Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uszkodzona matryca?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Uszkodzona matryca?

    Witam,

    Moze jest na forum ktos kto mial do czynienia z podobnym problemem? Lub wiecie co to moze byc?

    Jak opisalem go panu w serwisie zrobil duze oczy i patrzyl na mnie jak na dziwaka a potem kazal przyjsc jak bedzie szef bo nie wie co to moze byc. wiec najlepiej wkleje zdjecie:

    http://www.fotografia-krakow.pl/forum/1.jpg

    RAW: http://www.fotografia-krakow.pl/forum/1.ORF

    Odwiedzilem dzis 3 serwisy foto w krakowie, (na grabowskiego , na malym rynku i na krakowskiej) wszedzie urlop jutro jeszcze pojde na czapskich, ponoc jest tam dobry serwis foto.

    Myslicie czy usterka jest naprawialna w sesnownej cenie? Moze to tylko zimny/utleniony lut gdzies. Czy nikt sie nie bedzie chcial w to bawic?

    Googlowalem cos w sieci i pare osob mialo juz podobny problem ale nie znalalzlem nic na temat skad to sie bierze i co z tym sie robi.

    Generalnie nie moge przestac o tym myslec ( to prawie tak jakby ktos bliski byl chory ) wiec postanowilem spytac na forum.


    I jeszcze pytanie do osob z krakowa. Czy znalazl by sie ktos kto byl by w stanie mi (wy)pozyczyc korpus na dzien 28.08 (piatek) bo cos czuje ze do tego czasu nie reanimuje mojej e-jedynki, a bedzie mi wtedy potrzebny aparat

  2. #2
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Witam,

    Moze jest na forum ktos kto mial do czynienia z podobnym problemem? Lub wiecie co to moze byc?

    Jak opisalem go panu w serwisie zrobil duze oczy i patrzyl na mnie jak na dziwaka a potem kazal przyjsc jak bedzie szef bo nie wie co to moze byc. wiec najlepiej wkleje zdjecie:
    RAW: http://www.fotografia-krakow.pl/forum/1.ORF
    Odwiedzilem dzis 3 serwisy foto w krakowie, (na grabowskiego , na malym rynku i na krakowskiej) wszedzie urlop jutro jeszcze pojde na czapskich, ponoc jest tam dobry serwis foto.
    Myslicie czy usterka jest naprawialna w sesnownej cenie? Moze to tylko zimny/utleniony lut gdzies. Czy nikt sie nie bedzie chcial w to bawic?
    Zaglądałem do tego ORFa i wnioski są następujące:

    1. Matryca jest dobra.

    2. Przetwornik A/C (analogowo/cyfrowy), który przetwarza obraz z matrycy jest dobry

    3. Przekłamania następują za przetwornikiem A/C.
    Polegają na tym, że siódmy bit (nr 6 licząc od zera) gdzie pierwszy bit jest najmniej znaczący
    jest zawsze ustawiony na zero. Badałem parę fragmentów danych i zawsze jest tak samo.
    Statystycznie jest to niemożliwe bo od czasu do czasu powinna byc jedynka.
    Czyli ogromna część danych jest zaniżana o wartość 64 (dwójkowo 1000000)
    i to dla każdej składładowej koloru

    W "światłach" jast to mniej widoczne ale w "cieniach" daje znać o sobie.
    Jeśli się rozłoży obraz na składowe RGB to na histogramach tych składowych zobaczy się coś w rodzaju sinusoidy (brak ciągłości)

    Jeśli dane są przesyłane równolegle to być może naprawa sprowadzi się do przeparcia styków na łączach elastycznych taśm a jeśli coś innego skorodowało to niestety wymiana.

    Pozdrawiam
    Skow
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  3. #3
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzieki wielkie skow pocieszajaca wiadomosc. Masz u mnie piwo przy jakims zlocie OC na ktorym sie znajdziemy oboje.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Podziwiam za taką wiedzę
    mente et malleo

  5. #5
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mhm, wiedza faktycznie imponujaca tak z ciekawosci ( o ile to nie tajne ) pracujesz w serwisie olka?

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    38
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Mhm, wiedza faktycznie imponujaca tak z ciekawosci ( o ile to nie tajne ) pracujesz w serwisie olka?
    O tym samym nieśmiało pomyślałem.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Mhm, wiedza faktycznie imponujaca tak z ciekawosci ( o ile to nie tajne ) pracujesz w serwisie olka?
    Z zawodu jestem ...
    Przypomniała mi sie "Powtórka z rozrywki" z radiowej "trójki".

    W Gimpie obejrzałem histogramy składowych RGB i zobaczyłem dziwne "dziury"
    Potem w swoim oprogramowaniu we fragmencie obpowiedzialnym za wczytywanie danych część danych wywalałem na ekran w systemie dwójkowym. No i widzę, że w jednej kolumnie są zawsze zera - no i wszystko jasne.

    PS. Nie, nie pracuję w serwisie olka ale jestem programistą.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  8. #8
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie kazdy programista umie analizowac RAWy z olympusow

    Apatat dzis poszedl kurierem do serwisu olka... zobaczymy co powiedza.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dla potomnosci:

    Serwis spisal sie na medal

    Koszta wysokie (mniej wiecej tyle co koszt uzywanego body), ale warto. Dostalem w koncu prawie nowe e-1 (sadzac po starych czeciach ktore do mnie wrocily) Kazdy grosik ma swoje uzasadnienie.

    Z rachunku wynika, ze naprawy wymagal "zespol pokrywy tylnej" (kod b0550) nie wiem czy wolno pisac na forum publicznym wszystkie szczegoly ale poza pokrywa tylna sporo rzeczy mi wymienili.

    Aparat wrocil dopiero dzis po poprosilem panstwa z olka by wyslali go na poczatku pazdziernika (wyplata) i dotrzymali terminu 1.10 i juz jest.

    Ogolnie wszystko super tylko... jak to ktos ladnie napisal (chyba hrabia miod) bede do konca miesiaca zywil sie tylko chlebem smarowanym nozem

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Eleazar
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Mielno
    Posty
    39
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    BRAVOOOO i SZACUN 100%
    Liczy się pasja i radość fotografowania.

Podobne wątki

  1. Uszkodzona stopka FL-36R
    By squbel in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 3.07.15, 08:24
  2. Uszkodzona lampa FL-50
    By KrisssK in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26.11.12, 16:30
  3. Leica 14-50 2.8-3.5 uszkodzona czy tak ma byc?
    By MichaLxD in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.10.09, 22:39
  4. uszkodzona matryca? (e510)
    By magnum in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24.01.09, 19:06
  5. Pytanko (uszkodzona matryca)
    By monika_ch in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16.04.04, 19:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.