Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Początkujący do oceny - Andrzejsjz

  1. #11
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Proponuję, skoro wolisz nie obrabiać (póki co ), zacząć od czegoś prostszego. PhotoFiltre lub Photoscape. Oba darmowe, dość łatwe w obsłudze i mają spore możliwości. Jeśli chcesz coś o większych możliwościach ściągnij darmowego Gimpa.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #12
    Awatar Andrzejsjz
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    78
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za pomoc! załatwiłem sobie Photoshopa CS3. Jak narazie to coś tam się uczę. ale nie wrzucam jeszcze żadnego zdjęcia, bo śmieszne czasami wychodzą. Puki co zdjęcie Mojej Córeczki z 14-42.

    8.

    Proszę o SZCZERĄ ocenę!
    Olympus E-520, ZD 14-42, ZD 40-150, FL-36R, filtry itd

  3. #13
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Dziadkowie na ławeczce - Nie ograniczaj zdjęcia z dwóch stron bez potrzeby, bo to wygląda jakby było robione przez sztachety płotu. Pień wskazuje, że to duże drzewo, więc jakbyś skadrował pionowo, nawet z uniesieniem obiektywu w górę, żeby pokazać konary pozostawiając postacie u dołu kadru i pozbywając się drugiego pnia, byłoby bardziej interesujące.
    Listek - wiadomo.
    Druga seria: - święty. Święty ma za głową aureolę i dodatkowo wieża za tą głową wprowadza zamęt. Trzeba było przesunąć się nieco w lewo: święty po jednej stronie (w 1/3 podstawy kadru) a z prawej nieostra wieża. Lub coś w tym guście.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar rumi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    gorlice
    Posty
    234
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ja osobiście w portretach dzieci lubię ładnie wyeksponowane oczy .. które tu są nieco ciemnawe i mało z nich idzie "wyczytać" .. ale ja sie nie znam
    E-30, E-510 + Dual Kit + ZD 14-54 II + ZD 50 + Samyang 85 + ex-25 + Metz 48 + Fl-36R
    ogłoszenia internetowe nauka jazdy Gorlice

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    szczera ocena - 8 zdjęcie beznadziejne. Za ciemno, niewyostrzone, mina nieciekawa i w tle jakiś słup wbija sie centralnie dziecku w czubek głowy...

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    oczy trochę ciemne, chyba słabo z ostrością

  7. #17
    Awatar Andrzejsjz
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    78
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wojciech_gd Zobacz posta
    szczera ocena - 8 zdjęcie beznadziejne. Za ciemno, niewyostrzone, mina nieciekawa i w tle jakiś słup wbija sie centralnie dziecku w czubek głowy...
    Dzięki wielkie za szczerą ocenę!
    P.S. To nie słup tylko gałązka. Ale mniejsza z tym. Za ciemno?? Nie no chyba mi się nie wydaje? Powie mi ktoś jak to poprawić w PS?
    Puki co wrzucam zdjęcie podobne w B/W
    9.
    Olympus E-520, ZD 14-42, ZD 40-150, FL-36R, filtry itd

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Z PS Ci nie poradzę ale szkoda że dzieciątko na tym zdjęciu nie ma jednakowo oświetlonej twarzy (moim zdaniem)

  9. #19
    | OlyJedi Awatar rafakk
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    139
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Z ostatnim ciężko coś sensownego zrobić, bo za duży kontrast i wyciąganie z cienia niewiele tu da. Zgadzam się co do oczu na poprzednim zdjęciu. Można to zrobić np. tak jak w załączniku.

    W ps, nie wiem jak cs3 ale w cs2 masz zakładkę warstwy dopasowania jak używasz polskiej wersji. Możesz sobie każde narzędzie jakie tam masz umieścić na nowej warstwie (warstwy->warstwy dopasowania). W tym przypadku wybierasz sobie krzywe lub poziomy i manewrujesz nimi tak aby uzyskać zadowalający efekt. Jak ci się nie podoba to możesz warstwę wywalić lub kliknąć na nią dwa razy i dokonać korekty a jak uznasz że jest ok to spłaszczasz obrazek i zapisujesz jako .jpg. W mojej wersji zrobiłem tylko to co napisałem tyle że na zaznaczonej twarzy dziecka, co pozwoliło na pozostawienie tła bez niepotrzebnych wypaleń a na koniec wyostrzyłem narzędziem unsharp mask, które niestety nie pamiętam jak się nazywa w wersji pl. Jak opanujesz narzędzie poziomy i krzywe to można iść dalej z zaznaczeniami. Poza tym pamiętaj żeby nie przesadzać z niedoświetlaniem zdjęć bo nie wszystko się da wyciągnąć z cienia a czasami mały przepał nie jest zły.

    pozdr
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AK070840.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	291,8 KB
ID:	24485  

  10. #20
    Awatar Andrzejsjz
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    78
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Forever_k3w Zobacz posta
    Z PS Ci nie poradzę ale szkoda że dzieciątko na tym zdjęciu nie ma jednakowo oświetlonej twarzy (moim zdaniem)
    Dzięki za szczerą ocenę! Niestety wtedy nie posiadałem jeszcze lampy a ta wbudowana powoduje że zdjęcia są płaskie.
    Rafakk Te programy sa podobne do siebie więc nie miałem z tym problemu. Nie wiedziałem że tworzy się nową warstwę "unsharp mask" chodzi o Filtr Maski Wyostrzającej. Dzięki bardzo mi pomogłeś!
    PRAWIE świeże zdjęcie.

    10. Żona Moja
    Olympus E-520, ZD 14-42, ZD 40-150, FL-36R, filtry itd

Podobne wątki

  1. griszy stacja - raz dramat - raz sensacja
    By grisza34 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1465
    Ostatni post / autor: 22.11.16, 19:18
  2. Fotki do oceny. Początkujacy i bardzo amator
    By Jazzman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21.05.10, 22:46
  3. Poczatkujacy do oceny
    By Lucas in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26.03.10, 22:22
  4. Początkujący
    By Einhver in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.12.09, 19:44
  5. Początkujący i E-410
    By greg78 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 20.12.09, 21:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.