Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy ktoś miał do czynienia z LIGHTSPHERE II

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Rychu
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czy ktoś miał do czynienia z LIGHTSPHERE II

    Witam wszystkich
    Pytam o dyfuzor i o doświadczenia jakie macie z tym sprzętem. Interesuje mnie czy i w jaki sposób go używacie. Ponieważ ja zauważyłem że bez tego dyfuzora jest fotka jaśniejsza ale po założeniu znikają cienie. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
    Olympus E-3, HLD-4, ZD 12-60, ZD 40-150 , ZD f2,0 50 mm i Metz 48AF-1, sigma 70-200

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    To dyfuzor na sytuacje ekstremalne (kiedy nie ma od czego odbić). Nieco lepszy efekt niz zwykły "danonek", ale wada jest waga, gabaryty i zainteresowanie ludzików dookoła :-0 Czasem go uzyje, czasem danonka.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Dla mnie to jeden z najlepszych dyfuzorów jakie powstały. jedyna dla mnie wada to ciężar, jeżeli dobrze nie ustawisz lampy potrafi opaść . W kościołach go nie ściągam. Drugi duży plus ławo można robić zdjęcia zarówno poziome jak i pionowe bez kombinowania.

    A znalazłem coś takiego z moją osobą
    Ostatnio edytowane przez west73 ; 2.10.09 o 14:55

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Pozwla w prosty sposob odbic "od wszystkiego dookola" - jesli jest od czego. Co nie wszystkim odpowiada.

    Ma jeszcze jedna slaba strone, nie wspomniana przez przedmowcow - zre prad.
    Najczesciej zrobisz mniej blyskow na komplecie akumulatorow.

    Jesli nie ma od czego odbic - spora czesc energii idzie w kosmos, a czesc w kierunku przedmiotu zdjecia.

    Jest do niego srebrna wkladka, nakladka - wzmacniajaca moc.

    Pozwala dosc szybko, prosto uzyskac mile efekty bez wiekszego nakladu, szybciej zuzywa zapasy.
    Te efekty sa az za bardzo miekkie dla niektorych.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    28
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    a SOFTBOX ?

    podłączę się do tego wątku

    jutro mam zamiar kupić "coś" do mojej fl-36 kupionej od jerrego, rozważam omawiany tutaj LIGHTSPHERE, ale zobaczę w rzeczywistości co to znaczy "ciężki", bo klamotów dźwigać nie lubię.

    rozważam też inną opcję:

    http://allegro.pl/item925500537_pd5_...af_1_w_wa.html

    czy ma ktoś takie cudo? jak to mozna porównać do lightsphere albo do zwykłego stofena?

    chodzi mi o zastosowania amatorskie totalnie, głównie portrety rodzinne, stąd szukam lekkiego i poręcznego rozwiązania.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    witam...

    Mógłby ktoś coś więcej napisać na temat tego dyfuzorka?
    Potrzebuje dyfuzor pod Metz'a 58 AF-1 na ślub, boje się ze nie będe miał od czego odbić światła a ten daje, jak mi sie wydaje, ciekawe efekty... eliminuje on cienie powstałe np. za postaciami?

    myślałem jeszcze nad czymś takim: http://allegro.pl/item1103124312_sof...fl_50r_36.html

    co lepsze?
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cienie za postaciami? Hmm, ja bym staral sie zmniejszyc przewage swiatla z lampy nad zastanym, czyli oslabil moc lampy. Uzywal jej bardziej do rozjasnienia cieni, niz jako glowne zrodlo swiatla. Wtedy nie bedziesz mial cieni.
    Do tego potrzebujesz oczywiscie jasne szkla i podniesione ISO - jesli mowimy o wnetrzu.
    To tylko moja opinia, nie odpowiadajaca bezposrednio na pytanie, niech inni sie wypowiedza.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    hym, fakt....
    przy k7 z iso nie mam problemu.. ale jeśli chodzi o mniejsze cienie to chyba ten drugi będzie lepszy.. większa powierzchnia - mniejsze cienie, mam racje??
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Używam lightsphere I: tej bardziej przeźroczystej. Stosuję tam gdzie nie można na szybko odbić światła bo się przemieszczam lub ściany, sklepienie są nieakceptowalnie daleko albo ich kolor jest do niczego. Jako lekkie doświetlenie pierwszego planu przy świetle zastanym nadaje się znakomicie. Bardzo często używam kolorowych nakładek, które niwelują w znacznym stopniu efekt "niedostosowania kolorystyki twarzy do tła" co często widać na zdjęciach z kościołów i innych ciemnych miejsc - jest to bezpośredni efekt użycia stofenów i bezpośredniego błysku.
    Jako główne źródło światła lightsphere nie likwiduje cieni tylko lekko zmiękcza ich krawędzie. Wszak jest nadal źródłem światła punktowego.
    Niestety jest to ciężkawe i lubi przeważyć na 48AF-1 oraz przyciąga uwagę.
    Ale jak wspomniałem jest to tylko ostateczność bo zdecydowanie lepsze efekty uzyskuje się odbijając błysk a nie rozpraszając go.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Polecam softbox reporterski firmy Aurora fajnie rozprasza jedyny problem to to że może zasłonić wspomaganie autofokusa z lampy ale są tez trochę mniejsz modele. http://fripers.pl/product_info.php/i...rterskiej.html
    Musisz przyznać Panie Boże, że Ci pokoju nijak nie zakłócam i proszę tylko, byś mi tą samą miarką odpłacił." Colas Breugnon

Podobne wątki

  1. Jeśli ktoś miał by ochotę ocenić moją stronkę
    By adamosnet in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8.05.11, 22:18
  2. "O" FLASH - czy ktos mial z tym do czynienia???
    By Latawiec in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16.12.10, 22:07
  3. popsute E-510 ktos tak miał ?
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20.04.09, 09:22
  4. Oly5050z nie ogniskuje - miał ktoś tak?
    By SzymonP in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.08.03, 17:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.