Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 242

Wątek: Panasonic G 14mm F2.5

  1. #21
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Na razie ściągam 20/1.7 z UK, którą podepnę do E-P1 uzyskując wymarzone połączenie jasnego szkła ze stabilizacją i niesamowicie odpowiadającą mi głębią ostrości systemu 4/3 przy fotografowaniu jasnym szkłem.

    Po to właśnie zdecydowałem się na emigrację z dx canona....

    Do tego zakup 12/2.8 olympusa (chyba nawet w połowie roku) i ewentualne przeskoczenie na E-P3 (nie wiadomo kiedy) i w zasadzie nic mi więcej nie potrzeba do szczęścia A... na wszelki wypadek w torbie będzie sobie smacznie spał micro-oly 14-42. A czasami na spacery zabierać będę wysłużonego nikkora 60/2.8 z przejściówką.....

    Chyba wstawię na sprzedaż fl-36R i fl-14 (jak mi oly odeśle w promocji)....


    Panasowy 14/2.8 w porównaniu do zapowiadanego olkowego 12/2.8 wydaje mi się troszkę za mało szeroki

  2. #22
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    mam pytanie do znawcow techniki, takie moje spostrzezenie po kilku miesiacach uzywania gf1 z 20/1.7 i 14-54 II z adapterem oczywiscie, czy lumixowy obiektyw w tym przypadku bedzie robil ostrzejsze zdjecia? jezeli tak, czy jest to efekt ingerencji softwaru tylko w przypadku uzycia obiektywow lumixa?
    dzieki
    Ostatnio edytowane przez outback ; 11.01.10 o 04:37

  3. #23
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outback Zobacz posta
    mam pytanie do znawcow techniki, takie moje spostrzezenie po kilku miesiacach uzywania gf1 z 20/1.7 i 14-54 II z adapterem oczywiscie, czy lumixowy obiektyw w tym przypadku bedzie robil ostrzejsze zdjecia? jezeli tak, czy jest to efekt ingerencji softwaru tylko w przypadku uzycia obiektywow lumixa?
    dzieki
    udział softu będzie na pewno znaczący- tylko pytanie jak zrobiony? (ale staje się to już pewną normą również u lustrzankowych konkurentów)
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.01.10 o 12:00

  4. #24
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    (udział softu będzie na pewno znaczący- tylko pytanie jak zrobiony? (ale staje się to już pewną normą również u lustrzankowych konkurentów)
    to zaskakujące co potrafi software, biorąc pod uwagę chociażby wielkość i ilość szkła w obydwu obiektywach.
    Widze , ze posiadasz również obiektyw ZD 9-18, mógłbyś wyrazić swoje spostrzeżenia na temat ostrości w porównaniu z posiadanym obiektywem lumix, czy hybrydy pasana "ingerują softwerowow" w każdy obcy obiektyw?

  5. #25
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outback Zobacz posta
    mam pytanie do znawcow techniki, takie moje spostrzezenie po kilku miesiacach uzywania gf1 z 20/1.7 i 14-54 II z adapterem oczywiscie, czy lumixowy obiektyw w tym przypadku bedzie robil ostrzejsze zdjecia? jezeli tak, czy jest to efekt ingerencji softwaru tylko w przypadku uzycia obiektywow lumixa?
    dzieki
    Jakie ogniskowe, jakie przesłony? Pokaż przykłady. I nie zapominaj, ze 20/1,7 to stałka

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    I nie zapominaj, ze 20/1,7 to stałka
    Eeee, Grizz.... Ostatnio to nie ma nic do rzeczy

    Olympus wypuscil stalke 17mm 2.8, ktora na wspolnych przyslonach jest gorsza od 14-42mm 3.5-5.6...
    http://www.dpreview.com/lensreviews/...ration.xml%3F2

  7. #27
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outback Zobacz posta
    to zaskakujące co potrafi software, biorąc pod uwagę chociażby wielkość i ilość szkła w obydwu obiektywach.
    Widze , ze posiadasz również obiektyw ZD 9-18, mógłbyś wyrazić swoje spostrzeżenia na temat ostrości w porównaniu z posiadanym obiektywem lumix, czy hybrydy pasana "ingerują softwerowow" w każdy obcy obiektyw?
    pewny takiej ingerencji jestem przy 70-300 , ale jest to zrobione bardzo ładnie w przeciwieństwie do Lumixa 45 -200 tu jest dramat- miałem i szybko sprzedałem , natomiast 9-18 jest bardzo ostry , ale obsługa softwerem jest zrobiona bardzo subtelnie - praktycznie trzeba się mocno starać by coś wypatrzyć .
    Manualne szkła idą raczej na czysto.

  8. #28
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Eeee, Grizz.... Ostatnio to nie ma nic do rzeczy

    Olympus wypuscil stalke 17mm 2.8, ktora na wspolnych przyslonach jest gorsza od 14-42mm 3.5-5.6...
    http://www.dpreview.com/lensreviews/...ration.xml%3F2
    Gdzie ja napisałem, że stałka zawsze jest lepsza? Po prostu łatwiej zrobić dobrą stałkę niż dobrego zooma.

  9. #29
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outback Zobacz posta
    to zaskakujące co potrafi software, biorąc pod uwagę chociażby wielkość i ilość szkła w obydwu obiektywach.
    Nadal potrafi za mało. Patrząc na jakość obrazka z 20/1.7 można mieć jedynie obawy o przyszłość. Oczywiście jeśli inni producenci pójdą tą samą drogą.

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    A ida, ida... Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawe ile jest korekcji w Leice... Tej krysztalowej Leice...
    Chyba jedynie dystorsji jeszcze nie usuwaja w body, zostawiaja to wywolywarkom RAW'owym...

    Coraz mocniejsze procesory, coraz wiekszy nacisk na soft. Wszytsko zmierza w ta strone. Panasonic i Olympus chociarz sa szczerzy w tym co robia...

Podobne wątki

  1. test Panasonica 7-14mm f/4
    By Piotr_0602 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 12.03.12, 14:59
  2. Falcon 14mm f/2.8 ED
    By markopolo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 13:57
  3. filtry do ZD 7-14mm.. ma ktos chytry plan?
    By Coral in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.07, 08:39
  4. Olympus Zuiko Digital 7-14mm [allegro]
    By pietro77 in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.03.06, 09:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.