Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Propozycje tematów

  1. #1
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Smile Propozycje tematów

    Tutaj można zamieszczać propozycje tematów do dyskusji na kolejny tydzień.
    Każdy temat będzie stąd wydzielany do osobnego wątku.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 4.10.09 o 20:40
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #2
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Aga kajam się, Twój temat idzie jako kolejny. Jestem ślepa i nie zauważyłam Twojego tematu wcześniej.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Kiedy zaczynamy?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    A czy kolejny tydzień zaczyna się w jakiś konkretny dzień, czy to tylko taki "umowny" tydzień?
    Bo chyba wątki z poprzednich fotograficznych wieczorów nie są zamykane, więc tematy mogłyby być otwarte równolegle, bez zbytniego czekania z nowym na wyczerpanie poprzedniego.
    Mam na imię Agata, mam 19 lat, a moje wymiary to 90/60/90. Druga noga tak samo.

  5. #5
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Granica między fotografią, a grafiką

    Co jakiś czas pojawiają się komentarze "To nie jest już fotografia, to raczej grafika".
    Co nazywacie grafiką i jak to się ma do fotomontażu, który jakby nie było, dziedziną fotografii jest?

    Nie ukrywam, że temat zainspirowany dość gorącą dyskusją pod zdjęciem dr_feelgooda.

  7. #7
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Wink

    "moje zboczenia jako glowny czynnik wplywajacy na moje fotografie oraz postrzeganie swiata przez pryzmat zboczen zbiorowych na przykladach bufetowej i mysikrolika bez znamion onanistyczno-sprzetowych"
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    "Co artysta chciał powiedzieć"
    Nieraz spotykamy się z komentarzami typu "O co tu chodzi?", "Nie rozumiem tego zdjęcia", "No dobra, jest biały kwadrat, jest białe tło, ale co to niby ma symbolizować?".

    Czy wolicie gdy wiadomo osochodzi, czy też lubicie mieć pole do własnej interpretacji zdjęcia? Irytują Was pokręcone klimaty? A może odwrotnie - nie lubicie dosłowności?

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Często nawiedza mnie pytanie:

    Dlaczego w wielu poradnikach fotografowania i na forach panuje zasada preferowania kadru niecentralnego?

    Przez całe wieki w sztukach plastycznych kadrowano raczej centralnie. Czy kadrowanie niecentralne, to jest taki najprostszy chwyt, który zwieksza atrakcyjność zdjęcia w porównaniu z kadrem centralnym? Dla przykładu kieliszek skadrowany niecentralnie, to już jest jakaś próba zdjęciowa do dyskusji (szereg razy podobny temat wystapił na tym forum). Ten sam kieliszek, flakon, ptak, drzewo, ujęte centralnie - niechybnie gniot od pierwszego spojrzenia.
    Niekiedy w recenzjach tu na forum jedno krótkie stwierdzenie - kadr zbyt centralny, dobija fotkę.

    Kiedy kadr powinien być niecentralny, kiedy może być centralny?

    Odpowiedzi typu "tego nie mozna powiedziec" lub " w ten sposób nie należy ujmować zagadnienia", "to zależy od sytuacji, tematyki, konkretne wyjaśnienia są możliwe, gdy zobaczę obraz" mi osobiście niczego nie wyjaśniają.
    Chcę poznać teoretyczne reguły, które tym rządzą.

    Pzdr, TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 30.10.09 o 23:50

  10. #10
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    Często nawiedza mnie pytanie:

    Dlaczego w wielu poradnikach fotografowania i na forach panuje zasada preferowania kadru niecentralnego?

    Przez całe wieki w sztukach plastycznych kadrowano raczej centralnie. Czy kadrowanie niecentralne, to jest taki najprostszy chwyt, który zwieksza atrakcyjność zdjęcia w porównaniu z kadrem centralnym? Dla przykładu kieliszek skadrowany niecentralnie, to już jest jakaś próba zdjęciowa do dyskusji (szereg razy podobny temat wystapił na tym forum). Ten sam kieliszek, flakon, ptak, drzewo, ujęte centralnie - niechybnie gniot od pierwszego spojrzenia.
    Niekiedy w recenzjach tu na forum jedno krótkie stwierdzenie - kadr zbyt centralny, dobija fotkę.

    Kiedy kadr powinien być niecentralny, kiedy może być centralny?

    Odpowiedzi typu "tego nie mozna powiedziec" lub " w ten sposób nie należy ujmować zagadnienia", "to zależy od sytuacji, tematyki, konkretne wyjaśnienia są możliwe, gdy zobaczę obraz" mi osobiście niczego nie wyjaśniają.
    Chcę poznać teoretyczne reguły, które tym rządzą.

    Pzdr, TJ
    Witam.

    To trzebaby popatrzeć i powchłaniać obrazy mistrzów malarstwa. Impresjoniści - francuscy i brytyjscy, Velasquez, Wyspiański, Chełmoński.
    Temat ciekawy, tylko trzeba go sformułować.

    Moja propozycja to: "Fascynacje fotograficzne. Mistrzowie znani i zapomniani". Można zaproponować podanie nazwisk, przykładowych zdjęć, wystaw, albumów i napisanie kilku słów - niekoniecznie biogramów, bo natrętne wiązanie twórcy z czasem, w którym żył i od którego często chciał uciec spłyca sprawę i zamienia ciekawą dyskusję w lekcję podstawówkową.
    Ja chętnie napisałbym o Josefie Sudku.

    Pozdrawiam
    Pat
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 8.09.10 o 19:19

Podobne wątki

  1. PROPOZYCJE TEMATOW (TEMAT NIE AKTUALNY)
    By kuba_psk in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 17.01.07, 14:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.