Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Tani lub droższy statyw dla amatora.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Chociaż teraz kupowałbym 340DX, bo jest jeszcze mniejszy po złożeniu, a na super stabilności aż tak bardzo mi nie zależy, bo nie mam super ciężkich obiektywów.
    I tu kolega dotknął sedna sprawy - statyw MSZ kupuje się nie dla amatora, nie dla E-520 tylko dla zestawu body+obiektyw. FLAA nie napisałeś jaki zestaw chcesz przypinać do statywu. Ja na ten dany przykład do ciężkich szkieł zdecydowałem się na Sherpe 803 R, głowicę kulową sprzedałem i dokupiłem Manfrotto 3D.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar drozdu
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    wiocha k/Wrocławia
    Posty
    149
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ja używam Slik PRO 340DX i jest OK. dość lekki a całkiem stabilny

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Uzywam Slika 330 pro i nie narzekam. Nie jest co prawda tak stabilny jak stare polskie drewniane, ale nie potrzeba kulisów do nosznia
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    340DX za niski jak dla mnie. Szukam coś w granicy 160-170 cm.

    Co do podpięcia to na razie tylko szkła kitowe + lampa jak kupię wkrótce
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jak dla amatora to i ja się wypowiem (jako amator).

    Używam Velbon DF50 i moim zdaniem ma dwie wady:
    1. zła konstrukcja stopki -trzeba BArdzoo mocno dokręcić, a i tak czasem przy pozycji pionowej aparat "odpływa" na stopce,
    2. brak regulacji długości paska nośnego przy pokrowcu -przy wycieczkach w teren, albo mocujesz do plecaka, albo dynda Ci całość na szyi lub ramieniu jak ruski karabin z I wojny światowej.

    Oprócz tego dobra jakość/ceny.

    PS. Używam go z => patrz stopka
    E-510 +dual kit: 14-42, 40-150 +ciągle uczę się

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    moje doswiadczenie jest takie - kupic dobry statyw z głowicą kulową (serio mówię - taki nawet do 1,5 tys) i amatorską lustrzankę - gwarancja świetnych zdjęć murowana.
    Zestaw - świetny aparat i sredni statyw daje średnie zdjęcia.

    Pozdrawiam

  7. #17
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird Zobacz posta
    moje doswiadczenie jest takie - kupic dobry statyw z głowicą kulową (serio mówię - taki nawet do 1,5 tys) i amatorską lustrzankę - gwarancja świetnych zdjęć murowana.
    Zestaw - świetny aparat i sredni statyw daje średnie zdjęcia.

    Pozdrawiam
    no chyba poleciałeś za bardzo.....
    Bo to fotograf robi świetne zdjęcia. Ja chyba jednak zdecyduje się na droższą opcję tzn. w granicach 300zł. Będę miał pewność, że dłużej wytrzyma.
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  8. #18
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    no chyba poleciałeś za bardzo.....
    Bo to fotograf robi świetne zdjęcia. Ja chyba jednak zdecyduje się na droższą opcję tzn. w granicach 300zł. Będę miał pewność, że dłużej wytrzyma.
    Kupisz tani i za jakiś czas stwierdzisz że to był błąd, więc i tak ponownie zaczniesz zastanawiać się nad kupnem lepszego (droższego)
    Tak więc lepiej kupić raz a dobrze.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ja kupiłem ze względu na stabilność, wytrzymałość i łatwość obsługi (jedna wajcha i robisz co chcesz). Kupiłem z myślą body +2 kity i nigdy bym nie przypuszczał, że teraz jego solidna konstrukcja przyda mi się do umocowania Sonnar'a 2,8/180. Doskonale sprawdza się też z starą dużą kamerą VHS np. Panasonic M50, która nie jest mała.

    Aha. Co do kulowych głowic to chyba (może się mylę) ale nie na wszystkich da się zrobić łatwo panoramę. Mam na myśli blokadę w pionie. Jeżeli jestem w błędzie to sorki.
    Ostatnio edytowane przez Pi0trazy ; 15.08.09 o 11:10
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Tanie mięso psy jedzą. To stara prawda i kilka razy w życiu się o niej przekonałem.
    Używam Manfrotto 055CB juz 15 lat a mniejszego 190 pewnie z 10lat. Nawet czarny lakier z nich nie zchodzi. To statyw na całe fotograficzne życie. Wnuki potem go sprzedadzą.
    Więc jakby i lokata kapitału. Zmienicie w tym czasie puszki i szkła (te plastikowe Sigmy roztelepią się ze 5 razy) a Manfrotto stać bedzie dumnie jak Pałac Kultury i Nauki im. Josifa Wisarionowisza.
    Z całego serca polecam, do łażenia ten mniejszy #190 i jakąś tanszą kulową glowicą. Te tańsze też są stabilne, tylko trochę mniej wygodne i trudniejsze do dokładnego ustawienia. Do macro jakąś klasyczną niekoniecznie najdroższa. Na początek może być taka powyżej 100 zł.
    Z kolei #055 do sie rozłożyć jak żaba, dla macrowców to jedyna rozsądna oferta. trochę ciężki ja na turystykę.. Za to potrafi być wysoki. Z rozsuwana kolumną ponad 180. No i stabilność bardzo przyzwoita.
    Cześć.Ch.

Podobne wątki

  1. Statyw dla amatora
    By Belezo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 21:34
  2. Tani teleobiektyw do E-500
    By spogi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.08.09, 00:33
  3. tani szeroki kąt
    By Syd Barrett in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 16:50
  4. Tani szeroki kąt.
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 22:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.