Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Tani lub droższy statyw dla amatora.

  1. #21
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez slawek Zobacz posta
    Kupisz tani i za jakiś czas stwierdzisz że to był błąd, więc i tak ponownie zaczniesz zastanawiać się nad kupnem lepszego (droższego)
    Tak więc lepiej kupić raz a dobrze.
    To samo Sławku radziłem wyżej ale każdy uczy się na błędach.
    Pozdrawiam.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    "Taniość" to pojęcie względne. Chyba każdy chciałby mieć markowy i pewny sprzęt ale nie każdego po prostu stać by wydać taką czy inną kwotę na swoje hobby.
    Ważne by jak najtrafniej wytypować urządzenie będące w zasięgu kupującego. Kupując statyw miałem do wyboru: albo ustrojstwo do 300 zł. albo żaden. Wybrałem pierwszą opcję i nie żałuję. Nie ulega wątpliwości, że gdybym mógł kupiłbym lepszy/droższy.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek Zobacz posta
    Kupując statyw miałem do wyboru: albo ustrojstwo do 300 zł. albo żaden. Wybrałem pierwszą opcję i nie żałuję. Nie ulega wątpliwości, że gdybym mógł kupiłbym lepszy/droższy.
    a jakie "ustrojstwo" kupiłeś? jeśli można wiedzieć
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pozwolę sobie przypomnieć swój wpis z pierwszej strony wątku:
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek Zobacz posta
    Witam

    Mniej więcej od ponad roku używam statywu Slik Pro 330DX. Myślę, że to bardzo udana i solidna konstrukcja. Jak dotąd nie miałem z nim najmniejszych problemów, a jego stosunkowo niewielka waga sprawia, że praktycznie zawsze mam go przy sobie. Myślę, że jest to urządzenie oferujące sensowny kompromis między stabilnością, a jego wagą/mobilnością.

    Zaznaczam, że statywu używam z Olympusem E-400 i kitowymi obiektywami.
    Ostatnio edytowane przez Ggrzesiek ; 17.08.09 o 12:21

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Rinho
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    295
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Od jakiegoś czasu używam SLIK 330DX - najcięższy zestaw jaki posiadam, to Sigma135-400 i E510 - jest stabilny.
    Głowica z aluminium, nie jakieś plastiki. W płytce śruba z motylkiem więc przykręca się łatwo.
    Kolumna centralna rozkręcana mniej więcej w 2/3 wysokości - więc można kombinować z wysokościami, ustawieniami itp.
    Jest matowy a górne segmenty pokryte gąbką - nie błyszczy w słońcu (przydatne podczas czatów w lesie), i fajnie się go nosi.
    Na wagę nie narzekam.

    Próbowałem również takiego 4-ro segmentowego SLIKA mini cośtam sklep digimania w Krakowie, ale chyboce się straszliwie (moim zdaniem).

  6. #26
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Co prawda są jeszcze takie co posiadają haczyk na który możesz zawiesić dociążenie, przykładowo w postaci torby. Ale jak to zwykle bywa wiatr zawieje właśnie wtedy kiedy zapomnisz go dociążyć. Wtedy już pozamiatane.
    Racja ale co w związku z tym mają powiedzieć posiadacze markowych statywów takich jak vanguard , benro itp. wykonanych z włókna węglowego a których waga waha się w okolicach 1kg. Czy to oznacza że ich sprzęt za tyle kasy jest do niczego?

  7. #27
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    benro A-197 n6

    Ja ze swej strony polecam benro A-197 n6 z głowicą bh-0, miałem co prawda mały kłopot bo mi początkowo w pionowym ustawieniu aparatu opadał, ale okazało się, że dokręciłem za słabo płytkę mocującą (choć wydawało mi się że zrobiłem to solidnie) po poprawce wszystko OK. Solidne wykonanie. Co do eksploatacji dłuższej to czas pokaże. Dobre ceny mieli w FotoRimex bo na wyprzedaży.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kris70 Zobacz posta
    Racja ale co w związku z tym mają powiedzieć posiadacze markowych statywów takich jak vanguard , benro itp. wykonanych z włókna węglowego a których waga waha się w okolicach 1kg. Czy to oznacza że ich sprzęt za tyle kasy jest do niczego?
    Mamy kilka czynników do pogodzenia (przynajmniej u mnie tak było). Chciałem by był:

    • stosunkowo lekki
    • umiarkowana cena
    • co najważniejsze, stabilny
    • dosyć wysoki

    Jak by nie było wszystkie te czynniki składają się na całość i niejednokrotnie się kłócą lub mają wpływ na siebie. Im wyższy, tym mniej stabilny, cięższy, pewnie droższy. Jak wiadomo pucha i obiektyw wpływa na to, że w całej tej konstrukcji środek ciężkości jest usytuowany niefortunnie wysoko. Sprzyja to sytuacji w której lekki podmuch wiatru może spowodować, że nasza pucha wyląduje na ziemi. Jednym ze sposobów jest szerszy rozstaw nóg statywu. Jednak im szerzej rozstawiasz nogi tym solidniejszej konstrukcji musi być pierdolnik który łączy te trzy nogi, przez co tańsze statywy mają stosunkowo mały rozstaw oraz bardzo często ograniczone poprzeczkami które uniemożliwiają operowanie każdą nogą z osobna. Wcale nie twierdze, że drogie, markowe lekkie statywy są złe bardziej narażone na przewrócenie. Sądzę, że rozstaw, katalogowa dopuszczalna waga jaką można zamocować na głowicę, konstrukcja wcześniej wspomnianego pierdolnika jest pewnym kompromisem który sytuację tą minimalizuje. Mój nie jest lekki, ale nie żałuje. Pogoda przy której by się przewrócił pewnie byłaby tak zła, że siedziałbym w domu.
    Ostatnio edytowane przez Pi0trazy ; 5.09.09 o 10:07
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kris70 Zobacz posta
    Racja ale co w związku z tym mają powiedzieć posiadacze markowych statywów takich jak vanguard , benro itp. wykonanych z włókna węglowego a których waga waha się w okolicach 1kg. Czy to oznacza że ich sprzęt za tyle kasy jest do niczego?
    Nie, nie jest do niczego. Ale z reguły trzeba go dociążać.
    Poza tym ludzie kupujący taki sprzęt wiedzą dokładnie dlaczego go kupują.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Maniek74
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Podlasie
    Posty
    45
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Morlok Zobacz posta
    Uzywam Slika 330 pro i nie narzekam. Nie jest co prawda tak stabilny jak stare polskie drewniane, ale nie potrzeba kulisów do nosznia
    za krótko żyję pewnie, bo drewnianego to nie widziałem

Podobne wątki

  1. Statyw dla amatora
    By Belezo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 21:34
  2. Tani teleobiektyw do E-500
    By spogi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.08.09, 00:33
  3. tani szeroki kąt
    By Syd Barrett in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 16:50
  4. Tani szeroki kąt.
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 22:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.