Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Olympus TCON-17 vs Raynox DCR-1850 PRO

  1. #11
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano
    Wejdz jeszcze raz na strone Raynoxa i zobacz do jakich aparatow jest zalecany DCR-1850Pro. Wszystkie te aparaty maja ogniskowa mniejsza od 210 mm (ekwiwalent 35 mm). Czyli dla tego konwertera maksymalna ogniskowa (wedlug producenta) to okolo 380 mm (tyle ma C-750!). Dodajmy teraz informacje ze strony, ktora sam znalazles. Pisze tam wyraznie, ze uzyteczna ogniskowa to max. 470 mm przy przeslonie f/8. Wniosek stad prosty, ostre zdjecia przy pomocy tego konwertera otrzymasz ponizej 470 mm. Oznacza to, ze z C-750 uzyteczny wspolczynnik tego konwertera bedzie wynosil 1.24 =470/380 mm. To dopiero beda wyrzucone pieniadze, gdy w konwerterze 1.85 bedziesz mogl wykorzystac tylko powiekszenie 1.24. Praktycznie jeszcze mniejsze, bo bedzie niewiele sytuacji gdy cos zdzialasz z przeslona f/8.
    Pozdrowienia.
    Co racja to racje, a na potwerdzenia twoich słów dostalem jasna i klarowna odpowiedz z foto-tipa[ czego nie moge powiedzec o odpowiedzi z fotozakupów, ktora byla zanujaca]
    "DCR 1850 Pro nie pasuje do aparatów z zoomem powyżej 6x. Z takimi
    aparatami występuje znaczny spadek jakości zdjęć. Do Olympusów serii
    c7xx pasują konwertery DCR 1540 Pro i DCR 2020 Pro."

    A mialem opiine ze fotozakupy jest bardzej profesjonalnym sklepem.

    Konkludujac ten wątek: Jezeli chcemy miec o wiele wiekszy zoom za rozsadne pieniadze, to jedynym rozsdanym wyborem jest TCON-17.

    w sumie to ani razu nie poruszylismy tematu raynox-a 2.2x.
    Moze na niego dozbieram.... lunetka ladna.

    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    o kurde toż to już prawie moja lufa Sigmy A z doświadczenia powiem wam, że na Canonie przy ogniskowej 480 mm mogę robic dopiero na min. ISO 400 a często też ISO 800, bo wtedy przysłona jest już koło f 5,6 i migawka jest wolna, druga rzecz to musi migawka byc bardzo szybka by zdjęcia nie poruszyc co przy ISO 400 i świetle dziennym (ale nie slonecznym) jest juz trudne. ISO 800 rozwiazuje niejako sprawe, ale z reki zrobic zdjecie to nadal sztuka. Wniosek taki ze takie tele to juz wylacznie statyw a i sceny tez chyba tylko statyczne.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  3. #13
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    To za jakis czas zorbimy test konwerterow
    Tylko musze wkoncu kupic tego c4000

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    o kurde toż to już prawie moja lufa Sigmy A z doświadczenia powiem wam, że na Canonie przy ogniskowej 480 mm mogę robic dopiero na min. ISO 400 a często też ISO 800, bo wtedy przysłona jest już koło f 5,6 i migawka jest wolna, druga rzecz to musi migawka byc bardzo szybka by zdjęcia nie poruszyc co przy ISO 400 i świetle dziennym (ale nie slonecznym) jest juz trudne. ISO 800 rozwiazuje niejako sprawe, ale z reki zrobic zdjecie to nadal sztuka. Wniosek taki ze takie tele to juz wylacznie statyw a i sceny tez chyba tylko statyczne.
    Nie jest az tak zle, mozna robic rowniez z reki, po cierpliwym treningu. Ponizej szybki test. Jest juz noc, wiec wybralem za obiekt Lysego. Niestety powietrze nie jest przezroczyste, duza wilgotnosc i mgielka, co widac na zdjeciu. Aparat C-750 + TCON-17. Zeby bardziej utrudnic, dobralem wymagajace nastawienia. Tak wiec ogniskowa 646 mm, przeslona f/4.5 (dla zestawu na dlugim koncu od f/3.7), ISO 50 (max 400), czas 1/250 s. Zdjecie bez obrobki, jedynie przyciete do rozmiaru 600x600. Wynik jest chyba zadowalajacy?


