemni większych powiększeń (szczególnie w kolorze) może myśleć, że polegało to jedynie na ustawieniu filtracji w powiększalniku i czasu naświetlania na zegarze ciemniowym... Jednak wykonanie porządnego powiększania nie było takie proste i wymagało wielu innych "manewrów" i wielu prób do kosza. Sam to długie lata przerabiałem, a moje doświadczenia potwierdziły się przy wizycie w dużym, nowoczesnym laboratorium w Sztokholmie w latach 80-tych, gdzie jedno powiększenie (np.50x60cm) dla wymagającego klienta poprzedzało kilka-kilkanaście pełnoformatowych prób.
    Wobec tego jasne jest, że obróbka w PS na ekranie monitora ogromnie oszczędza czas, materiały itd., a poza tym umożliwia "manewry" niedostępne dawniej. Obecnie znacznie obniżyła się finansowa bariera dla osiągnięcia wysokiej jakości zdjęcia (co najmniej pod względem technicznym}--wystarczy zgrać swój monitor z odpowiednim labem, poustawiać odpowiednio suwaczki i ewentualnie pobawić się tabletem graficznym (te ułatwienia niosą znane niebezpieczeństawa, ale to inna bajka).
    Bardzo się cieszę, że dożyłem tych czasów obróbki cyfrowej...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 16.10.09 o 23:46

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Po co mi program?
    Kilka postów wcześniej zostało to napisane - czasami pomaga mi zniwelować niedoróbki powstałe przy robieniu zdjęcia, czasami pozwala mi "polepszyć" rzeczywistość. Dla mnie jest też ułatwieniem, nie muszę zaprzątać sobie głowy ustawieniami różnych parametrów podczas robienia zdjęcia, mogę to sobie spokojnie zrobić przed komputerem w domu, w kapciach i przy herbacie. Czy drinku.
    Gdzie jest granica mojej ingerencji w zdjęcia?
    Chyba wyznacza ją wiedza, znajomość programu graficznego. No i mój gust.
    Mam na imię Agata, mam 19 lat, a moje wymiary to 90/60/90. Druga noga tak samo.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Aby nie wydawać na wizażystki i samemu poprawić to co natura popsuła

    wątek na temat:
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=18046


    aby naprawić to co czas zniszczył i aby wróciły wspomnienia
    wątek z tematem:
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15005



    abym mógł nie przejmować się tym że w aparacie coś zapomniałem, nie miałem czasu ustawić, np balans bieli
    wątek z tematem:
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10529



    i do wielu innych ciekawych rzeczy. Dla mnie to bardzo ważne narzędzie. I cieszę się że mam taką możliwość

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    np po to:
    te zdjęcie się do niczego nie nadaje ale pokazuje sile obróbki
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy 1.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	448,5 KB
ID:	24761  
    Ostatnio edytowane przez geo ; 16.10.09 o 23:46
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    WYWOLYWANIE ZDJEC - FOTOGRAF
    Rozumiem przez to wszelkie wywolywarki RAW'ow (DCRAW, LR, ACR, SilkyPix i wiele innych).
    Duzo lepiej z nich korzystac, niz zdac sie na soft w aparacie tworzacy JPG. Tutaj ustawiamy balans bieli, ekspozycje, wyciagamy cienie, likwidujemy przepalenia, kadrujemy, ustawiamy nasycenie, kontrastm ostrosc, mozemy rowniez odszumic. Mozemy rowniez wybrac krzywa, zmodyfikowac ja. Itp.

    EDYCJA ZDJEC - GRAFIK
    Tutaj mamy do czynienia z programami graficznymi. Photoshop, Corel tez cos ma i wiele innych. Pozwalaja pracowac na warstwach, kasowac obiekty typu linie elektryczne, przesuwac piramidy, usuwac zmarszczki, piegi, itp.
    Do tego setki filtrow.

    **********************************************
    U nas czesto uwaza sie wrecz za "normalne" laczenie umiejetnosci fotografa i grafika... Na zachodzie czesto jest norma, ze fotograf konczy na wywolaniu. PS go w ogole nie interesuje. Obrobka zajmuje sie grafik -> rzezbiarz fotoszkapy
    U nas ta granica sie czesto zatraca.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Tez do tego
    Tu wyplute z matrycy a pod linkiem poprawione
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-35365

  10. #20
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Po co Ci programy do obróbki zdjęć?
    Kiedyś do kadrowania, usuwania niepotrzebnych elementów.
    Byłem sceptycznie nastawiony do PSucia tego co wyszło z aparatu.
    Od jakiegoś czas dzięki możliwości robienia w RAWach mogę trochę poekperymentować z suwakami itp. Oczywiście częściej coś zepsuję niż polepszę.
    Jednak coraz bardziej się przekonuję do obróbki programami... gdybym tylko umiał nimi coś ciekawego zrobić.
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

Podobne wątki

  1. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  2. Program do obróbki zdjęć
    By masz74 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:05
  3. Jaki darmowy program do obróbki zdjęć?
    By PAYAC in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.05.05, 22:47
  4. Programy do tworzenia albumow ze zdjec
    By (A)rturo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.04.04, 21:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.