Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Samyang Mirror Lens Multi-Coated 500mm F6,3

  1. #21
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Korzystam z dużych ogniskowych w dalmierzach geodezyjnych. W okresie późnej wiosny i przez całe lato, powietrze potrafi falować nawet z samego rana... wystarczy, że słońce silniej zaświeci. Trzeba by fotografować kilka metrów ponad terenem i fotografować obiekty o małej powierzchni by uniknąć falującego obrazu. Rzecz jasna o odpowiedni czas migawki i stabilizacje (statyw) to swoją drogą należałoby się zatroszczyć.

  2. #22
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Chyba raczej (jak się znam na optyce) dałoby to efekt pogorszenia ostrości niż pofalowania, niezależnie czy mówimy o lustrze głównym czy wtórnym (każdy punkt lustra bierze udział w tworzeniu każdego punktu obrazu).
    W lustrze wtórnym? No właśnie bez kartki nie rozbieriosz.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Hehehehe, ale obiektyw by był niesymetryczny. Fajny pomysł swoją szosą, choć pewnie były by zniekształcenia geometryczne, niemożliwe do korekcji. Inne zadanie mają anteny satelitarne.

    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

    Nie pisałem o drganiach od lustra aparatu.
    Ok ok, rozumiem. Ale przy tych fotkach miałem podwójny problem. Jeden (statyw) da się jakoś wyeliminować, drugi (powietrze) będzie trudniej.
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Hehehehe, ale obiektyw by był niesymetryczny. Fajny pomysł swoją szosą, choć pewnie były by zniekształcenia geometryczne, niemożliwe do korekcji. Inne zadanie mają anteny satelitarne.
    ...
    Niesymetryczny by był (i z eliptycznym? bokehem), ale może niekoniecznie kiepski geometrycznie? Maksutow opiera się na elementach sferycznych (lustra + soczewki korekcyjne) - może da się z tych sfer wyciąć coś bokiem?

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Niesymetryczny by był (i z eliptycznym? bokehem), ale może niekoniecznie kiepski geometrycznie? Maksutow opiera się na elementach sferycznych (lustra + soczewki korekcyjne) - może da się z tych sfer wyciąć coś bokiem?
    Kto ma szlifiernie? do roboty ja siłę fizyczną mogę zaoferować?
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Takaszi Zobacz posta
    ... Jeden (statyw) da się jakoś wyeliminować, drugi (powietrze) będzie trudniej.
    Będę zamawiał mocowanie do mojego obiektywu (bo przykręcanie body do statywu mija się tu z celem) - jeśli chcesz daj znać.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Będę zamawiał mocowanie do mojego obiektywu (bo przykręcanie body do statywu mija się tu z celem) - jeśli chcesz daj znać.
    Już się przekonałem, że (wyważenie) to jeden z ważniejszych problemów z tym obiektywem, więc jeżeli masz na to jakiś patent to ja się piszę. Pomimo trudności w użytkowaniu ten obiektyw spodobał mi się. Ciekawe jak z makro? Ale tu to nawet bez solidnego mocowania to nie próbuje. Więc jak najbardzie się piszę.
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    obiektywy lustrzane istnieja praktycznie tyle samo czasu co soczewkowe. co do luster w nich zastosowanych, a sa dwa - jedno wieksze od drugiego, nie sadze by przy obecnej technice oraz technologii mozna byloby im cos zarzucac. poza tym lustra sa pierwszymi elementami przez ktore wpada swiatlo, a raczej sie odbija, a nie ostatnie jak napisal RadioE. odnosnie bokehu - ten typ obiektywu ma zupelnie inna budowa stad zupelnie inny bokeh, jak ktos chce miec taki sam jak w obiektywie soczewkowym, to niestety musi dolozyc kase i kupic obiektyw soczewkowy.

    nie wymagajmy od ciezarowki zeby przyspieszala do setki w 6 s, albo od samochodu sportowego, zeby przewiozl 30 ton ladunku. to zupelnie inne samochody, tak samo jak te obiektywy - sa zupelnie rozne. inna budowa, inna zasada dzialania, ect.

    w internecie mozna znalezc wiele ciekawych informacji na temat takich obiektywow.

    sa duzo tansze w produkcji stad taka wlasnie cena, swoja droga szkoda ze Olek takich nie produkuje.. bo z tego co mi sie przypomina, to kiedys chyba Minolta produkowala takie szkla, jesli mowa o firmach produkujacych sprzet foto, a nie tylko obiektywy.
    Ostatnio edytowane przez mroqu ; 20.09.09 o 00:27
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

  9. #29
    Alleg_pl
    Gość
    Zgadza sie, minolta, np Minolta AF 500mm Reflex .. chyba jedyny obiektyw lustrzany z AF'em

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Pierwsze wrażenia

    Witam.
    Dzisiaj w drodze powrotnej od ortopedy, na pocieszenie postanowiłem rozstawić statyw i pobawić się momencik obiektywem.

    Opisze spostrzeżenia tak na gorąco, póki jeszcze świerze.
    1. Aparat z obiektywem zwraca uwagę przechodniów, ponoć im większy tym ...... Nie było, żeby się przechodzień nie obejrzał, laski też.
    2. Konsekwencją wielkości jest dyskomfort pracy. O wyważeniu zestawu E-510 i Samyang należy definitywnie zapomnieć.
    3. Przez celownik, tak to nazwę świat szaleje ludzie z chorobą lokomocyjną muszą mieć lokomotiw. A co za tym idzie ustawienie ostrości z reki nie jest banalne, choć nie niemożliwe. Idealne warunki to słoneczna pogoda i zero wiatru ( dziś wieje). Ratowałem się ogrodzeniem, pomogło w 50%. Dla trzęsiłapek (takich jak ja) niezbędny jest stabilizator, minimum 40% gatunek dowolny w ilości około małpka, tak na rozluźnienie. To oczywiście żart. A tak serio to trzeba podeprzeć ręce tułów to mało.
    4. Pierścień ustawiania ostrości pracuje z przyjemnym oporem i płynnie. Ustawienie jej następuje w wąskim zakresie (mała głębia ostrości).
    5. Kupiony prze zemnie zestaw składa się z obiektywu adaptera i osłony metalowej dokręcanej do obiektywu na gwint, równie drobny jak do filtrów. Nieustanne składanie i rozkładanie to pomyłka. Więc szukam osłony i pokrowca, żeby komplet nosić i faktycznie móc w miarę szybko zmieniać. O ile z pokrowcami nie ma problemu (znalazłem 105 / 250 z neoprenu) to z dekielkami to , dosłownie zero.
    6. Fotografując tym obiektywem zapominamy o możliwości ustawiania przysłony. Do dyspozycji zostaje man możliwość zmiany czasu i wartości ekspozycji.
    Przy dzisiejszych zdjęciach testowych zmieniałem tylko wartość czasu, korekta ekspozycji na zero.

    Jak coś chcecie więcej wiedzieć to pytajcie, posiedzę w domu ale do wyra i w gips się nie dałem.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	23896   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	23897   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	23898  
    Ostatnio edytowane przez Takaszi ; 25.09.09 o 16:07
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

Podobne wątki

  1. Sigma uc zoom 24-55mm 4-5.6 multi-coated
    By kmlq99 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.11, 13:54
  2. Olympus E-30 + sigma 50-500mm
    By przemo821 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 18.05.10, 07:41
  3. Samyang mirror 500/6.3
    By Ceat in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 10.11.09, 14:40
  4. Nikkor 100-500mm f4-5,6 AFS VR
    By Iwo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.10.09, 18:22
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.03.06, 16:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.