Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Ogniskowa w zestawie E-System + obiektyw T-Mount

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Lewa górna szóstka mnie boli Sebu$ EC-14 i EC-20 to dodatkowa soczewka/i - jak festin napisał


    czytać ze zrozumieniem nie umiem
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Latawiec
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kilbarchan / Szkocja
    Posty
    43
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    do: Rafal Czarny

    Prosze nie traktuj tej wypowiedzi jako odparcie ataku.
    Podstawowa wiedze fotograficzna posiadam, robie fotki kilkanascie lat. Zarobilem tez na tym juz troche pieniedzy i wygralem kilka malych konkursow a co najwazniejsze wciaz sprawia mi to wielka przyjemnosc. Moje poprzednie pytanie zadalem poniewaz pogubilem sie w przeliczaniu ogniskowych pomiedzy systemami co nie oznacza, ze nie potrafie zrobic poprawnej kompozycji. Co do kupowania "drogich szpejow" to moja sprawa na co wydaje wlasne pieniadze i pojecie "drogie" dla mnie i dla Ciebie ma inny wymiar. Fotografia nie jest moim zawodem lecz tylko hobby, stad moje braki w wiedzy tym bardziej ze w systemie 4/3 jestem od niedawna. Ciesze sie bardzo, ze moge uzupelniac swoja wiedze pytajac WAS starych wyjadaczy tutaj na forum. Niemile jednak jest, ze czesto spotykam sie z nieprzyjemnymi komentarzami a nawet drwinami ze strony moderatorow. Nie watpie, ze znacie sie dobrze na tym co daje wam chleb i zapewniam Was, ze czasami zadajecie smieszne pytania, na ktore ja znam odpowiedzi. Roznica jest tylko taka, ze ja nie publikuje wscipskich komentazry do nich.

    Dziekuje bardzo jeszcze raz dog_master za fachowa odpowiedz.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Do Latawca:

    Nie atakowałem cię, dałem tylko dobrą radę.

    Nie wiedziałeś jaki jest przelicznik w E-systemie. To tak, jakbyś chciał jeździć samochodem i nie wiedział gdzie jest kierownica. Po takim wyznaniu byłem przekonany, że jesteś kompletnie zielony.

    Nie było ani na jotę agresji, ani złośliwości w moim poście. Jeśli poczułeś się urażony, to wiedz, że nie takie były mojej intencje.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 21.09.09 o 15:16
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Latawiec
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kilbarchan / Szkocja
    Posty
    43
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ciesze sie z Twojej postawy i chce abys wiedzial, ze mamy juz 21 wiek a co za tym idzie to wlasnie internet jest najszybszym i najlatwiejszym narzedziem do poglebiania wiedzy. Stad moja obecnosc na forum. A porownanie fotografii z kupnem samochodu bez wiedzy gdzie znajduje sie w nim kierownica nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Bardziej trafne jest: Jak bardzo zmieni sie moj komfort uzytkowania po zakupie samochodu 4 drzwiowego jezeli dotad jezdze samochodem 2 drzwiowym lecz dlugosc calkowita obu pojazdow wydaje sie byc taka sama.
    To na tyle ode mnie.
    pozdrawiam...

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez festin Zobacz posta
    Ja tylko w kwestii formalnej. To forum fotograficzne więc proszę nie piszcie takich bzdur, bo zęby bolą

    Ogniskowa to parametr fizyczny i jeśli nie wstawisz do układu jakiejś soczewki to nijak nie może się zmienić.
    To ja też w kwestii formalnej !! mam nadzieję,że kolega dobrze zrozumiał odpowiedzi.
    Podpinając 500mm Samyang uzyska takie samo powiększenie jak przypadku systemowego Zuiko 500mm (czytaj Bigma)
    Nie myśl,że 500mm Samyang powiększa tak jak systemowe 1000mm
    Żeby sprawdzić jakie powiększenie i światło da 50-200+EC20 musisz podpiąć jakieś 400mm f7
    Ale chyba to rozumiesz!!

    Pozdrawiam !!

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Latawiec Zobacz posta
    Ciesze sie z Twojej postawy i chce abys wiedzial, ze mamy juz 21 wiek...
    Zdziwisz się, ale to akurat wiedziałem.

    Pozdrówka
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Latawiec
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kilbarchan / Szkocja
    Posty
    43
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Kod html:
    [QUOTE=Peter1976;356700]To ja też w kwestii formalnej !! mam nadzieję,że kolega dobrze zrozumiał odpowiedzi.
    Podpinając 500mm Samyang uzyska takie samo powiększenie jak przypadku systemowego Zuiko 500mm (czytaj Bigma)
    Nie myśl,że 500mm Samyang powiększa tak jak systemowe 1000mm:shock:
    Żeby sprawdzić jakie powiększenie i światło da 50-200+EC20 musisz podpiąć jakieś 400mm f7:twisted:
    Ale chyba to rozumiesz!!
    
    Pozdrawiam !![/QUOTE]
    Wszystko jasne. Kolejna luka w mojej wiedzy wypelniona.
    Dzieki bardzo.

Podobne wątki

  1. obiektyw z dużą ogniskową do E-420
    By Vandom in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 22:24
  2. Obiektyw szerokokątny do E-system
    By 3k in forum E-System
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 22.03.08, 14:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.