Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: E-520 vs E-620 - subiektywnie

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    To ja bym chętnie poczytał jak się ma do tego E-30
    Ale jak E-30 ma się do czego? Jeśli chodzi o LV, to podejrzewam, że wszystko jest tak samo jak w E-620, tyle że akumulator starcza na więcej, bo jest większej pojemności.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    darkelf
    Gość
    Znalazłem porównanie E-30 E-620, więc wiem czym się różnia pod względem zabawek w środku (zaciekawiło mnie np. to że E-30 ma gniazdo PC do lamp studyjnych, to mi się przyda, teraz używam sanek). Natomiast tutaj w recenzji autor wspomniał, ze E-620 jest ergonomicznie trochę słabszy od E-520, jak to wygląda w E-30? Solidniejszy? Przyjemniejsze przyciski?

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Znalazłem porównanie E-30 E-620, więc wiem czym się różnia pod względem zabawek w środku (zaciekawiło mnie np. to że E-30 ma gniazdo PC do lamp studyjnych, to mi się przyda, teraz używam sanek). Natomiast tutaj w recenzji autor wspomniał, ze E-620 jest ergonomicznie trochę słabszy od E-520, jak to wygląda w E-30? Solidniejszy? Przyjemniejsze przyciski?
    Tego Ci nikt nie powie. Sam musisz pomacać. Takie odczucia to kwestia bardzo indywidualna.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    ...autor wspomniał, ze E-620 jest ergonomicznie trochę słabszy od E-520, jak to wygląda w E-30? Solidniejszy? Przyjemniejsze przyciski?
    Cóż, mówiąc szczerze to nigdy nie macałem przycisków z takim zamiłowaniem, żeby ocenić, które są przyjemne, a które nie Przycisk to przycisk. Co do solidności to chyba niewiele można było zarzucić E-520 i podobnie jest z E-30. Jest większy i cięższy, co może wpływać na wrażenie lepszej solidności, ale wykonany jest chyba tak samo. Natomiast pod względem ergonomii to już jest dużo lepiej - duży grip, na którym mieszczą się wszystkie palce, więcej przycisków wyprowadzonych na zewnątrz, dwa kółka, górny wyświetlacz, ruchomy ekran. No i AF w końcu naprawdę daje radę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    13) "Osławione" tryby kreatywne - niestety, działają zaraz po zrobieniu zdjęcia (w sensie że to tak jakby tryby tematyczne) i obróbka zajmuje przeważnie trochę czasu (seria więc z natury rzeczy odpada), wolałbym mieć możliwość nałożenia ich na zrobione już zdjęcie (choć nie sprawdzałem jeszcze czy można np. wywołać RAW-a jako np. Pop Art). W zasadzie wszystkie efekty można prosto zrobić w PS-ie czy innym programie ale miło mieć coś na gotowo, tak na szybko, żeby komuś pokazać od razu jak będzie wyglądał np. jego "zmiękczony" portret ślubny czy coś podobnego.
    Tak, filtry można bez problemów zastosować w Olympus Master podczas wywoływania RAWa.
    | C-220 ZOOM | SP-550 UZ | FE-290 |
    | E-620 | ZD 14-42mm | ZD 40-150mm | FL-36R |

  6. #16
    Awatar ajschylos
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    55
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    łee, mój e-510 i tak rządzi !!
    //Olympus E-510//Zuiko Digital 14-42mm//Zuiko Digital 40-150mm//

    http://gut3k.fotolog.pl

  7. #17

    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślę, że porównując E-620 z E-520 na "+" temu pierwszemu można zapisać możliwość doboru ISO z dokładnością do 1/3EV czyli powrót do tego co było dobre w E-500, a czego zabrakło w E-410, E-420, E-510, E-520...

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Czy E-620 ma lepszą rozpiętość tonalną niż stare E-500 ?
    Czy to prawda że przy iso 200 już widać czerwony szum na zdjęciach w cieniach ? w E-500 tego nie mam.
    Myślę nad zmianą puszki choć pewnie bliżej przyszłego roku bo brakuje mi troszkę wyższego iso.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ja mam pytanie jak się trzyma e620 jedną ręką? W e520 uchwyt jest większy
    i wygodnie go można trzymać nawet z dużym obiektywem. Jak to jest z e620 ?

  10. #20
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Ja mam pytanie jak się trzyma e620 jedną ręką? W e520 uchwyt jest większy
    i wygodnie go można trzymać nawet z dużym obiektywem. Jak to jest z e620 ?
    Oj, trzymanie to bardzo indywidualna sprawa. Mnie się trzymało względnie dobrze, Ty powinieneś wyrobić sobie własne zdanie - gdzieś obmacać ten korpus.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.