Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Opticam BLM-1

  1. #1
    Awatar PiotrM
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Opticam BLM-1

    Witam

    Czy miał ktoś okazje przetestować zamiennik do Olympusa o nazwie Opticam BLM-1

    W euroagd kosztuje 89 zł,

    czy może jednak kupić zamiennik firmy HAMA

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PiotrM Zobacz posta
    Witam



    czy może jednak kupić zamiennik firmy HAMA
    Wiem,ze Hama dostarczala opakowania swoje do firmy co pakuje "cos" dla olympusa.Mozesz trafic na orginal

  3. #3
    Awatar PiterS
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A ja olałem wszystkie renomowane zamienniki jak i te ze "wspaniałymi" parametrami rzędu 4000mAh i kupiłem na allegro zamiennik firmy Delta za jedyne 19zł (1400mAh !!) a wytrzymałością dorównuje prawie oryginałowi (spokojnie 500 zdjęć).
    ------------------------------------------------
    E-510

  4. #4
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie wiem czy mam dokładnie to o czym piszesz..
    Ja mam zamiennik Power Opticam. Kupiłem w Fotojoker.
    Nie pamiętam dokładnie , ale chyba za około 80 zł. Działa bez problemu i kłopotów.
    Wszystko ok.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Temat zamienników był przerabiany, chociaż nie wiem czy akurat tego, który chcesz kupić. Czasem ludzie polecają Hahnel chociaż ktoś pisał, że mu padł. Aktualnie na Allegro jest kilka aukcji BLM-1 - nowe, rzekomo oryginalne za 80-90zł. Albo jest to dobra okazja albo podróbka, niestety nie potrafię tego zweryfikować a temat mnie zainteresował. W Fotojokerach można kupić oryginał wraz z dużą i całkiem fajną torbą E-system za 169zł, jak ktoś potrzebuje torby - świetna cena.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Maiłem Hahnel (czy Hanhel) - padł po pół roku bez żadnego usprawiedliwienia, a był używany jako zapas - czyli niewiele, ogromny poziom samorozładowywania, przynajmniej raz na tydzień "w prądzie" mimo nieużywania, nie polecam (być może trafiłem na uwalony egzemplarz, ale skoro tak - to nie ja sam).
    Hamę kupiłem, i od roku - za chama, mimo brutalnego obchodzenia się (zostawiam rozładowaną i łąduję "kiedy mi się chce") jest w świetnym stanie - wydaje mi się że ma ~ 80 - 90% pojemności oryginału . Doprawdy super bateria za niewielką cenę. Polecam.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver Zobacz posta
    Maiłem Hahnel (czy Hanhel) - padł po pół roku bez żadnego usprawiedliwienia, a był używany jako zapas - czyli niewiele, ogromny poziom samorozładowywania, przynajmniej raz na tydzień "w prądzie" mimo nieużywania, nie polecam (być może trafiłem na uwalony egzemplarz, ale skoro tak - to nie ja sam).
    Hamę kupiłem, i od roku - za chama, mimo brutalnego obchodzenia się (zostawiam rozładowaną i łąduję "kiedy mi się chce") jest w świetnym stanie - wydaje mi się że ma ~ 80 - 90% pojemności oryginału . Doprawdy super bateria za niewielką cenę. Polecam.
    u mnie odwrotnie.

    Mam Hahnel`a od roku i używam go przemiennie z oryginałem Olympusa.
    Żadnych problemów. Wydajność taka sama.

    Zawsze mam drugi w zapasie, a aktualnie używany jest "wysysany" do końca . Może to jest powodem lepszego działania baterii. Staram się nie doładowywać ich bez względu na to czy mają efekt pamięci czy tez nie.
    Koszt zakupu to 99 zł.
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  8. #8
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebu$ Zobacz posta
    u mnie odwrotnie.

    Mam Hahnel`a od roku i używam go przemiennie z oryginałem Olympusa.
    Żadnych problemów. Wydajność taka sama.

    Zawsze mam drugi w zapasie, a aktualnie używany jest "wysysany" do końca . Może to jest powodem lepszego działania baterii. Staram się nie doładowywać ich bez względu na to czy mają efekt pamięci czy tez nie.
    Koszt zakupu to 99 zł.
    Li-Ion nie mają znaczącego efektu pamięci. Musiałem źle trafić.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver Zobacz posta
    Li-Ion nie mają znaczącego efektu pamięci. Musiałem źle trafić.
    prowdopodobnie
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    91
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    nie przepłacaj, ja kupiłem cos takiego za 35zł: http://allegro.pl/item683297071_683297071.html czyli maxcell 3500mah niby li-poly, ale to tylko na etykiecie, na obudowie wytłoczone li-ion jak oryginału, moge z czystym sumieniem polecić

    i co ciekawe robi około 200 zdjęć więcej niż oryginalna dostarczona do aparatu, nie ma co przepłacać
    e-510 + 14-54 + 14-42 + 40-150, dcr-250, metz 36 af-4o, a720 is. super takumar 55 1.8

Podobne wątki

  1. Filtry opticam
    By bogdan1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30.05.10, 22:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.