Strona 1 z 31 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 309

Wątek: O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja

    Fotomic, wycięte z wątku O cenie E-3 i takie tam

    Po co nowe E3? Matryca mniejsza od APS i przy tej samej technologi 1EV gorzej od ręki, przy rozmiarach aparatu APS/FF. O 3-krotnej różnicy powierzchni 4/3 i FF nie wspomnę. Jeśli Olek nie ma jakiejś niesamowitej nowej technologii lub nowej funkcjonalności (tylko nie filtry artystyczne) która uzasadni rozmiar następcy E3 to nie ma sensu go produkować. Nie wiem co by to miało być - 3xCMOS? czarny krzem? modułowa budowa a la RED? Diabli wiedzą.

    Nawiasem mówiąc K7 z większą matrycą jest sporo mniejszy od E3. Następca E3 (jeśli będzie) powinien być mniejszy od K7, żeby miał w ogóle sens.

    Jeśli różnica pomiędzy nowym E3 i starym ma być taka jak pomiędzy E450 i E420 to szkoda zachodu. Skok jakościowy pomiędzy E1 i E3 był duży (choć E3 był spóźniony o jakiś rok i furory nie zrobił). Skok pomiędzy nowym E3 i starym powinien być równie wielki bądź jeszcze większy.

    Jeśli ma być następca E3 to musi każdym dodatkowym milimetrem i gramem dawać wartość dodaną w stosunku do Panasonica GH1 (lub EP-1 czy GF1).

    To micro4/3 ma potencjał sprzedaży i tam siedzi kasa.
    Majątku na następnych lustrzankach i zoomach f/2 Olek nie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 30.09.09 o 07:43
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Odnosnie dyskusji nt wyzszosci kompaktow i luster. Mysle ze problem jest gdzie indziej, kwestia wyboru czy pstrykam kompaktem czy lustrem jest... finansowy. Gdyby przeciętny milosnik fotografii w Polsce zarabial tyle co jego koledzy w bogatszych krajach to nie biadolilby na forum co lepsze tylko dokupil do swojego E-3 kompakt z wyzszej polki i nosil to co mu akurat potrzebne danego dnia. To nie kwestia "albo albo" tylko "ktore kiedy"

    Co do nowego E-3 to zgadzam sie z Piotrem. Musi nastąpic jakis wyrazny przelom zeby to mialo sens. Olek troche sam sie ograniczyl w rozwoju zalozeniami systemu 4/3, ktory slabo sie skaluje. Chodza plotki ze Panasonic chce sie wycofac z klasycznego 4/3 i skupic na MFD.
    Ja stoje przed zmiana mojego E510 na cos lepszego i czekam co mi Olek zaproponuja jako nastepce E-3. Albo bedzie to puszka porównywalna lub lepsza z obecna konkurencja albo niestety szukam w innym systemie.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Przejście z 4/3 na m4/3 uważam za całkowicie naturalne i sensowne.
    Jeżeli dotychczasowe szkła zostaną dopasowane do specyfikacji m4/3 to następca E-1 powinien być mE-1 ze wszystkimi zaletami tej technologii.
    Nie widzę powodu który miałby ciągnąć dalej ten wóz drabiniasty z napisem "lustrzanka" bo DZISIAJ jet to już zbędnym marnowaniem zasobów.
    Jeżeli 4/3 to mniejsze please (przy zachowaniu pancerności) albo proszę wykorzystać rzeczywiste możliwości systemu> nowa matryca FT z wywalonym filtrem AA bo najlepsze na świecie obiektywy się marnują.
    W sumie cały czas się dziwię czemu do cholery nie stuningują E-1
    jak canon swojego starego grzmota EOS-1?
    Jej naprawdę nie brakuje wiele by zostać królową balu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Po co nowe E3? Matryca mniejsza od APS i przy tej samej technologi 1EV gorzej od ręki, przy rozmiarach aparatu APS/FF. O 3-krotnej różnicy powierzchni 4/3 i FF nie wspomnę. Jeśli Olek nie ma jakiejś niesamowitej nowej technologii lub nowej funkcjonalności (tylko nie filtry artystyczne) która uzasadni rozmiar następcy E3 to nie ma sensu go produkować. Nie wiem co by to miało być - 3xCMOS? czarny krzem? modułowa budowa a la RED? Diabli wiedzą.

    Nawiasem mówiąc K7 z większą matrycą jest sporo mniejszy od E3. Następca E3 (jeśli będzie) powinien być mniejszy od K7, żeby miał w ogóle sens.

    Jeśli różnica pomiędzy nowym E3 i starym ma być taka jak pomiędzy E450 i E420 to szkoda zachodu. Skok jakościowy pomiędzy E1 i E3 był duży (choć E3 był spóźniony o jakiś rok i furory nie zrobił). Skok pomiędzy nowym E3 i starym powinien być równie wielki bądź jeszcze większy.

    Jeśli ma być następca E3 to musi każdym dodatkowym milimetrem i gramem dawać wartość dodaną w stosunku do Panasonica GH1 (lub EP-1 czy GF1).

