Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Wymiana E-500 na E-620 warto ???

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Wymiana E-500 na E-620 warto ???

    Witam

    Mam już ze 3 lata Olympus E-500.
    Nie dawno dokupiłem obiektyw Zuiko 14-54 II i jestem prawie zadowolony z tego kompletu.
    Mam pytanie, czy warto wymieniać Olympusa E-500 na E620 ?
    W E-500 mam ładne naturalne kolorki ale drażni mnie tendencja do przepalania zdjęć tzn. raz aparat robi prawidłowe zdjęcia na trybie A (priorytet przesłony) a czasem gdy tło jest jaskrawe (mocno oświetlone jasne skały, zabytki itp) trzeba już cykać na manualu i korygowac np o - 0,3 EV...
    Przydała by mi się lepiej działająca automatyka i ciutkę mniej szumiący korpus...

  2. #2
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    Mam pytanie, czy warto wymieniać Olympusa E-500 na E620 ?
    Przydała by mi się lepiej działająca automatyka i ciutkę mniej szumiący korpus...
    Jak tylko masz kasę to warto.
    mente et malleo

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Zerknij tutaj:

    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=20103

    Przesiadałem się z E-520 ale powiedzmy że podobny temat (no, może ja już miałem LV ).
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Zerknij tutaj:

    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=20103

    Przesiadałem się z E-520 ale powiedzmy że podobny temat (no, może ja już miałem LV ).
    Widzę ze można kupić samo body za ok 2200 zł lub z obiektywem 14-42 za ok 2300
    Obiektyw może by ktoś kupił, sprzedał bym obecnego E-500 i by sięmi zwróciło.
    ps. jest ktoś chętny na używanu E-500?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    W E-500 mam ładne naturalne kolorki ale drażni mnie tendencja do przepalania zdjęć
    Akurat na tę przypadłość zamiana Ci nie pomoże. Wręcz przeciwnie. E500 ma większą rozpiętość tonalną, a więc mniejsze tendencje do wypalania jasnych partii zdjęcia.

    A naświetlania (korekcji) trzeba się po prostu nauczyć.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Daj oficjalne ogłoszenie na forumowej giełdzie w kategorii "SPRZEDAM", podaj sugerowaną cenę i po problemie. Może znajdzie się jakiś chętny.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Akurat na tę przypadłość zamiana Ci nie pomoże. Wręcz przeciwnie. E500 ma większą rozpiętość tonalną, a więc mniejsze tendencje do wypalania jasnych partii zdjęcia.
    Być może pomoże. I nie chodzi o rozpiętość tonalną (która nota bene jest bardzo zbliżona, co potwierdzają wyniki Imatestu z imaging-resource), tylko o działanie światłomierza. Jeśli w E-500 jest taki sam światłomierz, jak w E-410, a w E-620 taki, jak w E-30, to jest duża szansa na poprawę. Z doświadczenia wiem, że w E-30 pomiar ESP jest bardziej precyzyjny i najczęściej udaje mu się poprawnie odzwierciedlić światła w kadrze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Akurat na tę przypadłość zamiana Ci nie pomoże. Wręcz przeciwnie. E500 ma większą rozpiętość tonalną, a więc mniejsze tendencje do wypalania jasnych partii zdjęcia.

    A naświetlania (korekcji) trzeba się po prostu nauczyć.
    Jak porównać rozpiętość tonalną E-500 z E-620 ?
    Wydaje mi się że E-500 mocniej szumiało niż nowsze lustrzanki a więc i rozpiętość powinna być niższa.
    Co do korekcji to potrafię ją robić jednak aparatu często używam podczas co rocznych zagranicznych wyjazdów gdzie często nie ma zbyt wiele czasu aby coś ładnie uchwycić/ wykonać kosztem tego ze nie zdąże się o tym miejscu dowiedziec zbyt wiele bo będę zajęty "grzebaniem".
    Ostatnio edytowane przez Anubis76x ; 7.09.09 o 12:22

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    Jak porównać rozpiętość tonalną E-500 z E-620 ?
    Są dwie możliwości:

    a) wziąć oba aparaty, zrobić nimi identyczne zdjęcie przy dokładnie tych samych parametrach ekspozycji (z uwzględnieniem odchylenia deklarowanych wartości iso od faktycznych) i porównać je (opcja rekomendowana)

    b) wejść na jakąś stronę z testami i wykresami (np. imaging-resource) i porównać tabelki (opcja ryzykowna, bo nigdy nie wiesz, który serwis robi Cię w balona, podając nieprawdziwe dane)
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Są dwie możliwości:

    a) wziąć oba aparaty, zrobić nimi identyczne zdjęcie przy dokładnie tych samych parametrach ekspozycji (z uwzględnieniem odchylenia deklarowanych wartości iso od faktycznych) i porównać je (opcja rekomendowana)

    b) wejść na jakąś stronę z testami i wykresami (np. imaging-resource) i porównać tabelki (opcja ryzykowna, bo nigdy nie wiesz, który serwis robi Cię w balona, podając nieprawdziwe dane)
    Niby tak ale w takich porównaniach można ugrzęznąć i dalej nic z nich nie wiedzieć. Mam bądź miałem kilka puszek E-systemu zarówno na matrycy Kodaka jak i Panasonika i owe różnice w sumie nie są tak istotne z punktu widzenia zdjęć. Owszem E-500 dawało fajne zdjęcia na niższych czułościach ale nowsze puszki z matrycą Panasonika mają histogram na żywo, myślę, że teraz lepiej i precyzyjniej naświetlam zdjęcia niż kiedyś E-500. Poza tym różnica pomiędzy E-500 a E-620 to głównie stabilizacja, odchylany LCD, nieco lepszy AF - te cechy powinny zadecydować o wymianie, bądź nie...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  3. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19
  4. wymiana oprogramowania w 5060
    By maras in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.12.04, 22:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.