Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 309

Wątek: O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja

  1. #11
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    Nie widzę powodu który miałby ciągnąć dalej ten wóz drabiniasty z napisem "lustrzanka" bo DZISIAJ jet to już zbędnym marnowaniem zasobów.
    Pamiętaj ze mówisz tylko o sobie (+fani kompakcikow).
    Dla mnie kadrowanie na "ekraniczku" lub przez współczesne EVF to tortury.

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    nowa matryca FT z wywalonym filtrem AA bo najlepsze na świecie obiektywy się marnują.
    Nie każdy lubi kolorowe szlaczki w miejscu regularnych struktur.

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    W sumie cały czas się dziwię czemu do cholery nie stuningują E-1
    jak canon swojego starego grzmota EOS-1?
    To IMO najgłupsze co zrobił Olympus (+ panaCmos).

  2. #12
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta

    To micro4/3 ma potencjał sprzedaży i tam siedzi kasa.
    Majątku na następnych lustrzankach i zoomach f/2 Olek nie zrobi.

    ... dokładnie ! I oto dlaczego wszelakie nowości pojawiają się obecnie tylko w m4/3. E-system pokrywa się kurzem - liczy się sprzedaż, skoro E-system sprzedaje się gorzej to po co wydawać kasę na produkcję.

    Liczę i czekam na zmiany - na duże i liczne zmiany, które są potrzebne w E-systemie !

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    A K7 ma matrycę o powierzchni 373mm2, gdy E3 286mm2. 30% więcj powierzchni światłoczułej...
    Co jakoś specjalnie temu pentaksowi nie pomaga, sądząc po opiniach, jakie się w necie pojawiają.

    Poza tym ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo niby co my tu porównujemy? Puszki, które dzielą 2 lata różnicy, czyli niemal przepaść technologiczna. E-3 ma swoje zalety, np. całą gamę dostępnych uszczelnianych szkieł (co z tego, że K7 jest szczelny, skoro równie szczelne ma chyba tylko kity), niższą cenę, lżejsze obiektywy, bardziej funkcjonalne LV i kto wie, czy nie szybszy i bardziej precyzyjny AF.

    Poczekajmy na odpowiedź Olympusa. A jak ktoś ma takie ciśnienie, to niech dyma do sklepu po pentaksa i będzie szczęśliwy. Olka, tam samo jak każdą inną firmę w tej branży, dotyczą podstawowe prawa ekonomii. Jeśli sprzęt będzie drogi, ciężki, słaby jakościowo, to ludzie zagłosują portfelami, kupując produkty konkurencji, a firma zdechnie i nikt nie powinien po niej płakać. Czym się tak przejmujecie?

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Przy tych samych rozmiarach E3 i 5D wybieram 5D (co też zrobiłem ponad rok temu). A zęby sobie ostrzę na micro4/3 jako uzupełnienie FF.
    No i brawo. Więc w czym problem?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    epicure nie karm trolla

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dlaczego trolla? Może Piotrowi znudził się juz Camuń i przygotowuje grunt pod sprzedaż klamotów?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #16
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Mała matryca ma uzasadnienie albo przy mniejszych rozmiarach całości (body + szkła). Albo gdy w takie same body jak konkurencja wsadzi się kilka matryc (3xCCD? może 2 matryce na różne zakresy widma?)
    Mala matryca może być w dowolnym rozmiarze body, nie bardzo rozumiem ten tok rozumowania, ważny jest tylko rezultat końcowy.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Pamiętaj ze mówisz tylko o sobie (+fani kompakcikow).
    Dla mnie kadrowanie na "ekraniczku" lub przez współczesne EVF to tortury.
    Nie mam w zwyczaju wypowiadać się za miliony

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Nie każdy lubi kolorowe szlaczki w miejscu regularnych struktur.
    Dlatego rynek zatkany jest półtorakilogramowymi grzmotami produkującymi "mydlo" -wybór dla miłośników mydła przeogromny.
    Szkoda że dla "innych" pozostaje tylko leica (cena!) i foveon (mam pewne obiekcje co do niego).
    Olympus przy swoich szkłach zrobiłby furorę używając matrycy choćby 20Mpix FFT bez filtru AA (i jeszcze niskie ISO!- ach!).
    Nie zastanawiałbym się ani sekundy -nie oglądając nawet ceny.
    Wszystkie inne graty sprzedałbym tego samego dnia.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    To IMO najgłupsze co zrobił Olympus (+ panaCmos).
    Może się to zmieni choć nadzieja jest mała.
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 24.09.09 o 15:13

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    mynameisnobody, jeśli filtr AA ci przeszkadza, dodaj do obrazu losowe mozaiki - będziesz miał efekt jakbyś robił zdjęcie bez filtru AA, pozornie ostre zdjęcie z fałszywymi detalami.

  9. #19
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    Olympus przy swoich szkłach zrobiłby furorę używając matrycy choćby 20Mpix FFT bez filtru AA (i jeszcze niskie ISO!- ach!).
    Poszukaj na sieci, z wielu sprzętów można to usunąć.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    mynameisnobody, jeśli filtr AA ci przeszkadza, dodaj do obrazu losowe mozaiki - będziesz miał efekt jakbyś robił zdjęcie bez filtru AA, pozornie ostre zdjęcie z fałszywymi detalami.
    a poco?
    By otrzymać mydło z wzorkiem?
    Nie muszę.

    Usunąć może się i da ale E-1 ma za małą rozdzielczość (artefakty) i nie ma wsparcia softwareowego dla takich plików.

    Plik prosto z aparatu wywołany w LR -cały i crop 1:1 -rzeczywiście nie da się*oglądać bez AA...
    Oczywiście nie używałem "maskowania nieostrości" bo to kręcenie bicza z g... .


    Sorry za tyle fałszywych detali.
    Zapewne "maskowanie nieostrości" czyli zwiększanie kontrastu lokalnego na krawędziach daje wam ukojenie i naturalny obraz wraz z mnóstwem prawdziwych detali.
    No to gratuluję -cieszę się - że ktoś jest zadowolony.
    Ja nie jestem.
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 24.09.09 o 15:42

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 456
    Ostatni post / autor: 18.12.12, 00:23
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.