Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21293031
Pokaż wyniki od 301 do 309 z 309

Wątek: O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja

  1. #301
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Nudny? Zamykac? Co Wy?

    Ja tam bym wszedl na PLASTYKE.
    Na Canon Desce rozmowa trwa 54 stron na temat FF vs CROP - a wlasnie o plastyke sie rozeszlo

  2. #302
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver Zobacz posta
    Przykład najlepszy z możliwych. Chociaż babcie to nie F1, nawet D700s TDI z trzema czerwonymi literkami - gdyby istniał, nie dałby rady zamrozić ich w pięciu klatkach.
    Konkluzja: po przeczytaniu tego wątku skłaniam się ku myśli, że Cyfrą nie da się zastąpić Analoga, i odwrotnie również. Nic nie jest ani grama lepsze od drugiego. Póki co (oby).
    Dżizas, ludziska! Jeszcze kilka stron do końca tego wątku, a ja już wiem, jak to się skończy. Te same dyskusje i dywagacje, ciągłe przekomarzanie się i "patentowanie wiedzy" na nowo:
    Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
    (polecam również lekturę innych cytatów http://pl.wikiquote.org/wiki/Dzień_świra)

    Cytat Zamieszczone przez tank_driver Zobacz posta
    Przykład najlepszy z możliwych. Chociaż babcie to nie F1, nawet D700s TDI z trzema czerwonymi literkami - gdyby istniał, nie dałby rady zamrozić ich w pięciu klatkach.
    Konkluzja: po przeczytaniu tego wątku skłaniam się ku myśli, że Cyfrą nie da się zastąpić Analoga, i odwrotnie również. Nic nie jest ani grama lepsze od drugiego. Póki co (oby).
    http://zawsze-kwadrat.pl/2009/05/sta...-w-fotografii/ Póki co - Amen. Przy okazji - jakoś nie wiem, co komu przeszkadza współistnienie obu technik?
    I na koniec: zgadzam się Tadeuszem - wątek wlecze się jak kolejne odcinki "Mody na sukces". I co niby miały udowodnić te dywagacje? (oprócz tego, co już udowodniono i powiedziano, co nie dochodzi, tam gdzie dojść miało? )

    Cheers!
    "There's no such thing as free titties"

  3. #303
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Dżizas, ludziska! Jeszcze kilka stron do końca tego wątku, a ja już wiem, jak to się skończy. Te same dyskusje i dywagacje, ciągłe przekomarzanie się i "patentowanie wiedzy" na nowo:

    (polecam również lekturę innych cytatów http://pl.wikiquote.org/wiki/Dzień_świra)



    http://zawsze-kwadrat.pl/2009/05/sta...-w-fotografii/ Póki co - Amen. Przy okazji - jakoś nie wiem, co komu przeszkadza współistnienie obu technik?
    I na koniec: zgadzam się Tadeuszem - wątek wlecze się jak kolejne odcinki "Mody na sukces". I co niby miały udowodnić te dywagacje? (oprócz tego, co już udowodniono i powiedziano, co nie dochodzi, tam gdzie dojść miało? )

    Cheers!
    Nie wiem czy powiedziałem coś źle, czy też mi przytakujesz, dwa razy mnie zacytowałeś i raz jakbyś się zgadzał, raz jakby nie... Zamulone mam serwo i mnie nie wspomaga.
    Co do dyskusji, to myślę że póki nikt osobistych wycieczek nie robi to jest śmiesznie i pouczająco zarazem.
    Podziwiam Herosa MNINB (w zasadzie MNIN w skrócie), tak dzielnej walki o swoje racje to dawno nie widziałem. I bez lizusostwa, my sobie punktów nie klepniemy.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  4. #304
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver Zobacz posta
    Podziwiam Herosa MNINB (w zasadzie MNIN w skrócie), tak dzielnej walki o swoje racje to dawno nie widziałem. I bez lizusostwa, my sobie punktów nie klepniemy.
    Ale dyskusja nie posuwa się naprzód. Trochę jak w starym dowcipie "paczemu ty zatopił moj parochod". Nudne.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #305
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Nudne.
    Eeee, nie jest tak najgorzej. Widziałem multum nudniejszych wątków na forum. Ten z początku dobrze się zapowiadał, niestety przekształcił się w pyskówkę. A szkoda.

    Myname... zaskoczył mnie swoim podejściem do ziarna w kolorowej, analogowej fotografii. A tego człowieka nie traktuję jak netowego pyskacza, bo widziałem duże jego zdjęć i wiele z nich bardzo mi się podobało.

    Ja twierdzę (choć niekoniecznie mam rację), że ziarno w kolorowej fotografii "kliszowej' jest paskudne. Nienawidziłem tego robiąc foty wysokoczułymi filmami kolorowymi.

    IMHO ładne, ostre ziarno w fotografii czarno-białej może dodać uroku. W kolorowej to paskudztwo gorsze od cyfrowego szumu.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 5.10.09 o 23:22
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #306
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    IMHO ładne, ostre ziarno w fotografii czarno-białej może dodać uroku. W kolorowej to paskudztwo gorsze od cyfrowego szumu.
    to co pokazywał MNIN to mikro cropy dużych zdjęć, na A4 imo wyglądałoby całkiem ok, wiele osób walczy z szumem w cyfrze, ja nigdy tego nie robię - to powoduje utratę kolorów i delikatnych przejść tonalnych.

    Polecam eksperyment - pstryknąć foto jesienne z dużą ilością różnokolorowych listków (dużo i małych w kadrze) i np używając LightRooma zmieniać wartość dla redukcji szumów kolorowych.
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 5.10.09 o 23:39

  7. #307
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Polecam eksperyment - pstryknąć foto jesienne z dużą ilością różnokolorowych listków (dużo i małych w kadrze) i np używając LightRooma zmieniać wartość dla redukcji szumów kolorowych.
    Redukcja szumów w lr (oraz acr) działa do kitu. Dużo lepiej można to zrobić w szopie, albo na warstwie z chromą, albo nawet pokładowym reduktorem szumu (nie ruszając luminancji).

  8. #308
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    LightRooma zmieniać wartość dla redukcji szumów kolorowych.
    Odszumianie w LR mozna robic jako dodatkowe wspomozenie przy zmniejszeniu rozmiaru pliku. Lepsze efekty daje DFINE i inne dedykowane programy.

  9. #309
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    to co pokazywał MNIN to mikro cropy dużych zdjęć, na A4 imo wyglądałoby całkiem ok.
    Ja miałem na myśli kolorowe ziarno na odbitkach z wysokoczułych negatywów.

    Duże odbitki ogląda się z większej odległości więc z normalnych filmów kolorowych ziarna i tak nie widać.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 6.10.09 o 07:15
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 456
    Ostatni post / autor: 18.12.12, 00:23
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.