Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: awaria E-500

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    łeba
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    awaria E-500

    Witam
    może ktoś bedzie wiedzial co mu dolega ,mianowicie:
    gdy wlaczam aparat wszystko wydaje sie ze jest ok, ale gdy próbuje zrobic zdjecie wszystko sie blokuje i nic nie dziala, tak jakby sie robilo jakies zwarcie nie wiem,odblokowac mozna jedynie po wyciagnieciu acumulatorka. czy ktos wie co moglo sie stac, prosze o pomoc .pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 7.09.09 o 01:02 Powód: ortografia!

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A nie masz włączonego wstępnego podnoszenia lustra?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Sprawdź / przeczyść styki obiektywu i body. Sprawdź z innym obiektywem. Opisz dokładnie co się dzieje po naciśnięciu spustu do połowy / do końca.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dokładnie, napisz, co dokładnie naciskasz. No i sprawdź jak zachowuje się body bez obiektywu [i ew. karty, wątpię, by miała coś z tym wspólnego - ale lepiej wyeliminować kolejny czynnik] - czy ten sam problem występuje.

    A, i jeszcze możesz zresetować aparat. Poprzez menu, ale także poprzez menu serwisowe -> było gdzieś na forum, jak to zrobić. Może pomoże.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #5
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Stawiam na ustawiony długi czas naświetlania.

    Cholerk, czy możesz sprawdzić, czy aparat jest w trybie M lub S, a czas naświetlania nie jest przypadkiem ustawiony np. na 30"?

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    łeba
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    powiem szczerze to jest moja pierwsza cyfrowa lustrzanka i nie wiem za wiele o jej obsludze ale postaram sie lepiej opisac moj problem.
    czy z obiektywem czy bez niego problem jest caly czas taki sam
    po wlaczeniu aparatu wszystko dziala chyba normalnie tzn. wlacza sie ekran lcd i moge sobie swobodnie wszystko ustawiac, problem pojawia sie po nacisnieciu przycisku ktory robi zdjecia , od razu tak sie blokuje ze ekran lcd gasnie a w okienku przez ktore sie patrzy pojawiaja sie cyferki i migajace zielone kóleczko , nic nie mozna zrobic zadnym przyciskiem nawet nie dziala on off , dopiero po calkowitym rozlaczeniu czyli wyciagnieciu acu mozna ponownie go uruchomic
    raczej nie jest to karta ani obiektyw poniewaz bylem u fotografa i cos tam sprawdzal , cos tam tez ponaciskal w nim i kazal wlaczyc dopiero po uplywie 24 h ale nic sie nie zmienilo
    nie wiem co mam robic z nim ale chyba najlepiej bedzie jak pojade z nim do gdanska do serwisu olympusa moze oni mi pomoga, masakra po prostu , a juz sie cieszylem ze sobie popstrykam troszeczke a tu pipa blada
    nie wiem nawet za bardzo jak posprawdzac wasze podpowiedzi ,po prostu pieknie, ale i tak bede na nie czekal moze jakos uda sie rozwiazac ten problem
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 7.09.09 o 00:57 Powód: ortografia!

  7. #7
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    cholek, Gdańsk leży nad morzem, a serwis może pomóc, ale w Gdańsku nie ma oficjalnego serwisu Olympusa, jest OK Serwis - podobno bardzo proOlkowy. Jeśli na gwarancji to ślij do Warszawy.

    Tak przy okazji - pisz bardziej po polsku - ogonki, ortografia (poprawiłam), czasem jakaś kropka czy wielka litera, a od razu lepiej się czyta.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    łeba
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    .

    Sorki to z pośpiechu , postaram się pisać po polskiemu heh
    Niestety nie mam gwarancji , a masz może jakiś numer kontaktowy do tego serwisu, bym był bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Już znalazlem dzieki
    Ostatnio edytowane przez cholek ; 7.09.09 o 12:45 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Awaria 510
    By dragonfly108 in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2.01.09, 14:47
  2. Awaria E1
    By dorian in forum E-System
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.11.07, 15:52
  3. Awaria ZD 14-54 ?
    By Hal in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.07.07, 10:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.