Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: podwójna stabilizacja? Gdybanie

  1. #1
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    podwójna stabilizacja? Gdybanie

    Hej,
    Kiedyś juz się nad tym zastanawiałem, jak przeczytałem o Leice 14-50mm.
    Wtedy było to niemożliwe. Jak myślicie, czy jest szansa na to by stabilizacja matrycy współdziała w przyszłości ze stabilizacją obiektywów mikro4/3 Lumixów? Technicznie się nie znam, ale nie sądzę, by było to niewykonalne...
    Tylko czy Olek z Panasem, by się dogadali, bo już widać, raczej odmienną politykę w tym zakresie (jeden robi w body, drugi w szkłach stabilizację) niż chęć pełnej współpracy..
    Myślę e podwójna stabilizacja byłaby dopiero hitem, gaszącym ostateczni argumenty Kwanonowcom i Nikonowcom, na temat wyższości stabilizacji w obiektywach.
    Pomarzyć można...
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  2. #2
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Hej,
    Kiedyś juz się nad tym zastanawiałem, jak przeczytałem o Leice 14-50mm.
    Wtedy było to niemożliwe. Jak myślicie, czy jest szansa na to by stabilizacja matrycy współdziała w przyszłości ze stabilizacją obiektywów mikro4/3 Lumixów? Technicznie się nie znam, ale nie sądzę, by było to niewykonalne...
    Tylko czy Olek z Panasem, by się dogadali, bo już widać, raczej odmienną politykę w tym zakresie (jeden robi w body, drugi w szkłach stabilizację) niż chęć pełnej współpracy..
    Myślę e podwójna stabilizacja byłaby dopiero hitem, gaszącym ostateczni argumenty Kwanonowcom i Nikonowcom, na temat wyższości stabilizacji w obiektywach.
    Pomarzyć można...
    Canonowcy i Nikonowcy dalej będą mówili o wyższości stabilizacji w obiektywach bo:
    - mają tylko taką
    - tylko taka oferuje stabilizację obrazu na matówce (chyba że EFV wtedy to obojętne)
    u nich działa dobrze.

    A my będziemy mówili o wyzszości tej w body bo... działa np. z Heliosem czy Pentaconem.
    Fujifilm X10

  3. #3
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Na optyczne.pl zrobili kiedys test (przy okazji 14-50) i na dzis dzien, wlaczenie obu stabilizacji na raz, pogarsza sprawe. Natomiast z osobna roznica wydajnosc obu systemow byla raczej minimalna.

  4. #4
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Dyskutowany był ten problem wielokrotnie na PRFC i chyba tez w klubie. Oba systemy musiały by być ze sobą sprzężone (wymieniać się informacjami). Inaczej to nie ma sensu, bo każde przesunięcie będzie korygowane dwa razy (czyli będzie podobnie jak bez stabilizacji, albo gorzej).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Może by pomogło przy maksymalnych wychyłach w stylu "ja już dalej nie mogę, spróbuj ty" albo przy wymagających maksymalnej prędkości (mogłyby się oba systemy dzielić danym wychyleniem). Ale mam wrażenie, że implementacja byłaby bardziej skomplikowana niż zysk z jej zrobienia.

  6. #6
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Może by pomogło przy maksymalnych wychyłach w stylu "ja już dalej nie mogę, spróbuj ty" albo przy wymagających maksymalnej prędkości (mogłyby się oba systemy dzielić danym wychyleniem). Ale mam wrażenie, że implementacja byłaby bardziej skomplikowana niż zysk z jej zrobienia.
    Możliwe, że pozwalało by to niwelować większe drgania, jednak bez protokołu komunikacyjnego między składnikami to nie będzie dobrze działać (z obecnymi komponentami).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. podwójna ekspozycja
    By dobas in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20.04.09, 09:08
  2. Podwójna lampa błyskowa TF-22
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 21:07
  3. Podwójna stabilizacja
    By Matchbox in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.01.08, 08:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.