Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 188

Wątek: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

  1. #131
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kwadrat 1x1 cm to 1/2, czy 1/4 kwadratu 2x2 cm ?
    Jedna czwarta. Jak nie wierzysz - idź do jakiegoś sklepu budowlanego, to się dowiesz przy kasie
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    Co do kropowania to wzięło się to stąd, że wielokrotnie słyszałem o tym, że 4/3 można sobie wykropować z fufu i będzie to samo. Owszem to samo w sensie rozdzielczości gdy matryce dzieli prawie dekada. Z nowszym korpusem już nie byłoby tak łatwo.
    Dokładnie, żadne to samo, to zbyt złożone zjawisko. Chyba, że skompensuje się dekadą technologiczną.

  2. #132
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    Co do kropowania to wzięło się to stąd, że wielokrotnie słyszałem o tym, że 4/3 można sobie wykropować z fufu i będzie to samo.
    Taka opinia była uprawniona w czasach, gdy aparaty 4/3 miały 10-12 mpx i zabójczo mocne filtry AA. Dzisiaj tak już się nie da.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #133
    | OlyJedi Awatar Bambus81
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Posty
    175
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Przepraszam,
    rzeczywiście pomyliłem się, mogłem najpierw sprawdzić.
    4/3 = 0,28 x fufu
    (243mm2 vs 864mm2)

  4. #134
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Powierzchniowo 1/4, pikselowo nawet mniej, prawie trzykrotnie wolniejszy od najtańszego współczesnego bezlusterkowca, dynamika cieniutka i tylko przy 100iso, właściwie tylko 100iso, wyświetlacz...
    Fajny kształt, ciekawa filozofia interfejsu, pancerność ale nic poza tym.
    Jak dla mnie ten aparat ma więcej plusów niż minusów, a że nowsze mają to czy tamto....
    Spełnia u mnie swoje zadanie - robi zdjęcia i nic ponadto !
    Ale ja też niczego więcej od niego nie oczekuję, to jest po prostu aparat fotograficzny.

    Postęp ma jedną wadę, notorycznie zawiesza marchewkę na kijku zwanym - zdatność. Wiem, że można lepiej: szybciej, więcej, dokładniej....
    Mi to już zwisa i nie oglądam się za marchewką, bo nie muszę . Fotografia to moje hobby, a nie źródło utrzymania, więc mogę sobie pozwolić na luksus .
    Olympusem E-1 da się nadal robić zdjęcia, wbrew niesprzyjającym wykresom.

    To wszystko w temacie.

    Pozdrawiam
    rumpel

  5. #135
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    J Postęp ma jedną wadę, notorycznie zawiesza marchewkę na kijku zwanym - zdatność. Wiem, że można lepiej: szybciej, więcej, dokładniej...
    Nie jest tak źle, większość poprzeczek mających sens została osiągnięta. Tak naprawdę potrzeba 10 rzeczywistych megapikseli, 10 ev znośnej dynamiki, dobrego 1600iso dla wygodny nienoszenia statywu i zwykle minimalnej szybkostrzelności. To jest poziom mniej więcej osiągany obecnie. Więcej dynamiki da obraz nierzeczywisty i w rezultacie nudny, więcej pikseli trzeba gdzieś pokazać, inaczej się zmarnuje, a szybkostrzelność - tylko sport i tym podobne sprawy.
    Jeszcze w filmie jest do zrobienia raw, ale to lada rok.

  6. #136
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez cadman Zobacz posta
    Do portretu E-1 jest jak najbardziej OK. W pejzażach, które chcemy oglądać w dużym rozmiarze, tam gdzie jest dużo drobnych detali, 5 MPix niestety nie zapewni nam dostatecznej rozdzielczości. Obrazki pomniejszone są OK. Z tych powodów nie każdego "dziadek" uszczęśliwi. Jednak jego klarowne ISO 100, AWB oraz duży celownik w porównaniu do puszek amatorskich w E-Systemie robi duże wrażenie.
    są na to pewne sposoby... a E-1 potrafi zadziwić właścicieli nowszych aparatów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8155180_stitch.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	82040 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8185590_stitch.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	1,06 MB
ID:	82041
    Full speed ahead!

  7. #137
    Awatar szuman
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    28
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    Olympusem E-1 da się nadal robić zdjęcia, wbrew niesprzyjającym wykresom.
    Ależ oczywiście, że się da! Mało tego; nawet jakoś tak wyszło, że E1 używam najczęściej. Jeśli tylko nie myślę o dużych wydrukach (A3 i wyżej), to bezwzględnie E-1 ma pierwszeństwo. Nawet na koncerty chętnie go biorę, bo dużo mniej paskudzi w cieniach, niż jego młodsi bracia.
    Gdybym mógł, to tylko dwie rzeczy bym w nim zmienił: do minimum osłabił filtr AA i dorzucił stabilizację. Tak czy siak jest to moja ulubiona puszka
    Ostatnio edytowane przez szuman ; 7.04.13 o 18:56

  8. #138
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Cytat Zamieszczone przez szumansky Zobacz posta
    Ależ oczywiście, że się da! Mało tego; nawet jakoś tak wyszło, że E1 używam najczęściej. Jeśli tylko nie myślę o dużych wydrukach (A3 i wyżej), to bezwzględnie E-1 ma pierwszeństwo. Nawet na koncerty chętnie go biorę, bo dużo mniej paskudzi w cieniach, niż jego młodsi bracia.
    Gdybym mógł, to tylko dwie rzeczy bym w nim zmienił: do minimum osłabił filtr AA i dorzucił stabilizację. Tak czy siak jest to moja ulubiona puszka
    Dopóki nie posmakujesz matrycy om-d... U mnie dziadek... no cóż, leży w szafie i czeka na ekstremalne warunki, tam gdzie będzie mi potrzebna jego pancerność.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #139
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    64
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    tak używam do fotografii rodzinnej i tylko w korzystnych warunkach oświetleniowych (brak stabilizacji matrycy - ówczesna udręka dla mnie). Pieszczotliwie zwany przeze mnie "pancernikiem". pozdr
    ____________________
    Olympus + FLki

  10. #140
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

    Posmakowałem matrycy Sonego Nex 5N i owszem w ciemnicy sobie radzi ale w plenerach nadal wolę E1n i szkła zuiko. To jest obraz!

Podobne wątki

  1. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 00:07
  2. Użytkownicy Olympusa C150 zaglądnijce tu...
    By Black in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.11.04, 13:22
  3. Jeszcze raz o DPI
    By Kwera in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15.10.04, 00:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.