Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dyktafon z "mocnym" wejściem na mikrofon zewnętrzny stereo

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dyktafon z "mocnym" wejściem na mikrofon zewnętrzny stereo

    Witam.
    Potrzebuję dyktafon, który ma wejście mikrofonowe stereo o napięciu od 3 do 20 V.

    Dokładnie chodzi mi o to, żeby dyktafon "uciągnął" mikrofon stereo zbudowany z dwóch mikrofonów elektretowych (jednen potrzebuje od 1,5 do 10 V) bez potrzeby dołączania żadnego przedwzmacniacza itp.
    Ostatnio edytowane przez deka87 ; 13.10.09 o 19:37

  2. #2
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    najbardziej trafiony bedzie recorder zoom H4 , ma 2 niezależne wejścia mikrofonowe / liniowe na XLR. Mikrofonowe oczywiście z zasilaniem, można się pokosić o przenośny zestaw marantza albo tascam-a.
    Ale to już kwestia wyboru i ceny .
    Jak nie potrzebujesz wejścia XLR to są mniejsze i tańsze konstrukcje jak zoom h2 czy małe olympusy
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 13.10.09 o 16:57
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dyktafon chcę kupić jak najniższym kosztem więc H4 czy H2 odpadają.
    Napisałem maila do serwisu Olympusa i w odpowiedzi uzyskałem następującą informację: "Wszystkie dykatafony Olympus posiadają wejście na mikrofon o podanym przez Pana napięciu.", ale czy oby na pewno mają od 3 do aż 20 V ?
    Jeżeli jednak nie mają to tańszym rozwiązaniem będzie zakup jakiegoś taniego dyktafonu albo odtwarzacza mp3 z wejściem liniowym i zakup przedwzmacniacza mikrofonowego.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Tak standardowo zasilanie mikrofonów jest w zakresie 3 do 52V standardowo jest to +47V
    jest to wartość napięcia potrzebnego do uniesienia membrany mikrofonu pojemnościowego nad magnez. Większość sprzętu ma taką możliwość, pytane tylko jaki masz mikrofon i (typ model) i co chcesz nagrywać.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jaki masz mikrofon i (typ model)
    Mikrofony zrobiłem samemu z "elektretów", jeden z mniejszych drugi z większych.

    co chcesz nagrywać
    Są to mikrofony stereo do nagrań binauralnych - coś takiego jak słuchawki douszne, tylko zamiast głośniczków są wstawione mikrofony elektretowe.
    Coś takiego jak TUTAJ ludzie robią

    standardowo jest to +47V
    Ciekawe czy to nie będzie za dużo dla dwóch mikrofonów elektretowych.
    Ostatnio edytowane przez deka87 ; 13.10.09 o 21:30

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Odpisałem na odpowiedź, która uzyskałem wcześniej, ale tym razem uzyskałem taką informację: "Wszystkie dyktafony Olympus wysyłają zasilanie 3V do mikrofonów przy podłączeniu do wejścia mikrofonowego."
    Więc już nie wiem jak to jest 3V czy 47 V ?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    +48V to masz napięcie ''Phantom'' dla mikrofonów pojemnościowych. Ma ono zastosowanie w klasucznych zastosowaniach audio--> nie wiem jak jest w ''kieszonkowych'' dyktafonach
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    O Phantomie słyszałem już wcześniej, ale mnie nie interesuje, bo potrzebuje tak jak pisałem od min. 3 do max. 20 V.

    W takim przypadku chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przedwzmacniacza na baterię 9V + jakiś tani dyktafon z wejściem mikrofonowym lub jakiś tani odtwarzacz mp3 z wejściem line-in.

Podobne wątki

  1. Dyktafon + Mikrofon Kierunkowy
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.01.11, 17:17
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.