Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: szybka ładowarka

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    szybka ładowarka

    pytanko mam następujące :

    zanabyłem sobie drogą kupna przetwornicę 12 V na 220 V
    zoby podczas różnych wojazy za jej pomocą ladowac sobie BLM1

    problem w tym, że korzystając z ładowarki BCM2 zajmuje mi to jakoś duzo czasu. Daje sie naładować ale trwaaaa to i trwaaaaa

    miałem kiedys do E1 szybka ładowarkę Czy ktos wie czy gdybym znów do niej wrócił do akumulator ładował by się duzo szybciej ?

    od czaego to zależy ?
    może jakies inne rozwiązanie ?

    generalnie jak szybko naładowac aku BLM1 w terenie ?

    chciałem uniknąć kupowania ładowarek samochodowych bo mam do ładowania i 770 SW i 410 i 510 więc trzy nowe ładowarki

    liczyłem na to ze kupno przetwornicy będzie rozwiązaniem świetnym.

    jest tylko dobrym. bo do swietności brakuje właśnie szybkiego ładowania baterii

    ale laptop i telefon całkiem nie źle się ładują

  2. #2
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeśli BLM-1 pasuje do szybkiej ładowarki od E-1, to naładujesz ją szybko - z przetwornicy którą opisujesz również. To pewnie jedna z elektronicznych przetwornic quasi-sinusoidalnych, ale dla ładowarek to nie ma znaczenia - one i tak prostują napięcie sieci i z niego pozyskują wszystko co potrzebne do ładowania. Jesli inne urządzenia działają (w szczególności prądożerny laptop) to taka ładowarka też będzie.
    EDIT: czy pełne ładowanie zajmuje więcej czasu niż 4h ?
    Ostatnio edytowane przez tank_driver ; 28.08.09 o 20:46
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    wiesz co mozliwe że problem polegał na tym,, że mam rozchwierutane gniazdo zapalniczki i co jakiś czas mogła się rozłączać ładowarka

    natomiast pełne naładowanie zajmowało raczej wiecej niż 4 h
    też nie wiem na ile przetwornica obciąża nie ładowany akumulator samochodowy więc nie chciałem zostawiać jej włączonej jak samochód nie smigał

  4. #4
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie wiem jaką przetwornicę dokładnie posiadasz, ale tą którą ja miałem posiadała zabezpieczenie przeciw wyładowaniu akumulatora - po prostu przy spadku napięcia sku poniżej 10,6V przestała się załączać. Sprawdź czy masz takie zabezpieczenie.
    Sprawdź czy Twoja przetwornica ma takie zabezpieczenie. Sprawdź również jak grzeje się podczas pracy na biegu jałowym - jeśli wcale - to znaczy że pobiera znikomy poziom prądu - jesli dosyć (40-60 stopni Celcjusza), to znaczy że nie spi i doi aku w najlepsze (zależy to jeszcze od wielkości radiatorów). Sprawdź jaką sprawność ma przetwornica.
    I co najważniejsze - sprawdź w warunkach garażowych, sobotnio - niedzielnych, czy pozostawiona z włączoną ładowarką przetwornica nie wydoi Ci aku. Bo, pomijając straty przetwornicy - pojemność akumulatora aparatu w porównaniu z samochodowym to jak granat przy głowicy nuklearnej. Czyli NIC. Samo "oddanie" do niej ładunku nie może spowodować rozładowania akumulatora samochodowego. Jedynie straty przetwornicy i brak zabezpieczeń mogą to zrobić.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  5. #5
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Specem nie jestem, kiedyś rozmawiałem z kolegą, który powiedział mi o ładowaniu baterii jedną rzecz:
    Szybkie ładowanie = szybka śmierć baterii.
    Im szybciej ładujesz baterię tym szybciej ją szlak trafi
    Tłumaczył coś o prądzie ładowania i żywotności baterii, jak chcesz mogę go odpytać co i jak i wtedy dam znać.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Specem nie jestem, kiedyś rozmawiałem z kolegą, który powiedział mi o ładowaniu baterii jedną rzecz:
    Szybkie ładowanie = szybka śmierć baterii.
    Im szybciej ładujesz baterię tym szybciej ją szlak trafi
    Tłumaczył coś o prądzie ładowania i żywotności baterii, jak chcesz mogę go odpytać co i jak i wtedy dam znać.
    Nie musisz. To jasne że Ni-Cd ładuje się (w przypadku ogniw dobrej jakości) najszybciej, oddaję największe prądy przy rozładowaniu, następnie Ni-Mh, Li-Ion i Li-Poly.
    Problem w tym że BLM-1 występują tylko w Li-Ion, bo program do takich ogniw mają zapisane fabryczne ładowarki.
    Nie widzę zbytnio innych możliwości bez ingerencji w konstrukcję aku i ładowarki (obie możliwości technicznie wykonalne).
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

Podobne wątki

  1. DRI-szybka pilka
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.02.08, 20:46
  2. Proszę o szybka odpowiedż
    By Cheatos in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.01.08, 13:06
  3. Pęknięta szybka w sp-500
    By Majkel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14.09.07, 14:29
  4. pęknięta szybka w az-2
    By prawieempik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.01.06, 22:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.