Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: taki mam punkt patrzenia - svantetic

  1. #1
    Awatar svantetic
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    49
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    taki mam punkt patrzenia - svantetic

    Zanim zabiorę się za ocenianie innych... oddaję się Wam na pożarcie (tylko żeby nie bolało!).

    To jedne z pierwszych zdjęć, które zrobiłam moim Olympusem. Może to sentyment, a może nadzieja, że jednak nadają się do publikacji...

    Czekam na Wasze rady, wskazówki i nagany.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	219,9 KB
ID:	23883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	258,4 KB
ID:	23884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	250,4 KB
ID:	23885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	236,7 KB
ID:	23886  

    “A negative judgment gives you more satisfaction than praise, provided it smacks of jealousy.” (Jean Baudrillard) <:

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeśli mam wybierać to 3 Moim zdaniem bardzo fajny kadr do tej fotki

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja tak ogólnie. Nie wartościuj zdjęć na podstawie ich pochodzenia (pierwsze z olka, pierwsze z zd50, pierwsze w lipcu itd.)

    A do fotek konkretnie ciężko mi się odnieść, bo nie przedstawiają niczego co by mnie interesowało.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    IMHO 3 jest ciekawa, reszta niczego nie przedstawia no i wykonanie pozostawia wiele do życzenia (np na 2 przepalone doszczętnie niebo).
    E-520 i inne foto szpeje

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    311
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    3. najciekawsza

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Post

    Witaj Svantetic,

    Witaj na forum zatem! Mam nadzieję, ze dzięki publikacjom tutaj i aktywnemu uczestnictwu w życiu forum, zdobędziesz wiedzę jak również rozszerzysz swoje możliwości wykorzystywania sprzętu foto do realizacji zdjęć! Mam również nadzieję, że współforumowicze potraktują z godnością nowego uczestnika.
    Ja ze swojej subiektywnej strony chce cię poinformować, że opublikowane zdjęcia mają pewien ładunek emocjonalny, jak dla mnie wyczuwalny - fotografie miejsc z duszą, zapomniane przez innych, rzadko odwiedzane, ale ciągle pragnące się pokazać...
    Może jeszcze tam wrócisz, to skup się wówczas na tym - co wg ciebie "krzyczy", obejdź ten przedmiot/scenę, przybliż się, oddal, przykucnij, obejrzyj z rożnych perspektyw (najlepiej bezpośrednio przez wizjer aparatu) - może wówczas twój punkt patrzenia nabierze dodatkowego smaku. Bacz też uważnie, abyś już w momencie wyzwolenia migawki miała poprawny kadr, (o kadrowaniu, mocnych punktach, centrum kadru, przekątnych, ślimakach ... itp itd znajdziesz wiele informacji na tym forum przy pomocy narzędzia 'szukaj'), bez tzw przeszkadzajek/śmieci które nie wnoszą nic konkretnego do treści, a jedynie zaburzają odbiór.
    Możesz się również pokusić o budowanie małych opowieści - dwu|wielo|obrazkowych - gdzie na jednym ujmiesz szerszy plan, a na drugim detal.

    W kwestii błędów - używaj Firefox z plug-inem słownika j.polskiego -wówczas błędy ci automatycznie podkreśli i zaproponuje poprawkę (prawy przycisk myszy)

    Życzę ci powodzenia, cierpliwości (również w kwestii forum) i - wszystkiego doświetlonego

    pozdrawiam,

  7. #7
    Awatar svantetic
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    49
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MartinP Zobacz posta
    IMHO 3 jest ciekawa, reszta niczego nie przedstawia no i wykonanie pozostawia wiele do życzenia (np na 2 przepalone doszczętnie niebo).
    Niebo doszczętnie przepalone, bo próbowałam z tego zrobić HDR i z tą "jasnością" ładnie mi to współgrało... Ale jak widać, próba była nie udana, dziękuję .

    Cytat Zamieszczone przez Sawa
    Może jeszcze tam wrócisz, to skup się wówczas na tym - co wg ciebie "krzyczy", obejdź ten przedmiot/scenę, przybliż się, oddal, przykucnij, obejrzyj z rożnych perspektyw (najlepiej bezpośrednio przez wizjer aparatu)
    Bardzo chętnie, choć nie wiem, czy uda mi się spokojnie tam robić zdjęcia. To coś w rodzaju zakładów metalurgicznych/ magazynów i jak się tam kręciłam, to panowie nietęgie mieli miny (mimo, iż zakazu fotografowania nie było, ale...). Tyle mam na swoje usprawiedliwienie.

    Dziękuję wszystkim za odzew, krytykę i dobre słowa. Będę pracować i mam nadzieję zrobić jakiekolwiek postępy .

    Załączam kolejne dwa zdjęcia.

    Pozdrawiam .
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	198,7 KB
ID:	23969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	155,0 KB
ID:	23970  
    “A negative judgment gives you more satisfaction than praise, provided it smacks of jealousy.” (Jean Baudrillard) <:

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nataszach
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Kraków (PL)
    Posty
    726
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Witaj,
    Jak dla mnie najlepsze:
    - 1: podoba mi się nastrój tego zdjęcia (sama zrobiłam podobną fotkę kiedyś), szkoda tylko że krzywo,
    - 3 i 6: świetnie wypatrzone
    Pozdrawiam
    "Bo jak zrobisz akt to Ci go zawsze k**a mać przez pryzmat cycków i d**y oceniają. A potem się dziwić kobietom, że pozowanie do aktów jest traktowane jako pochodna dziwkarstwa."
    Pozdrawiam, Nataszach

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Na architekturze się nie znam a motyw dłoni fajny

  10. #10
    | OlyJedi Awatar vitoos
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    podkarpackie
    Posty
    136
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    6 zdecydowanie najlepsza, dobre oko
    Poza tym 3 godna uwagi.
    SP-565, Rebel T3
    http://www.vitoos.blox.pl

Podobne wątki

  1. "Znajdź swój punkt widzenia" konkurs Fotopolis
    By Quentin35 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.11.10, 13:51
  2. jak określić punkt nodalny e 510 zd 14-54
    By robert1088 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18.04.09, 22:42
  3. punkt AF na zdjeciu
    By Jeronimo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.04.08, 22:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.