Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Zenit 12XP Pytanie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    'Trza' se wziąć tablice i policzyć samemu

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A moglbys rozwinac mysl? Zwlaszcza takie pojecia jak "tablica" i "liczyc" jak liczyc i jaka tablica?
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  3. #13
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    A moglbys rozwinac mysl? Zwlaszcza takie pojecia jak "tablica" i "liczyc" jak liczyc i jaka tablica?
    http://www.fototv.pl/artykuly/fotogr...kspozycji.html
    tu masz wszystko, możesz ustawać w zenicie 400 i przesunąć skale, żaden problem.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Podpinam sie pod temat bo nie chce mi sie nowego zakladac, a ze pytanie tez apropo 12xp to chyba bana nie dostane . Jak mierzyc swiatlo kiedy mamy film np3200 w 12xp max to 500, to jak? Trza osobny swiatlomierz?!
    Moja dobra rada - otwórz okno, weź mocny zamach i wy... to ruskie badziewie jak najdalej*. Tylko uważaj, żeby kogoś nie trafić w głowę.

    W obecnych czasach, kiedy fotografia analogowa jest droga (filmy, wywoływanie), szkoda psuć filmy takimi aparatami. Na allegro możesz kupić za grosze genialne japońskie aparaty ze świetnymi i tanimi obiektywami.

    * Wiem o czym piszę, bo w młodości miałem kilka zenitów, teraz mam kilka OMów.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    RC no nie dramatyzuj!
    A Zenita sprzedaj na jakimś pchlim targu a za równowartość kupisz OMkę
    Osobiście 12Xp wy.... bez skruchy. Z tym błędem, że wcześniej starszy model (bez elektrycznego światłomierza etc) z dwoma kitami (jeden tamten a drugi od dwunastki właśnie), tele, szeroki i powiększenie sprzedałem za psie pieniądze (~200zł dokładnie nie pamiętam już..)
    zZz

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Nie no szkoda mi go, sentymenty itd, poza tym skosnookiego mam olympusa tripa 35 Zastanawialem sie nad eosami (analogowymi) ale odpadaja, zostaje przy zenicie

    taztaz +
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez taztaz Zobacz posta
    http://www.fototv.pl/artykuly/fotogr...kspozycji.html
    tu masz wszystko, możesz ustawać w zenicie 400 i przesunąć skale, żaden problem.
    Taztaz- poleglem, wiem ze moja matma nie jest na dobrym poziomie ale do tej pory nie wiedzialem ze az tak! Kompletnie nie czaje tej tabeli i wzoru poniewaz wynika z tego iz... majac 1/30s i przeslone f2 z filmem 3200 otrzymam zdjecie -2EV... Pomocy!
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 22.04.10 o 20:38 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Nie no szkoda mi go, sentymenty itd, poza tym skosnookiego mam olympusa tripa 35 Zastanawialem sie nad eosami (analogowymi) ale odpadaja, zostaje przy zenicie
    Jeśli masz sentyment to postaw go na kominku i wspominaj stare dobre czasy. Pentaxa spotmatica wyrwiesz na allegro za stówe w super stanie. Dokręcasz do niego ruskie (wiele jest niezłych) obiektywy na gwint od zenita.

    Naprawdę szkoda się bawić zenitami. Tunelik w wizjerze mają ciemny i malutki jak E-Olki, obraz pokrywa tylko cześć kadru, czasy nie trzymają i mają nędzny zakres od 1/30 do 1/500, bez czasów pośrednich.

    Szkoda kasy na psucie filmów tym złomem.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Zapomniałem o Practikach. Jak już musisz focić aparatem wyklepanym w demoludach to to jest dobry wybór.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 22.04.10 o 21:10 Powód: Automatyczne scalenie postów
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dzieki za wyklad, narazie nie **** kasa zeby inwestowac w analoga, ale jak juz mam to skorzystam nie . Lecz to nie zmienia faktu iz dalej nie czaje tej tabelki
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Ustawiasz światłomierz na 400 ISO i naświetlasz tak jakbyś miał niedoświetlić o 3 EV a więc np. zamiast wskazanego czasu 1/125 używasz 1/1000, lub zamiast przysłony 5,6 używasz 16, itd. Tyle teorii, bo w praktyce taki Zenit to jest chybił-trafił. Jest pytanie czy światłomierz poprawnie mierzy światło, często nie i wymaga kalibracji, często też zachowuje się nieliniowo - dla jednej kombinacji czasu i przysłony pokazuje prawidłowe naświetlanie, a dla innych wartości - takich, że teoretycznie powinno być tak samo, fałszuje wynik o 1 EV. Nawet jak światłomierz pracuje prawidłowo jest pytanie na ile dokładnie aparat naświetla poszczególne czasy. Zenitom zdarzają się też nieszczelności komory filmu, dziwne odblaski wewnątrz aparatu i inne wpadki.
    Rafał Czarny dobrze prawi - obecnie dobre analogowce kosztują grosze, szkoda kasy na psucie filmów...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Zobacze, we wtorek pozycze swiatlomierz i sprawdze, z tego co mi sie zdaje dziala prawidlowo, ale dzieki za objasnienie
    juz rozumiem
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Juz mnie tak nie straszcie, pierwszy film, dostalem za friko i za pol-friko wywolam takze co mi tam, jak bedzie git to zostaje przy zenicie, moze kiedys...

    Dzieki wielkie za serie porad i za cierpliwosc :P
    Pozdrowka, Czarek
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 22.04.10 o 22:55 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

Podobne wątki

  1. Stary poczciwy Zenit
    By dembitzer in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 6.02.10, 22:22
  2. Pytanie o światłomierz w Zenicie 12xp
    By rafakk in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 16:24
  3. zenit 1,9 50
    By krop in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.09, 18:11
  4. MAM PYTANIE???????
    By grossmann30 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.08.06, 11:13
  5. c 765 - pytanie.
    By cubik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22.07.04, 12:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.