Zobacz wyniki ankiety: mając 7 stów (i chęć robienia zdjęć makro) kupiłbym:

Głosujących
50. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ZD 35mm macro

    42 84,00%
  • Raynoxa DCR-250 do 40-150.. oszczedzjąc 400zł na cokolwiek

    8 16,00%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: świeżak w makro: 35mm czy raynox dcr250

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Cały już sprzedałem Bierzesz lakier do włosów, kierujesz w strone owada który namiętnie ucieka, psiukasz i powodujesz w jego pobliżu zatrzymanie czasu Oczywiście sprawdza się w przypadku owadów w danym momencie nie latających.
    greenpeace i inne wwf was zaciukają

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    greenpeace i inne wwf was zaciukają
    .... ciupaską, hej !
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jak robicie zdjęcia owadów, nie róbcie im krzywdy.

    Cytat Zamieszczone przez dziekan Zobacz posta
    a) nic nie wymyślam, trochę makro cyknąłem i jednym i drugim +40-150 i wnioski wyciągnąłem: pogoniłem Raynoxa bo mnie zmęczyło focenie nim - jak czegoś nie pogonisz ZD35 to tym bardziej Raynoxem.
    Widocznie inaczej do tego podchodzisz. Albo źle ostrzyłeś Raynoxem, poczytaj niżej jakiej metody się używa.

    b) Gdzie powiedziałem o szybko poruszających się owadach ? - a sam sobie to dodałeś - zajrzałem w twoją galerię makro - ruchu co nie miara !!!
    Zauważyłeś też pewnie, że jest tam zaledwie kilka zdjęć. Rzadko coś dodaję. Ale z tych co tam są tego zdjęcia: https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=2629&pos=6 - nie zrobiłbym używając AF, było za mało czasu (a i tak mi wytykano, że nieco nie trafiłem z ostrością, sorry).

    Szybkie owady podałem jako przykład, że czasem ostrząc manualnie (np. z Raynoxem) robi się zdjęcia łatwiej niż z AF. Przykłady: mrówki, owady w locie - nie wyobrażam sobie jak takie zrobić z AF, a z Raynoxem i obiektywem manualnym trochę takich zdjęć zrobiłem. Przykład: http://lh3.ggpht.com/_9DgELDarGdw/Sf...0/P4254806.JPG - nie wrzucałem do galerii, bo lekko prześwietlone i zabałaganiony kadr.

    Pod "ostrząc manualnie" mam na myśli ustawienie ostrości na jedną pozycję i ostrzenie za pomocą ruchów aparatem w przód i tył. Jest to BARDZO szybka metoda. Nie jestem też wtedy przywiązany do punktów AF.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 27.08.09 o 13:09

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Jak robicie zdjęcia owadów, nie róbcie im krzywdy.
    Nie robimy nigdy nikomu krzywdy pomimo, iż to robal albo inny szkodnik



    Mam Sigmę 150 f/2.8 Macro, która ma rewelacyjny AF (po kalibracji z body jest bardzo dokładna) i używam tylko i wyłacznie manuala.

    Przy poruszajacych sie owadach i robalach AF nie zawsze nadąża, a nawet czasami przeszkadza.

    .
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  5. #25
    Animator | OlyJedi Awatar Bartek Ezier
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    311
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    jak wynika z ankiety zdecydowana większość opowiedziała się za ZD 35 i tak się stało .. własnie odebrałem paczuszkę. (fotozakupy.pl -muszę przyznać że jakość obsługi na najwyższym poziomie !)

    W każdym razie dzięki za oddane głosy i wypowiedzi ... pozdrawiam

    ps. teraz do szczęścia tylko łąka i słoneczny weekend - oby!
    mój wątek tutaj >>>klik<<<

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ezier Zobacz posta
    jak wynika z ankiety zdecydowana większość opowiedziała się za ZD 35 i tak się stało .. własnie odebrałem paczuszkę. (fotozakupy.pl -muszę przyznać że jakość obsługi na najwyższym poziomie !)

