Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pamięć w Olympusie C-310

  1. #1
    Awatar przemo.b
    Dołączył
    Oct 2004
    Mieszka w
    Kalisz / Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pamięć w Olympusie C-310

    Witam wszystkich. Trzy dni temu dostałem wyrzej wymienioną cyfrówkę. W zestawie była karta pamięci o pojemności 16MB. Na jakości HQ o roździelczości 2048*(tej drugiej wartości nie pamiętam) . Na tej roździelczości zdjęć mogłem zrobić 20. Lecz dziś po zrobieniu 20 zdjęć w moim mieście i zrzuceniu ich na kompa i skasowaniu ich w aparacie mogę wykonać tylko 12 zdjęć i to na tej samej roździelczości . Nie wiem dlaczego liczba możliwych do wykonania zdjęć zmalała? Może to przez mój błąd ale jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    Olympus CAMEDIA C-310 Zoom

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Liczba zdjęć jakie mozna zapisać na karcie jest uzależniona od wielkości pojedyńczego zdjęcia. Im więcej szczegółów zdjęcie posiada, tym więcej zajmuje.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    Awatar przemo.b
    Dołączył
    Oct 2004
    Mieszka w
    Kalisz / Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za chęć pomocy ale jakoś sobie już sam poradziłem. Poprostu w aparacie na karcie pamięci było cały czas "No Picture" ale gdy podłączyłem cyfrówkę do komputera zobaczyłem, że w aparacie jest wciąż 8 zdjęć, których nie było widać . Usunąłem je więc z komputera i do "wypstrykania" mam znowu 20 zdjęć. Dziwi mnie jednak to, że tych zdjęć nie było widać i mam nadzieje, że nigdy już tego nie doświadczę.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Olympus CAMEDIA C-310 Zoom

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ciekawe... co znaczy "gdy podłączyłem cyfrówkę do komputera zobaczyłem, że w aparacie jest wciąż 8 zdjęć, których nie było widać" - przeciez zobaczyłes że te zdjecia są... czy chodzi o to ze nie było ich widac podczas przeglądania na LCD aparatu? a po podłaczeniu aparatu do kompa pliki dały sie ściagnąc? Jesli tak to czy dały sie obejrzec na kompie? Piszesz ze usunąłes je z komputera...

  5. #5
    Awatar przemo.b
    Dołączył
    Oct 2004
    Mieszka w
    Kalisz / Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przepraszam, jeśli nie wyraziłem się jasno ale cyfrówkę mam dopiero od 2 dni i nie dokońca potrafię jeszcze posługiwać się tą terminologią. Tak, chodzi mi o to,że nie było ich widać podczas przeglądania na LCD a w komputerze bez problemu można było je przeglądać czy ściągać. Dlatego się troszkę zdziwiłem.
    Olympus CAMEDIA C-310 Zoom

  6. #6
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No to dziwna sprawa.
    Jeśli chodzi o usuwanie, to mogłeś mieć włączoną ochronę przed kasowaniem niektórych zdjęć w aparacie, nie znam tego modelu ale chyba coś takiego jest. Ale dlaczego nie było ich widać?

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  7. #7
    Awatar marwit
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Chyba wiem jak to zrobiles kilka zdjec miales zablokowanych przed usuwaniem a kilka nie, pozniej musials zmienic tryb wyswietlania zdjec na LCD na taki ze pokazuje tylko zdjecia zablokowane, (w trybie podgladu\switch frame jest 'all' albo 'kluczyk')
    E-300, 14-45, 40-150, Lexar CF 1Gb

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Faktem jest ze łatwo mozna "pzrez przypadek" zablokowac zdjęcia... z tym ze zablokowanie nie pozwala kasowac a przeglądać na LCD chyba mozna... nigdy tego nie sprawdzałem inna mozliwosc takiego zjawiska jak u Ciebie to mozliwosc (przynajmniej teoretyczna) błędnego zapisu fotki na karcie - w rezultacie aparat nie radzi sobie z jej odczytem ale soft kompa juz tak... zwróć uwage czy problem sie powtórzy i jakby co to daj znać

  9. #9
    Awatar przemo.b
    Dołączył
    Oct 2004
    Mieszka w
    Kalisz / Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wszystko już jest w porządku.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Olympus CAMEDIA C-310 Zoom

Podobne wątki

  1. Jaka pamięć do Olympusa C-750 UZ
    By babaluk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28.04.09, 20:39
  2. jaka max pamiec obluzy E500
    By bepeh in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.05.08, 14:02
  3. pamięć do e300 a wygoda pracy
    By maryo in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13.06.06, 08:58
  4. pamięć Olympus Camedia - panorama
    By arek_go in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.01.05, 23:04
  5. Pamięć 128MB SmartMedia
    By kondi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.08.04, 15:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.