  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ta mgiełka powoduje jednak to mydło, bo do moich 480mm to jest spora różnica, ale można sprobowac w dzien. Chodzi o to czy jest sens wychodzi powyżej 500 z groszem ogniskowej i czy wtedy już bardzo nie tracimy w olku na ostrości i jakosci obrazu.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    Ta mgiełka powoduje jednak to mydło, bo do moich 480mm to jest spora różnica, ale można sprobowac w dzien. Chodzi o to czy jest sens wychodzi powyżej 500 z groszem ogniskowej i czy wtedy już bardzo nie tracimy w olku na ostrości i jakosci obrazu.
    Jak pisalem mgielka jest spowodowana warunkami pogodowymi. Chodzilo tylko o to czy zdjecia sa nieporuszone. Czy mydlo jest efektem dlugiej ogniskowej? Podam przyklad zdjec sprzed dwoch dni. Pogoda byla znacznie lepsza, pelnia ksiezyca i pelne jego zacmienie. Niestety pod sam koniec, przy pelnym zacmieniu nadciagnely chmury. Pokaze dwa zdjecia z calej serii. Jak poprzednio nietkniete oprocz przykrojenia do wymiaru 600x600, nie bylo zadnego ostrzenia, zmiany kontrastu czy jaskrawosci.
    Chyba niezle jak telekonwerter i ogniskowa 646 mm.


  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    ale to jest 1:1? ja podobnej wielkości obraz uzyskałem na 480 mm.... ale fakt faktem matryca większa o 2,5 mpix... Fakt efekt niezły Teraz sfotografuj coś w dzień, lokniemy na szczegółowośc obrazu w warunkach dobrego oswietlenia.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Fragmenty zdjec ksiezyca sa 1:1.
    Dzisiaj pada i jest pochmurno, ale juz wczesniej pokazywalem na tym forum zdjecia wiewiorek robione z TCON-17. Pierwsze przy dobrym swietle, a drugie z pomoca lampy blyskowej (FL-40) poniewaz wiewiorka ukryta byla w glebokim cieniu. Sadze, ze nie bez powodu TCON-17 uchodzi za jeden z najlepszych konwerterow i uzywaja go nie tylko wlasciciele Olympusow.

    http://cfs.umbi.umd.edu/present/squirrel.jpg
    http://cfs.umbi.umd.edu/present/Black_S.jpg

    Moded by Vodnik: Za duze foto - zmiana IMG na URL

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    ale to jest 1:1? ja podobnej wielkości obraz uzyskałem na 480 mm.... ale fakt faktem matryca większa o 2,5 mpix... .
    Wielkosc ksiezyca na zdjeciu zlezy nie tylko od ogniskowej i wielkosci matrycy. Zalezy tez bardzo wyraznie od pory dnia lub nocy, o ktorej wykonane bylo zdjecie. A dokladniej od tego jak wysoko nad horyzontem byl ksiezyc. Roznice moga byc bardzo znaczne.
    Pozdrowienia

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    ale to jest 1:1? ja podobnej wielkości obraz uzyskałem na 480 mm.... ale fakt faktem matryca większa o 2,5 mpix... .
    Wielkosc ksiezyca na zdjeciu zlezy nie tylko od ogniskowej i wielkosci matrycy. Zalezy tez bardzo wyraznie od pory dnia lub nocy, o ktorej wykonane bylo zdjecie. A dokladniej od tego jak wysoko nad horyzontem byl ksiezyc. Roznice moga byc bardzo znaczne.
    Pozdrowienia
    To prawda, ja robiłem jak był wysoko nad horyzontem.

    Co do zdjęc z TCONa to znakomite foty, swietny konwerter
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

Podobne wątki

  1. Raynox dcr-250 i Olympus sp-570
    By ngr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.07.09, 18:27
  2. TCON-30C
    By krzwoj in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 11:26
  3. telekonwerter TCON-17C i TCON-17 - różnice (5060/7070)
    By rzysk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 01:51
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.03.06, 16:40
  5. Konwertery Olympus czy Raynox
    By rychu_lhotse in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.06.04, 23:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.