Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 188

Wątek: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

  1. #161

    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Szukam serwisu który wymieniłby mi gumę korpusu lub podkleił starą w E-1.

  2. #162
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Chyba nadal to robi serwis Olympusa, tylko że po gwarancji może być to ogromnie kosztowne.
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  3. #163
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez niaq Zobacz posta
    Szukam serwisu który wymieniłby mi gumę korpusu lub podkleił starą w E-1.
    Gdański OK! Serwis?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #164
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez niaq Zobacz posta
    Szukam serwisu który wymieniłby mi gumę korpusu lub podkleił starą w E-1.
    Weź klei Pattex S.O.S. Jest z pędzelkiem, ułatwia nakładanie. Oczyść powierzchnie pod gumą (tylko nie rozpuszczalnikiem). Zeskrob nożykiem luźne pozostałości kleju, ale nie skrob niczego na siłę. Nałóż kilka kropel kleju po powierzchni i rozprowadź. To co pozostanie na pędzelku rozsmaruj wzdłuż krawędzi, ewentualnie dodaj wedle uznania, ale tak by nie wypłynął klei gdy dociśniesz gumę. Dociśnij gumę i przytrzymaj 3-4 minuty, szczególnie na krawędziach.

  5. #165
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    163
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Chyba lepiej użyć zwykłego 'butaprenu', który spokojnie jak znowu zacznie odchodzić guma można zeskrobać i nałożyć nowy. Ja do swojego E1 kiedyś użyłem kropelki czy innego tym podobnego kleju i bardzo ciężko taki klej odpowiednio wydusić na całości a guma nim posmarowana sztywnieje... Efekt nieciekawy użyskałem.

  6. #166
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Przyklejenie nie jest problemem, niemniej te gumy lubią się wyciągać, puchnąć, dlatego też mają tendencję do odklejania się. Po całkowitym odklejeniu i wyczyszczeniu pewnie się okaże, że ta guma jest za duża. Trudno je tak przyciąć żeby efekt estetyczny był jak z fabryki, najlepsze efekty uzyskiwałem ścierając ich brzegi gruboziarnistym papierem ściernym.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 27.04.15 o 12:07
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #167
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Co do rozciągania się gum, o którym wspomniałeś Karolu, owszem tak się dzieje. Za pierwszym razem kiedy przyklejałem gumę w E-500 odrobinę mi "wyszła", ale następne klejenie (trwalszym klejem) zacząłem od dopasowania brzegów i dopiero później dociśnięcia całej reszty. Klej nie łapał jak kropelka w sekundę, więc miałem chwile by to zrobić.

    Co do kleju, najlepiej wziąć taki, którego zwykle się używa, ale o którym wiadomo, że w przesadzonej ilości nie zacznie rozpuszczać wszystkiego co napotka, np. gumę. W tym pattexie, który polecałem fajny jest pędzelek (wbudowany w wieczko zamykające opakowanie). Lepsza kontrola nad dozowaniem i przede wszystkim daje się rozprowadzić, a nie jak Kropelka - czego się nią dotknie to spaja z tym co ją rozprowadza. Fajna funkcja, ale nie w tym zastosowaniu.

    Ważne jest by nie nakładać za dużo kleju. Cienka, symboliczna warstwa lub nawet kilka mikrych kropel zwykle wystarczy niezależnie od tego jaki klej zastosujemy. W końcu przestrzeń miedzy powierzchniami spajanymi zapewnia tylko tyle miejsca ile kleju zmieści się między nierównościami obu powierzchni. Reszta kleju, jeśli było go za dużo, wypłynie poza przedmioty.

  8. #168

    Dołączył
    May 2012
    Mieszka w
    okolice Zgorzelca
    Posty
    39
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja w e510 po odklejeniu, nie kombinowałem nic, tylko wlałem tubką butapren w środek w dziurę pomiędzy korpusem i gumą, zapałką rozprowadziłem, ścisnąłem, resztę szybko wytarłem i na parę minut ściskałem i mam spokój już ponad dwa lata

  9. #169
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    64
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Są Panie i Panowie. Mam E-1 w zapasie, ale czasem biorę i używam . Do ciemnych zdjęć (wieczór, pomieszczenia i zdjęcia nocne) na dzisiejsze standardy się nie nadaje, ale jako uszczelniane body na wycieczki z 12-60 to moim zdaniem bdb. wybór.
    Ostatnio realizowałem wydruk 120x100cm na płótnie (z wielkimi obawami) i okazało się, że z 4mpx udaje się zrobić bdb. wydruki z wiernym odwzorowaniem szczegółów.

    dodam jeszcze, że posiadając dużo lepszych klamotów z Oly, nadal używam c-5060 (kompaktowy rozmiar, dla niewymagających zdjęć i filmików), choć wolałbym m4/3 użyć do tego typu robótek, ale z racji posiadania i chęci zaoszczędzenia żywotności nowszego sprzętu, odpalam co jakiś czas i dziadka (e-1) i pradziadka (c-5060).

    Zainteresowanych zdjęciami E-1 zapraszam do kontaktu, podeślę sample oraz RAWy.

    pozdrawiam

    King
    ____________________
    Olympus + FLki

  10. #170
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Co do rozciągania się gum, o którym wspomniałeś Karolu, owszem tak się dzieje. Za pierwszym razem kiedy przyklejałem gumę w E-500 odrobinę mi "wyszła", ale następne klejenie (trwalszym klejem) zacząłem od dopasowania brzegów i dopiero później dociśnięcia całej reszty. Klej nie łapał jak kropelka w sekundę, więc miałem chwile by to zrobić.

    Co do kleju, najlepiej wziąć taki, którego zwykle się używa, ale o którym wiadomo, że w przesadzonej ilości nie zacznie rozpuszczać wszystkiego co napotka, np. gumę. W tym pattexie, który polecałem fajny jest pędzelek (wbudowany w wieczko zamykające opakowanie). Lepsza kontrola nad dozowaniem i przede wszystkim daje się rozprowadzić, a nie jak Kropelka - czego się nią dotknie to spaja z tym co ją rozprowadza. Fajna funkcja, ale nie w tym zastosowaniu.

    Ważne jest by nie nakładać za dużo kleju. Cienka, symboliczna warstwa lub nawet kilka mikrych kropel zwykle wystarczy niezależnie od tego jaki klej zastosujemy. W końcu przestrzeń miedzy powierzchniami spajanymi zapewnia tylko tyle miejsca ile kleju zmieści się między nierównościami obu powierzchni. Reszta kleju, jeśli było go za dużo, wypłynie poza przedmioty.
    Jak mawiał pewien stary stolarz "klej trzyma jak go nie ma"
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

Podobne wątki

  1. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 00:07
  2. Użytkownicy Olympusa C150 zaglądnijce tu...
    By Black in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.11.04, 13:22
  3. Jeszcze raz o DPI
    By Kwera in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15.10.04, 00:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.