    W każdym razie dzięki za oddane głosy i wypowiedzi ... pozdrawiam

    ps. teraz do szczęścia tylko łąka i słoneczny weekend - oby!

    no to gratulacje i powodzenia
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  7. #27
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Widocznie inaczej do tego podchodzisz. Albo źle ostrzyłeś Raynoxem, poczytaj niżej jakiej metody się używa.
    otóż znów cię rozczaruje, dokładnie takiej samej metody używam - Nauczycielu

    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Zauważyłeś też pewnie, że jest tam zaledwie kilka zdjęć. Rzadko coś dodaję. Ale z tych co tam są tego zdjęcia: https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=2629&pos=6 - nie zrobiłbym używając AF, było za mało czasu.
    Wymyślasz, ani on w ruchu ani w locie ot zatrzepotał skrzydełkami - akurat przykład niezbyt trafiony - bez problemu CAF+MF to cykniesz.

    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Szybkie owady podałem jako przykład, że czasem ostrząc manualnie (np. z Raynoxem) robi się zdjęcia łatwiej niż z AF. Przykłady: mrówki, owady w locie - nie wyobrażam sobie jak takie zrobić z AF, a z Raynoxem i obiektywem manualnym trochę takich zdjęć zrobiłem.
    Zaraz zaraz a kto powiedział że ZD35 nie można manualnie ? (lepiej mieć wybór czy go nie mieć ?)

    Żeś się uparł na tego AF - a ja tylko stwierdziłem że lepiej go mieć niż nie nawet w zamulonym makro są takie sytuacje że da radę.

    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Pod "ostrząc manualnie" mam na myśli ustawienie ostrości na jedną pozycję i ostrzenie za pomocą ruchów aparatem w przód i tył. Jest to BARDZO szybka metoda. Nie jestem też wtedy przywiązany do punktów AF.
    TEACH ME MORE

    Peace.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez ezier Zobacz posta
    jak wynika z ankiety zdecydowana większość opowiedziała się za ZD 35 i tak się stało .. własnie odebrałem paczuszkę. (fotozakupy.pl -muszę przyznać że jakość obsługi na najwyższym poziomie !)

    W każdym razie dzięki za oddane głosy i wypowiedzi ... pozdrawiam

    ps. teraz do szczęścia tylko łąka i słoneczny weekend - oby!
    Bardzo dobry wybór ! potem tylko sigma 150 cię czeka
    Ostatnio edytowane przez dziekan ; 27.08.09 o 21:13 Powód: Automatyczne scalenie postów
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Well, autor wątku już wybrał, więc nie będę się dalej wypowiadał, ale na przyszłość staraj się nie rzucać osobistymi wstawkami (wyżej chociażby to "nauczycielu" albo czepianie się moich zdjęć w nie moim wątku), sorry, ale taka maniera mnie denerwuje. Sorry, ale nie znam cię zupełnie i ty nie znasz mnie i łatwo o nieporozumienia i niepotrzebne nerwy.
    Wyjaśniałem dokładnie mój sposób ostrzenia, po to, żeby wszystko było jasne i ścisłe i nie było nieporozumień właśnie.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 27.08.09 o 21:45

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No to gratuluję wyboru!

    ZD35 jest REWELACYJNE w porównaniu do kitów, dla mnie głównie było fajne jako stałka (choć mógłby mieć przynajmnie te f/2.0...marzenia) a makro to dodatek (straaasznie mała odległość przedmiotowa). Muszę sobie wreszcie kupić

    Za to Raynox + długi kit - rewelka jeżeli chcesz duże odwzorowanie bez nadmiernego straszenia robaka obiektywem i zasłaniania światła, ale jakość optyczna gorsza, szczególnie jak się zapoda f/16 i wyżej .
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Jak już masz ZD 35 to na chwilkę popracuj ZD 50 (wiem, cynizm)
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. Raynox dcr-250 do makro - z czym tanio"?
    By Iwo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 5.09.09, 11:14
  3. raynox dcr250 i ZD 14-42mm
    By junak20 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.10.08, 15:49
  4. makro z Raynox-em
    By martynska in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.06, 20:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.