    To micro4/3 ma potencjał sprzedaży i tam siedzi kasa.
    Majątku na następnych lustrzankach i zoomach f/2 Olek nie zrobi.
    A szkoda.
    Mi to się marzy CMOS
    Ale nie zdziwię się jeśli za rok okaże się, że Olek zlał na 4/3 i pełną parą stawia na u4/3. Wszak u4/3 to nisza a co za tym idzie - tam są pieniądze. W przeciwieństwie do 4/3, bo jak tutaj Piotr słusznie zauważył matryca w porównaniu z konkurencją odpada w przedbiegach.
    To co Olek ugrał na marketingu to jego, ale dużo więcej na nim to chyba już nie poleci ...
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Kaleb_82
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    212
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    31.10.09 Olympus EL-1, matryca 27x36 mm, nowy system, nowe szkła (kit 28-75 f/4 SWD, ew. 28 mm f/2.0 SWD), korpus metalowy wielkości OM 4 Ti, gigantyczny jasny wizjer, LCD VGA, reszta bajerów z E-3. Dwa Trupiki IV+ 8 fps.

    Masowa wyprzedaż puszek, obiektywów i akcesoriów do 4/3 za pu darmo.

    ;>
    sprzęt: mózg + obskur(n)a kamera

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kaleb_82 Zobacz posta
    31.10.09 Olympus EL-1, matryca 27x36 mm, nowy system, nowe szkła (kit 28-75 f/4 SWD, ew. 28 mm f/2.0 SWD), korpus metalowy wielkości OM 4 Ti, gigantyczny jasny wizjer, LCD VGA, reszta bajerów z E-3. Dwa Trupiki IV+ 8 fps.

    Masowa wyprzedaż puszek, obiektywów i akcesoriów do 4/3 za pu darmo.

    ;>
    "[...]Kaleb wstawaj, zaśpisz do pracy ... [...]"
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez obiv4n Zobacz posta
    coś mam wrażemnie, że w takich wątkach najwiecej do powiedzenia mają osoby które na forum spędzają więcej czasu niż z 'fotografią' ...
    Nic nowego. Przecież to każdy z nas
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Widziałem w Satrunie K7. To malutka lustrzanka przypominajaca rozmiarami budżetowe puszki a nie pancerne lustro z dużym wizjerem. Plus wsadzili do niego multum konfiguracji i ciekawe opcje w stylu tilt/shift matrycy. E3 to przy nim olbrzym, ma rozmiary mojego pełnoklatkowego 5D. A K7 ma matrycę o powierzchni 373mm2, gdy E3 286mm2. 30% więcj powierzchni światłoczułem przy dużo mniejszym body.

    Mała matryca ma uzasadnienie albo przy mniejszych rozmiarach całości (body + szkła). Albo gdy w takie same body jak konkurencja wsadzi się kilka matryc (3xCCD? może 2 matryce na różne zakresy widma?) albo jakieś ustrojstwo do matrycy (stabilizacja już jest, może jakiś układ chłodzenia dla wysokich ISO? K7 ma tilt/shift matrycy - w następcy E3 mogły by być większe odchylenia), albo może jakieś inne dodatki które nie zmieszczą się w puszkach konkurencji. Superszybka migawka? Czasy 1/100000? Może filtr ruchomy IR na zmianę z filtrem na zakres widzialny (uniwersalny aprarat tradycyjny + do zdjęć w podczerwieni lub UV)?
    W każdym razie potrzebne coś, co uzasadni normalne rozmiary aparatu przy mniejszej matrycy. Taki aparat nie musi konkurować wprost z najpopularniejszymi lustrzankami, ale może być mistrzem w jakiejś niszy (a mainstreamem Olka będzie wtedy micro4/3). Inaczej posiadacze drogich "klasycznych" Zuiko poczują się zrobieni w jajo (i powtórzy się historia OM).

    Przy tych samych rozmiarach E3 i 5D wybieram 5D (co też zrobiłem ponad rok temu). A zęby sobie ostrzę na micro4/3 jako uzupełnienie FF.
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Ludzie, w czym problem? Przeciez E-System posiada tę swoją małą matrycę w małych puszkach...
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przecież Olek miał praktycznie same małe puszki. Ludzie mówili nawet, że są mikroskopijne i w ogóle nie da się z nich wygodnie korzystać. Jeszcze niedawno powszechna opinia była taka, że puszka musi być duża, żeby było za co złapać i ciężka, żeby można było ją utrzymywać stabilnie. No to Olek zrobił taką puszkę, jakiej ludzie chcieli. Teraz trend się powoli odwraca i coraz częściej pojawiają się głosy, że po co tak w ogóle dźwigać wielkiego i ciężkiego kloca, skoro można mieć to samo w małej, fajnej zabawce. No i oczywiście pojawia się wielki lament, że Olek znowu coś przespał, jest daleko w tyle za konkurencją (ciekawe jaką?) no i że w ogóle nie ma przyszłości. Nic tylko wyskakiwać czym prędzej za burtę tego tonącego okrętu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 456
    Ostatni post / autor: 18.12.12, 00:23
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.