Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Domowe studio - blenda za grosze

  1. #1
    | OlyJedi Awatar pajkert
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Domowe studio - blenda za grosze

    A konkretnie będzie to blenda prostokątna o wymiarach 100x50 cm za ok. 10-12 zł. Pomysł prosty, może początkującym fotografom się przyda. Wykonanie jest banalne, a przedmiot będzie przydatny:

    1. Idziemy do marketu budowlanego
    2. Nabywamy płytę styropianową o grubości min. 4 cm, optymalnie - co już wiem, 6 cm. Koszt: ok 2 zł.
    3. Idziemy do apteki i nabywamy koc ratunkowy, ok. 7 zł.
    4. Będą potrzebne nożyczki i taśma (zużyjemy za max. 1 zł).

    Zgodnie z poniższymi zdjęciami, koc rozpakować, przeciąć mniej więcej na pół. Potarmosić, aby folia się dobrze pomarszczyła, następnie naciągnąć i nakleić na płytę styropianową przy pomocy taśmy: z jednej strony złotą powierzchnią na wierzch, z drugiej strony srebrną. Najlepiej, aby taśma na końcu wyszła na bokach styropianowej płyty.

    I tutaj przydaje się grubość styropianu właśnie - ja kupiłem 4 cm i było trochę za mało, bo taśma była szersza. Proponuję zatem 6 cm.

    W tak grubą blendę będzie później można wbić kawałek drutu od boku i zrobić z niego uchwyt do statywu, ale ja jeszcze go nie wykonałem.

    Poniżej zdjęcia, ostatnie zdjęcie prezentuje zdjęcie wykonane bez blendy i to samo ujęcie z blendą, dla porównania. Blenda była ustawiona po prawej stronie patrzącego srebrną stroną do "modela".

    Życzę miłego majsterkowania.

    PS - Płyta bez folii dobrze i miękko odbija światło. Można zatem za kolejne 2 zł kupić drugą płytę - i zostawić białą.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	robimy1.JPG
Wyświetleń:	914
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	23205   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	robimy2.JPG
Wyświetleń:	939
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	23206   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	robimy3.JPG
Wyświetleń:	1157
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	23207   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	robimy4.JPG
Wyświetleń:	1062
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	23208  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	efekt blendy.JPG
Wyświetleń:	1124
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	23209  
    Ostatnio edytowane przez pajkert ; 9.09.09 o 01:28
    E620+ZD12-60+ZD14-42+ZD40-150+ZD35+HLD-5+Helios44M-MF2+Pentacon135F2.8+FL36R+Lowepro Nova200AW+FastPack 250

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Moze zamiast przyklejania na tasme, bedzie lepiej z dwustronna z jednej strony zloto z drugiej srebro Myslalem tez zeby zrobic na rzepy

  3. #3
    | OlyJedi Awatar adamowski1
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    59
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No i po sesji zdjęciowej składamy to na cztery i chowamy do torby/plecaka ze sprzętem,powodzenia.Ja jednak wolę wydać 100 złociszy.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A ja wole wygladac jak żółwie nindża

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Temat znany i lubiany. Od dwóch lat używam takich dwóch blend do stołu bezcieniowego.

    Ale przypomnieć nie zaszkodzi. Pewnie znajdą się tacy, co nie spotkali się z tym patentem.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Zawsze doceniam pomysłowość i samodzielność, jednakże blende o takich rozmiarach można kupić za kilkadziesiąt zł. (nie wspominając już o trwałości i praktyczności) http://allegro.pl/item734766182_quan..._122x91cm.html
    Nie wydaje mi się więc, aby taka oszczędność miała sens, tym bardziej, że nawet na najtańsze lustrzanki wydaje się kwoty o niebo większe.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    E tam, od razu składać na cztery... wiadomo, że taka niskonakładowa blenda nie ma dużej mobilności, ale do warunków domowych chyba całkiem nieźle może się nadawać, do zdjęć na allegro na przykład. A schować można ją łatwo, gdzieś z tyłu szafy, czy na jej dnie. Ja takiego patentu nie znałam, dzięki, że chciało Ci się opisać i obfocić.
    Mam na imię Agata, mam 19 lat, a moje wymiary to 90/60/90. Druga noga tak samo.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez adamowski1 Zobacz posta
    No i po sesji zdjęciowej składamy to na cztery i chowamy do torby/plecaka ze sprzętem,powodzenia.Ja jednak wolę wydać 100 złociszy.
    Sam tytuł wątku "Domowe studio"

    Ciekawy pomysł z tym kocem, nie wiedziałem że można dostać takie w aptece.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar pajkert
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dziękuję za uwagi. Oczywiście, jest to rozwiązanie prowizorycznie i zgodnie z tytułem wątku raczej do domowego studia. Może komuś został po prostu styropian po remoncie to będzie jak znalazł. Mam też pomysły na mobilność takiej blendy, ale koszty zawiasów do składania będą tak wielkie, że wówczas faktycznie przestaje się to w ogóle opłacać i lepiej kupić normalną za 100 zł.

    Cieszę się, że choć kilka osób mogło dzięki temu poznać nowy pomysł. Ja klasycznej blendy nie posiadam. Poza tym czasem poza walorami utylitarnymi liczy się tzw. "fun" że coś się samemu zrobiło Wszyscy jesteśmy różni od siebie - jednym majsterkowanie po prostu sprawia frajdę, a inni wolą nie tracić czasu dla zaoszczędzenia drobnych sum. Ja potraktowałem pomysł w kategorii raczej zabawy. Pozdrawiam serdecznie!
    E620+ZD12-60+ZD14-42+ZD40-150+ZD35+HLD-5+Helios44M-MF2+Pentacon135F2.8+FL36R+Lowepro Nova200AW+FastPack 250

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    41
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    e-500

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 11.07.19, 19:51
  2. Studio domowe
    By maximal1 in forum Studio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.07.10, 15:38
  3. Blenda - homemade
    By NightCrawler in forum Studio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 22:29
  4. Małe domowe studio-jak to zrobić
    By mini21 in forum Studio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 19:36
  5. Domowe studio fotograficzne - zdjęcia
    By GieKa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.