Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: nowy początek, co za 4000

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    I tak E-620 to szybszy, 7 punktowy AF, wszystkie punkty krzyżowe.
    To fajny aparat ale dla ścisłości - wg. producenta E-620 ma 5 punktów krzyżowych a nie 7. Poza tym rozmieszczenie tych punktów jak dla mnie jest takie sobie, tu E-30/E-3 zdecydowanie deklasuje wszystko co jest niżej u Olka - więcej punktów, przede wszystkim znacznie lepiej rozmieszczonych, wszystkie punkty podwójne krzyżowe, cokolwiek by to miało znaczyć...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    ... dla ścisłości - wg. producenta E-620 ma 5 punktów krzyżowych a nie 7. Poza tym rozmieszczenie tych punktów jak dla mnie jest takie sobie, tu E-30/E-3 zdecydowanie deklasuje wszystko co jest niżej u Olka - więcej punktów, przede wszystkim znacznie lepiej rozmieszczonych, wszystkie punkty podwójne krzyżowe, cokolwiek by to miało znaczyć...
    Fakt 7 punktowy AF z czego 5 krzyżowych, mój błąd. Rozmieszczenie nie jest może komfortowe ale to i tak lepiej niż 3 punktowy AF w niższych konstrukcjach a to oznacza mniej przekadrowywania. Na korzyść E-620 przemawia też poprawione zachowanie w światłach i cieniach, i ISO regulowanych w skokach co 1/3 EV a nie 1EV jak to ma miejsce w E-520. Różnica; szczególnie zachowanie w światłach, jest dostrzegalna a mówię to jako niedawny użytkownik E-510, a przecież E-520 to konstrukcja tylko nie co odświeżona w stosunku do E-510. Duże skoki w E-510 tudzież 520 mogą irytować, dla mnie było to niewygodne bo jeszcze starszy korpus E-330 przyzwyczaił mnie do większej swobody. I taki drobiazg jak oddanie kolorów już JPGach też przemawia za E-620.
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    /ciach/też przemawia za E-620.
    Jasne, że w kategoriach bezwzględnych E-620 jest fajniejszym korpusem niż E-520, ten pierwszy jest jednak wyraźnie droższy. A może by tak nadchodzący E-600 - cenowo będzie pewnie gdzieś pośrodku mając większość walorów E-620...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    J ...ten pierwszy jest jednak wyraźnie droższy...
    Często drobna oszczędność to żadna oszczędność. Nie namawiam na zakup E-30 bo zdaję sobie sprawę z granicy finansowej jaka wyznaczył sobie pytający ale być może byłby wstanie na odrobinę większy wysiłek finansowy, co przełoży mu się na większy komfort fotografowania/użytkowania. Sam zdecyduje. E-620 wydaje się być rozsądnym kompromisem w stajni olympusa.
    Nowy korpus E-620 + ZD14-42 + ZD40-50 znalazłem za 2.927,- specjalnie nie szukałem, więc być może można znaleźć korzystniej. Pozostaje więc tylko szarpnąć się na FL-50R a to jakieś 1.488 PLN. Przewidywany budżet zostaje przekroczony o 415 PLN W dziale sprzedaży jest oferta prawie nowego E-30 z 14-42(chyba jeszcze z możliwością negocjacji) i oddzielna oferta 40-150 za 425 z tez z możliwością negocjacji Ostatecznie można doradzić koledze zakup czegoś ze stajni którejś konkurencji
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Rozmieszczenie punktów AF w E-620 jest takie, że korzyść wynikająca z ich większej ilości w praktyce jest zerowa. Te dodatkowe punkty są w takich miejscach, że nie wiem, po co one komu są tam potrzebne. I tak trzeba przekadrowywać w 99% przypadków.

    Szybkość działania to już inna sprawa, aczkolwiek miałem E-410 i na szybkość AFu nigdy nie narzekałem, chociaż E-30 już mnie pod tym względem rozpieścił

    E-620 to bardzo dobra puszka, ale czy warto rezygnować dla niej z ZD 9-18 lub ZD 14-54? Moim zdaniem nie. Lepiej wziąć E-520 z lepszymi szkłami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Zainwestuj w dobre szkla.Za to co zostanie kup jakas puszke.Za rok czy dwa i tak kupisz nastepna,a szkla juz bedzesz miec.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    IMHO zrobił się lekki OT, kaammiil napisał przecież:
    "bardziej zalezy mi na dobrym słoiku tak zeby w przyszłości tylko body podlegało zmianom."
    On już to zrozumiał a Wy go wciąż przekonujecie żeby inwestował w obiektywy
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #18
    pat.p
    Gość
    Witam

    Moim zdaniem warto przemyśleć zakup Canona 40d. Dobre body, dostaniesz za 2700 nowe, zostaje 1300 na szkiełko. Wiem, że to niewiele, ale masz aparat, który znakomicie sprawuje się w różnych warunkach oświetleniowych. Na początek stałka 50 lub ewentualnie jakiś 16-85 dałby radę.

    Trochę inaczej proponuję, niż Koledzy, ale pomyśl...

    Pozdrawiam
    Pat

  9. #19
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    Pozostaje więc tylko szarpnąć się na FL-50R a to jakieś 1.488 PLN.
    Jako posiadacz 2x tańszej FL-36R stwierdzam, że jej moc wystarcza do niekomercyjnych zastosowań. Zwłaszcza, że w duecie z e-620 będzie się moim zdaniem ślicznie prezentować.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Witam

    Moim zdaniem warto przemyśleć zakup Canona 40d. Dobre body, dostaniesz za 2700 nowe, zostaje 1300 na szkiełko...
    ... np. Sigma 18-200 DC OS, jak znalazł do opisanych potrzeb.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

Podobne wątki

  1. Mój początek
    By niwi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.10.11, 14:18
  2. E-330 +14-54 na początek...?
    By Pirgos in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31.08.09, 19:03
  3. Początek
    By OKI in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 11:15
  4. Nowy firmware do C-4000 ZOOM
    By pritchard in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.04, 00:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.