Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Czy lampa Nikon sb-28 będzie pasowała do Olka?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze kazda lampa ma swoj swiatlomierz... chociazby fl-20 u olego, zdaje sie ze go nie ma.. poza tym zeby lampa wziala te informacje, czyli czulosc, przyslona i ogniskowa, jak napisal Radioerewan, z aparatu oznaczaloby ze sie z nim naprawde komunikuje. bo w tym wypadku to brakuje tylko czasu, ale czas to pozostaly parametr, ktory dla lampy nie jest az tak istotny, no chyba ze mowimy o trybie FP u olka.

    mam stara lampe w domu od analoga jesze i ona na pewno nie ma swojego swiatlomierza, ale z aparatem cyfrowym jej nie testowalem, wiec nie wiem czy by blysnela, choc z mojej wiedzy wynika, ze tak.

    bo faktycznie jesli ma SWOJ swiatlomierz to wtedy dobierze moc blysku, ale musi go miec! a nie pobierac info od aparatu jakie zmierzyl przez obiektyw.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    do Radioerewan:
    a czy piszac o tych parametrach nie miales na mysli domyslnego czasy synchronizacji dla lampy z danym body, ustawianym zreszta w korpusie?
    Ostatnio edytowane przez mroqu ; 11.09.09 o 02:04 Powód: Automatyczne scalenie postów
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

  2. #12
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mroqu Zobacz posta
    a czy piszac o tych parametrach nie miales na mysli domyslnego czasy synchronizacji dla lampy z danym body, ustawianym zreszta w korpusie?
    Źle zrozumiałeś tą wypowiedź o przysłonie i czułości. Chodziło mi o to, że nawet lampa systemowa założona na aparat może pracować w trybie Auto (nie TTL) w którym korzysta z własnego urządzenia do pomiaru światła. Olkowa lampa z Olkiem z korpusu pobiera wszystkie ustawienia, jednak mierzy światło autonomicznie.
    W przypadku miksowania lampy z body z innego systemu różnie to bywa. EX580 nie da się zaprogramować (nie posiada trybu automatycznego), ale FL50 spokojnie wpinam do 5d, ustawiam na lampie czułość (ISO100), przysłonę (2,8) i ustawiam zoom (12mm - ekwiwalent 24mm z 24-70) i...


    Sorki za brak korekt WB, nie chciało mi się, bo późno.
    Podobnie jak Olkowa działa SB900 (i AFAIK 800)
    Auto-Aperture flash mode
    The SB-900 controls the flash output level by measuring the flash illumination reflected back from the subject using the sensor for Non-TTL auto flash and combining this with information from the camera, such as the ISO sensitivity and the aperture setting.
    Non-TTL Auto flash mode
    The SB-900 controls the flash output level by measuring the flash illumination
    reflected back from the subject using the sensor for Non-TTL auto flash.
    A i chińska lampa za 50 czy 100 zł z funsports po ustawieniu zworek działa zgodnie z jakimś tam automatycznym programem i poprawnie naświetla (choć zdecydowanie ogranicza użytkownika).

    ps. EX580 II jest wyzwalana Olympusem, ale jedynie w trybie M ma to sens.

    ps.ps. http://www.mir.com.my/rb/photography...index3.htm#non SB-28 będzie sama mierzyć światło, ale parametry ekspozycji trzeba będzie wprowadzać ręcznie. Dobrze było by upewnić się, że Olek będzie ją wyzwalać.
    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	surprajs1.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	114,7 KB
ID:	23305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	surprajs2.jpg
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	23306  
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 11.09.09 o 03:39
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nikon SB-28 będzie z Olkiem pracował poprawnie w Manualu (błysk pełny, 1/2, 1/4...) oraz w trybie automatyki własnej. Lampa ta ma bardzo dobry własny pomiar światła i jak porównywałem z Metzem 48AF-1 często lepiej naświetlała niż Metz w TTL-u. Na pewno nie bedzie działał ZOOM lampy, wspomaganie AF i inne funkcje, bo to nie lampa systemowa ale dla jej dużej mocy, ładnego rozłożenia światła i b. dobrze działającego trybu "A" wartu ją używać. Trzeba ręcznie wprowadzać ISO, przesłonę i wartość ogniskowej (można ustawić na najkrótszą i nie zmianiać - nie ekonomiczne ale wygodne) Mimo wszystko to nie to co lampa z systemu.
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak fl-ka pracuje z Zenitem (z własnego doświadczenia, oczywiście tylko na manualu) to Olek też będzie pracował z nikonową lampą

  5. #15

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez roxxsc Zobacz posta
    Jak fl-ka pracuje z Zenitem (z własnego doświadczenia, oczywiście tylko na manualu) to Olek też będzie pracował z nikonową lampą
    Nie tylko w manualu, bo także z automatyką własną lampy. A to już duża różnica.
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Dzięki wam za rady

Podobne wątki

  1. Lampa FL50r + Nikon?
    By Śliwek in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.02.10, 15:35
  2. Jakie lampa do Nikon D5000
    By Pi0trazy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 14:52
  3. Nikon D-40 - odświeżony Nikkor - nowa mini lampa
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 21.12.06, 15:32
  4. E1 z lampą Nikon
    By anwas in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.09.05, 07:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.